Jak dobrać właściwy kontener do naszych potrzeb?

Jak dobrać właściwy kontener do naszych potrzeb?

Kontenery są nam potrzebne w wielu sytuacjach. Nie tylko do transportu ciężkich ładunków, ale również podczas remontów czy na budowie. W zależności od tego, co chcemy w nich składować, będziemy potrzebować różnych rodzajów kontenerów, o różnej budowie i w różnych rozmiarach. Jak wybrać odpowiedni dla nas kontener? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są rodzaje kontenerów
  • kiedy warto wybrać kontener do przewozu ładunków ciężkich
  • jak znaleźć firmę oferującą wynajem kontenerów

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kontenerów, zarówno do wywozu odpadów, jak i transportu towarów. Przyjrzyjmy im się dokładniej.

Rodzaje kontenerów – od standardowego kontenera po kontener do przewozu ładunków ciężkich

Kontenery można podzielić ze względu na ich rodzaj odpadów, na które są przeznaczone. Najpopularniejszym typem kontenera jest kontener na gruz i kontener na odpady budowlane lub odpady poremontowe. Innymi popularnymi typami kontenerów są kontenery na odpady wielkogabarytowe, kontenery na zmieszane odpady opakowaniowe, kontenery na papę i inne. Wśród bardziej specjalistycznych typów kontenerów wyróżnić możemy kontener chłodniczy, kontener cysterna czy kontener do przewozu ładunków ciężkich.

Z kolei ze względu na rozmiar kontenery możemy zamawiać w różnych pojemnościach – od 2 m3, aż do 36 m3, w zależności od potrzeb.

Konstrukcja kontenera to kolejne kryterium podziału. Kontenery dzielimy na kontenery otwarte i kontenery zamknięte. Kontener otwarty to inaczej „mulda”. Sprawdza się świetnie przy ciężkich odpadach. Natomiast przy odpadach lekkich lepszym wyborem jest kontener zamknięty – kontener z klapą lub kontener zamknięty z pięciu stron. Istnieją też kontenery flat rack, nie posiadające dwóch dłuższych ścian i góry. Są przeznaczone dla ciężkich i ponadgabarytowych ładunków, które muszą zostać załadowane bokiem lub górą, najczęściej służą do transportu towarów. Z kolei kontenery zbiornikowe przeznaczone są do transportu towarów płynnych, takich jak ciecze pitne lub chemikalia.

Gdzie wynająć kontener uniwersalny ogólnego przeznaczenia i inne?

Szukając firmy oferującej wynajem kontenerów najlepiej skorzystać z usług tych, które jednocześnie oferują transport kontenerowy. Dzięki temu zaoszczędzimy kłopotu z późniejszym pozbyciem się uzbieranych odpadów. Oferty firm bez problemu znajdziemy w Internecie (np. na Zamów-kontener.pl). Przeglądając asortyment dostawców kontenerów, warto zwrócić uwagę na parametry oferowanych pojemników. W przypadku ciężkich odpadów ważne będzie dopuszczalne obciążenie podłogi kontenera i jego całkowita pojemność. Jeżeli nie wiemy jaki rodzaj kontenera będzie dla nas odpowiedni warto poprosić o radę specjalistów z firmy, z pewnością chętnie pomogą w wyborze. W przypadku, gdy dokładnie wiemy co będzie nam potrzebne, wystarczy na stronie internetowej usługodawcy, przy właściwym modelu kontenera, wybrać opcję „zamów kontener” i przejść przez proces zamówienia. Firma dostarczy kontener w miejsce przez nas wskazane, a po jego napełnieniu odbierze od nas i zutylizuje nagromadzone odpady. Wybór kontenerów na rynku jest bardzo szeroki, z łatwością znajdziemy odpowiedni sprzęt w interesującym nas przedziale cenowym i w zadowalającym nas zakresie usług.

Previous Łóżka młodzieżowe i dziecięce - warto kupować u najlepszych
Next Agent nieruchomości Warszawa Mokotów - jak pomaga w sprzedaży lokalu?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Kalisz – miasto ludzi przedsiębiorczych -Pierwsze Kaliskie Forum Biznesu

W Kaliszu zakończyło się Pierwsze Kaliskie Forum Biznesu. Tematem tegorocznego wydarzenia było umiędzynarodowienie firmy, ekspansja zagraniczna i marketing. Przedsiębiorcy, którzy planują wejście na obce rynki, jak również ci, którzy już

Strefa Biznesu 0 Comments

Poznań – Targi Przemysłowe ITM już za tydzień

7 czerwca w Poznaniu rozpoczynają się Targi Innowacje – Technologie – Maszyny. Ekspozycje, konferencje i warsztaty czekają na odwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie. Prawdziwą niespodziankę przygotowała firma Abplanalp/Haas. Na stoisku wystawiony

Strefa Biznesu 0 Comments

Pracodawcy poszukują studentów i osób tuż po studiach

Niskie bezrobocie sprawia, że przedsiębiorstwa coraz chętniej przyjmują do pracy osoby młode, studentów ostatnich lat oraz absolwentów tuż po szkołach, bez doświadczenia. W I kwartale liczba ofert staży i praktyk kierowanych do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź