Oborniki Wlkp – Formoza Challenge – jedyny taki survival

Oborniki Wlkp – Formoza Challenge – jedyny taki survival

19 czerwca, o godz. 9:00 rozpoczną się zmagania w ramach survivalu zorganizowanego przez żołnierzy JW Formoza, KRS Formoza oraz firmę Endu Sport. Oprócz emocji związanych z rywalizacją, przygotowano mnóstwo atrakcji dla wszystkich obecnych, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Program imprezy

Do udziału w Formoza Challenge zgłosiło się ponad 700 osób. Dla nich przygotowano tor motocrossowy. Ciekawie zapowiada się strefa expo – obok pokazów wojskowych kibice będą mogli polatać prawdziwym helikopterem nad całą trasą rywalizacji. Będą także ścianki wspinaczkowe, paintball, strefa gastronomiczna oraz masa atrakcji dla najmłodszych.

Plakat formoza1

07.00 – 19.30 targi sprzętu sportowego EXPO
07.00 – 11.00 wydawanie pakietów startowych (uwaga – zależne od fali w której się startuje, zgłoszenie po odbiór pakietu minimum na 30 minut przed startem)
08.00 – oficjalne otwarcie zawodów Formoza Challenge
08:15 – krótka odprawa techniczna
08:30 – dynamiczny pokaz sił specjalnych na torze
08:50 – rozgrzewka pierwszej fali (sukcesywnie rozpoczynać się będzie 10 minut przed każdą falą)
09:00 – start pierwszej fali na 10 km
11:00 – start pierwszej fali na 5  km
12:00 – start FORMOZA KIDS
10.00 – 19.00 piknik rodzinny z okazji Dni Obornik oraz Formoza Challenge

  • pokazy statyczne sprzętu wojskowego,
  • strefa zabaw dla dzieci – animacja,
  • pokazy dynamiczne jednostek specjalnych,
  • pokazy  dynamiczne sprzętu wojskowego,
  • Formoza  challenge kids – bieg z przeszkodami dla najmłodszych,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • przeloty widokowe nad regionem,
  • zajęcia CrossFit, zumba, fitness,
  • strefa gastronomiczna

15:30 – publikacja oficjalnych wyników zawodów,

16:00 – ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień za udział w zawodach

16:45 – finałowy pokaz dynamiczny wojsk specjalnych,

17:00 – oficjalne zakończenie zawodów.

Wyzwania survivalu

Przeszkody zostały zaprojektowane przez Jednostkę Wojskową Formoza im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego. Na uczestników czeka drut kolczasty, pod którym trzeba będzie się przeczołgać, ściana pająka, na której będzie trzeba odznaczyć, nie tyle sprawnością fizyczną, ale również kreatywnością w pokonaniu, zjeżdżalnia wodna, czy most linowy nad rzeką. Uwarunkowanie terenu z pewnością dobrze odda charakter i stworzy klimat zawodów organizowanych wraz z komandosami Formozy.

Formoza_1

Gdzie Formoza tam woda, błoto i mokradła, których na pewno nie zabraknie na trasie. Dystanse 10 i 5 km będą obejmowały tor motocrossowy, rzekę, oraz lasy. „Przy każdej przeszkodzie znajdzie się Formozowy wolontariusz, który nadzorować będzie poprawność pokonania danej przeszkody. Jeśli przeszkoda okaże się zbyt wymagająca z pewnością będzie można wykupić się pompkami, przysiadami czy innego rodzaju ćwiczeniami” – podkreśla Wojtek Kruczyński, prezes Endu Sport, współorganizator biegu. Hasło jednostki, stowarzyszenia KRS Formoza oraz biegu to „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Oznaczać to będzie postawienie na team work i wspólne pokonywanie przeszkód.

Formoza_2

Każdy uczestnik startujący w biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę. W biegu zawodnicy będą mogli się sprawdzić nie tylko z komandosami Formozy, ale również żołnierzami innych formacji wojskowych jak np.; Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Darmowy przejazd do Obornik Wlkp

Na czas biegu Gmina Oborniki zapewni darmowy transport z Poznania. Autokary będą czekały na chętnych przy rondzie Obornickim. Wolontariat i wsparcie imprezy zapewnią kadeci szkoły podoficerskiej oraz harcerze – wszystko w wojskowym klimacie.

 

Impreza otrzymała honorowy Patronat Inspektora Wojsk Specjalnych Pana gen. dyw. Piotra Patalonga.

 

Więcej informacji na formozachallenge.pl

Previous Muzyczny projekt kaliszan - Znajdź mnie, zagraj na mnie
Next W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście

Może to Ci się spodoba

Florecistki z Poznania mistrzyniami świata

Koniec 2016 r. to dobry czas dla florecistek z Klubu AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W walce o Puchar Świata Juniorek w Lyonie poznańskie zawodniczki potwierdziły swoją świetną

The Color Run Poznań – trwają zapisy

Najbardziej kolorowy bieg w Poznaniu wystartuje 20 maja, ale już teraz można się zarejestrować. Trasa tegorocznego biegu wyznaczona będzie wokół jeziora Malta. Ci, którzy chcą przebyć najszczęśliwsze 5 km w

Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina

Od 6 do 10 lipca pływacy rywalizowali ze sobą w węgierskim Hódmezővásárhely.  W zawodach brało udział blisko 750 zawodników z 47 krajów. Polscy pływacy zdobyli łącznie 7 medali, zajmując w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź