Jak przygotować się do zakupu nowego mieszkania w Poznaniu? Odpowiadamy!

Jak przygotować się do zakupu nowego mieszkania w Poznaniu? Odpowiadamy!

Nadszedł w końcu ten dzień, wybrałeś swoje nowe, wymarzone mieszkanie i przygotowujesz się do jego zakupu. Wniosek o kredyt hipoteczny został pozytywnie rozpatrzony przez bank, jedynie co pozostało to podpisanie umowy z deweloperem. Sprawdź, co musisz wiedzieć i o jakich formalnościach powinieneś pamiętać, zanim sfinalizujesz transakcję.

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego istnieje obowiązek założenia na niego księgi wieczystej. Jest to dokument ukazujący jaki stan prawny ma dana nieruchomość – tzn. można dowiedzieć się z niej między innymi kto jest właścicielem lokalu, informacje o samej nieruchomości oraz czy jest ona obciążona hipoteką. Księga wieczysta jest jawna, każdy ma do niej dostęp, także elektroniczny. Wystarczy znać tylko numer dokumentu.

Nowe mieszkanie a księga wieczysta

Deweloper budując nową inwestycję najczęściej zaciąga hipotekę pod zastaw ziemi, na której powstaje nowa nieruchomość. W razie upadłości inwestora, by przestrzec się przed znacznymi stratami, należy założyć księgę wieczystą. Nie jest to nic dziwnego i jest to całkowicie normalna procedura. W ten sposób wyodrębniamy swój lokal z całej nieruchomości – księga wieczysta określa, że tylko my jesteśmy prawowitym właścicielem mieszkania.

Dodatkowo właściciel w razie problemów inwestora ma możliwość skorzystania z zasady rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych. W przypadku niezgodności wpisów ze stanem faktycznym, nabywca danej nieruchomości może powołać się na zapisy, które widnieją w dokumencie. Dlatego przed zakupem nowego mieszkania, warto również zapoznać się z księgą wieczystą gruntu, na którym powstaje dany budynek. Warto zatem wybrać zaufanego i doświadczonego dewelopera, który zrealizował wiele inwestycji na terenie całego kraju, by mieć dodatkową pewność, że inwestycja, w której planujesz kupić mieszkanie na pewno powstanie.

Koszt założenia księgi wieczystej to około 100 zł. Za każdy wpis lub zmianę należy liczyć się z dodatkowymi opłatami.

Hipoteka a księga wieczysta

Wpis informacji o zaciągniętej hipotece do księgi wieczystej jest zabezpieczeniem dla banku, że takie zobowiązanie musisz zostać spłacone. Należy jednak pamiętać, że gdy kredyt zostanie spłacony, wpis o hipotece nie zostanie automatycznie wykreślony. Należy złożyć odpowiedni wniosek o korektę w księdze wieczystej oraz dokument potwierdzający spłatę zobowiązania. Koszt wykreślenia informacji to 100 zł.

Zakup nowego mieszkania – co oferuje Poznań?

Księga wieczysta została sprawdzona i spisana. Kredyt został przeznaczony na zakup nowego mieszkania. Wszystkie formalności zostały dopełnione. Pozostaje tylko czekać, aż będziesz mógł w końcu odebrać klucze i zacząć urządzać się po swojemu.

Jeśli jednak najpierw chciałeś sprawdzić, jakie formalności będą niezbędne przed zakupem i nadal aktywnie poszukujesz lokalu oraz zastanawiasz się, gdzie w Poznaniu wybrać mieszkanie idealne – wskazówki znajdziesz poniżej. Oferta deweloperów jest tam bardzo szeroka i zróżnicowana. Dodatkowo stolica Wielkopolski jest piątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Swoje siedziby mają tutaj globalne firmy, uczelnie wyższe oraz wiele rodzimych marek. To także miasto, które słynie z największych targów w Polsce. Poznań oferuje szeroką bazę rozrywkową i kulturalną, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Nowe mieszkania Poznań – jak szukać?

Najlepiej skorzystać z wyszukiwarek, a następnie zwrócić się do dewelopera, gdyż zazwyczaj bezpośrednio u niego możemy wynegocjować lepsze warunki lub dodatkowe bonusy. Warto również wybrać inwestora, który ma wieloletnie doświadczenie na rynku i zrealizował co najmniej kilkanaście inwestycji, by mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Przykładem jest Grupa Murapol, która działa od ponad 21 lat na rynku nieruchomości. Deweloper zrealizował przeszło 70 inwestycji, w których przekazał klucze do ponad 22,5 tys. mieszkań.

Nowe mieszkania w Poznaniu powstają w rozmaitych dzielnicach miasta. W zależności od potrzeb możemy wybrać te bliżej centrum lub w spokojniejszych okolicach, ale z dobrym dojazdem. Te dwie cechy łączy w sobie inwestycja Murapol Nowe Miasto. To wieloetapowe osiedle położone przy ul. Wagrowskiej to 6 budynków z łączną liczbą 833 lokali mieszkalnych. Do każdego przynależy balkon lub na niższych kondygnacjach taras z ogródkiem. Na terenie Murapol Nowego Miasta powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz wygodne stojaki rowerowe. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z pakietów smart home, dzięki wbudowanej instalacji Home Management System. Dodatkowo w standardzie każdy lokal wyposażony jest w pakiet antysmogowy, czyli specjalny system filtrów chroniących przed pyłami, kurzem i owadami. Inwestycja odpowiada zarówno na własne potrzeby mieszkaniowe, jak i inwestycyjne.

Jeśli szukasz nowego mieszkania w Poznaniu w zielonej i spokojnej okolicy, wybierz Murapol Zielony Żurawiniec. Osiedle położone jest przy ul. Sielawy niedaleko rezerwatu przyrody Żurawiniec i malowniczych terenów nad rzeką Wartą. To kameralne osiedle obejmuje pięć 5-piętrowych budynków z łączną liczbą 484 lokali. Murapol Zielony Żurawiniec także wyposażony jest w smart home oraz pakiet antysmogowy. Na terenie inwestycji powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki na jednoślady.

Previous Modne stroje kąpielowe na lato 2022
Next Ile kosztuje kurs prawo jazdy w Poznaniu?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NIEZDARNY ZŁODZIEJ

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z kaliskiej komendy, zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna w jednym ze sklepów obuwniczych ukradł cztery prawe buty. Kiedy zorientował się jaki błąd popełnił wyrzucił łup do

Wiadomości 0 Comments

Jak rozpoznać 11 najpopularniejszych stylów wnętrzarskich

Każdy, kto właśnie projektuje wystrój swojego mieszkania, na pewno interesuje się stylami wnętrzarskimi. Nie jesteś pewien, jaki styl aranżacji wnętrz powinien przyjąć Twój dom? Nie znasz różnic między stylami wnętrzarskimi.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZNAKOWALI ZABYTKI

Policjanci rozpoczęli II etap „Programu znakowania zabytków ruchomych w obiektach sakralnych na terenie województwa wielkopolskiego”. Znakowanie tego typu przedmiotów stanowi dodatkowy element systemu zabezpieczeń, którym obejmowane są obiekty sakralne, wpływając

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź