Kalisz – CBŚP: Biznesmen zgodził się na haracz, szantażyści zażądali 10 razy więcej

Kalisz – CBŚP: Biznesmen zgodził się na haracz, szantażyści zażądali 10 razy więcej

O tym, że zgoda na zapłatę haraczu to tylko początek lawiny żądań, przekonał się biznesmen z Kalisza. Do przedsiębiorcy zgłosiła się kobieta, która chciała przeprowadzić rozmowę biznesową. Podczas spotkania nagle pojawiło się czterech mężczyzn, którzy zażądali od biznesmena 35 tys. zł.

Zgodnie z żądaniem, do przekazania pieniędzy miało dojść w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna zjawił się w umówionym miejscu z haraczem.  Przestępcy zażądali jednak 350 tys. złotych i wyznaczyli termin zapłaty. Pokrzywdzony poprosił o pomoc Policję.

Funkcjonariusze CBŚP razem z policjantami z Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowali zasadzkę w centrum miasta. Kiedy doszło do spotkania jednego z mężczyzn z biznesmenem, przystąpili do akcji zatrzymania. Trzech kolejnych mężczyzn zostało zatrzymanych w samochodzie zaparkowanym nieopodal rynku.

Zatrzymani mężczyźni mają od 24 do 32 lat. Policjanci zatrzymali również 33-letnią kobietę. Wszyscy trafili do prokuratury w Ostrowie Wlkp. Tutaj usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

Previous Września: Fabryka Volkswagena prawie gotowa, czas kształcić kadry
Next Koncert muzyki filmowej w poznańskiej Arenie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nowoczesne rodzaje druku

Nowoczesne drukarnie stosują trzy główne technologie przygotowania druku. Związane są one głównie z wielkością wydruku i jego jakością. Są to druk offsetowy, sitodruk oraz, a może przede wszystkim, druk cyfrowy.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZNAKOWALI ZABYTKI

Policjanci rozpoczęli II etap „Programu znakowania zabytków ruchomych w obiektach sakralnych na terenie województwa wielkopolskiego”. Znakowanie tego typu przedmiotów stanowi dodatkowy element systemu zabezpieczeń, którym obejmowane są obiekty sakralne, wpływając

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego. Delegacje służb mundurowych złożyły kwiaty pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa oraz wzięły udział

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź