Jak dobrać właściwy kontener do naszych potrzeb?

Jak dobrać właściwy kontener do naszych potrzeb?

Kontenery są nam potrzebne w wielu sytuacjach. Nie tylko do transportu ciężkich ładunków, ale również podczas remontów czy na budowie. W zależności od tego, co chcemy w nich składować, będziemy potrzebować różnych rodzajów kontenerów, o różnej budowie i w różnych rozmiarach. Jak wybrać odpowiedni dla nas kontener? Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są rodzaje kontenerów
  • kiedy warto wybrać kontener do przewozu ładunków ciężkich
  • jak znaleźć firmę oferującą wynajem kontenerów

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kontenerów, zarówno do wywozu odpadów, jak i transportu towarów. Przyjrzyjmy im się dokładniej.

Rodzaje kontenerów – od standardowego kontenera po kontener do przewozu ładunków ciężkich

Kontenery można podzielić ze względu na ich rodzaj odpadów, na które są przeznaczone. Najpopularniejszym typem kontenera jest kontener na gruz i kontener na odpady budowlane lub odpady poremontowe. Innymi popularnymi typami kontenerów są kontenery na odpady wielkogabarytowe, kontenery na zmieszane odpady opakowaniowe, kontenery na papę i inne. Wśród bardziej specjalistycznych typów kontenerów wyróżnić możemy kontener chłodniczy, kontener cysterna czy kontener do przewozu ładunków ciężkich.

Z kolei ze względu na rozmiar kontenery możemy zamawiać w różnych pojemnościach – od 2 m3, aż do 36 m3, w zależności od potrzeb.

Konstrukcja kontenera to kolejne kryterium podziału. Kontenery dzielimy na kontenery otwarte i kontenery zamknięte. Kontener otwarty to inaczej „mulda”. Sprawdza się świetnie przy ciężkich odpadach. Natomiast przy odpadach lekkich lepszym wyborem jest kontener zamknięty – kontener z klapą lub kontener zamknięty z pięciu stron. Istnieją też kontenery flat rack, nie posiadające dwóch dłuższych ścian i góry. Są przeznaczone dla ciężkich i ponadgabarytowych ładunków, które muszą zostać załadowane bokiem lub górą, najczęściej służą do transportu towarów. Z kolei kontenery zbiornikowe przeznaczone są do transportu towarów płynnych, takich jak ciecze pitne lub chemikalia.

Gdzie wynająć kontener uniwersalny ogólnego przeznaczenia i inne?

Szukając firmy oferującej wynajem kontenerów najlepiej skorzystać z usług tych, które jednocześnie oferują transport kontenerowy. Dzięki temu zaoszczędzimy kłopotu z późniejszym pozbyciem się uzbieranych odpadów. Oferty firm bez problemu znajdziemy w Internecie (np. na Zamów-kontener.pl). Przeglądając asortyment dostawców kontenerów, warto zwrócić uwagę na parametry oferowanych pojemników. W przypadku ciężkich odpadów ważne będzie dopuszczalne obciążenie podłogi kontenera i jego całkowita pojemność. Jeżeli nie wiemy jaki rodzaj kontenera będzie dla nas odpowiedni warto poprosić o radę specjalistów z firmy, z pewnością chętnie pomogą w wyborze. W przypadku, gdy dokładnie wiemy co będzie nam potrzebne, wystarczy na stronie internetowej usługodawcy, przy właściwym modelu kontenera, wybrać opcję „zamów kontener” i przejść przez proces zamówienia. Firma dostarczy kontener w miejsce przez nas wskazane, a po jego napełnieniu odbierze od nas i zutylizuje nagromadzone odpady. Wybór kontenerów na rynku jest bardzo szeroki, z łatwością znajdziemy odpowiedni sprzęt w interesującym nas przedziale cenowym i w zadowalającym nas zakresie usług.

Previous Łóżka młodzieżowe i dziecięce - warto kupować u najlepszych
Next Agent nieruchomości Warszawa Mokotów - jak pomaga w sprzedaży lokalu?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Komu przysługuje urlop okolicznościowy po śmierci bliskiej osoby?

Urlop okolicznościowy, przyznawany z tytułu śmierci członka rodziny, jest szczególnym typem urlopu. W zależności od stopnia pokrewieństwa trwa on jeden lub dwa dni. Co istotne, pracodawca nie ma prawa odmówić

Strefa Biznesu 0 Comments

Kończą się środki na firmę dla bezrobotnych

Powiatowe urzędy pracy, jeden po drugim, zamykają akcję zbierania wniosków na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla bezrobotnych. W wielu miejscowościach Wielkopolski zainteresowanie pomocą było tak duże, że skracano terminy naboru

Strefa Biznesu 0 Comments

Ile średnio kosztuje używany wózek widłowy?

Kupno używanych wózków widłowych to inwestycja, która się opłaca. Za tego rodzaju urządzenie trzeba zapłacić nawet kilka razy mniej niż za taki sam sprzęt, tyle że w fabrycznie nowej wersji.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź