Kaliszanie mają nowy skatepark

Kaliszanie mają nowy skatepark

Obiekt dla miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach powstał w Ogródku Jordanowskim. Z ramp, skoczni, podjazdów będą korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Skatepark to także ławki, stoliki rekreacyjne i stojaki na rowery. Jest więc gdzie wypocząć po sportowych szaleństwach.

Inwestycja kosztowała 480 tys. zł i została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Skatepark powstał m.in. dzięki inicjatywie mieszkańców i ich zaangażowaniu. – Wcześniej obiekt odstraszał. Naszą ideą jest to, by miasto zmieniać, tutaj mamy tego efekt. Czynny udział w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego gwarantuje następną inwestycję w Kaliszu – przekonuje Daniel Kaparuk, naczelnik Wydziału Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Skatepark to inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego, zatem warto angażować się w partycypację społeczną. Z każdym miesiącem widzimy, że w Kaliszu powstają kolejne inwestycje, zgodne z wytycznymi wnioskujących – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Fotografia: Anna Błaszczyk, Marta Bogdańska

Previous Kolejorz ma nowego sponsora
Next Animator - Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Poznaniu

Może to Ci się spodoba

Poznań

Na poznańskiej Malcie dziś rywalizacja smoczych łodzi

Pierwsza część zawodów zakończona. Swoich sił próbowało 50 załóg kajakarzy – amatorów. Przed nami Akademickie Wyścigi Smoczych Łodzi. Zawody amatorów wygrała para z numerem 22, Agnieszka Rynkiewicz i Mateusz Rynkiewicz.

Leszno

Kingsize w Lesznie – miasto pięknieje na lato

Leszno cieszy się nowym wystrojem ulic. Piękna zieleń i nietypowy rozmiar donic zachwyciły mieszkańców miasta. Nowe elementy miejskiej architektury delikatnie nawiązują do klimatu filmu „Kingsize” J.Machulskiego. Zabawny pomysł z pewnością

Wiadomości

Kompostownik krok po kroku

Kompostownik ogrodowy to źródło darmowego, przyjaznego dla środowiska, organicznego nawozu, a także miejsce na skoszoną trawę, chwasty, gałęzie i inną roślinność. Ten niezastąpiony element działki ogrodowej może być wykonany z