Florecistki z Poznania mistrzyniami świata

Koniec 2016 r. to dobry czas dla florecistek z Klubu AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W walce o Puchar Świata Juniorek w Lyonie poznańskie zawodniczki potwierdziły swoją świetną formę, zajmując pierwsze miejsca na podium.

W pojedynku o złoto Julia Walczyk pokonała Karin Miyawaki z Japonii z punktacją 15 do 9. Trzecie miejsce zajęła Julia Chrzanowska ex aequo z Janką Toth (Węgry).

Polki sięgnęły też po złoto w turnieju drużynowym. W skład reprezentacji weszły Julia Walczyk i Julia Chrzanowska z Klubu AZS UAM Poznań oraz Renata Tomczak z IKS Leszno i Beata Żurowska z Wrocławian. Finałowy pojedynek z Rosją zakończył się wynikiem 40 do 33.

Previous Powstało Centrum Inicjatyw Rodzinnych – jedyne takie miejsce w Polsce
Next Poznań – przyjęto budżet na 2017 rok

Może to Ci się spodoba

Mecz Polska – Niemcy większość Wielkopolan obejrzy w domach

Niewiele miast Wielkopolski zdecydowało się w tym roku na organizowanie stref kibica. Ci włodarze, którzy jednak postanowili umożliwić fanom piłki nożnej wspólne oglądanie Euro 2016 mają powód do dumy. Na

Maciej Makuszewski czwartym wzmocnieniem Lecha

Maciej Makuszewski został na rok wypożyczony do Lecha Poznań. Kolejorz ma prawo pierwokupu zawodnika. – Mam nadzieję, że to będzie piłkarz nie tylko dorzucający asysty, ale też strzelający bramki –

Prezydent Konina zaprasza na spotkanie z Igorem Jakubowskim

Prezydent Konina Józef Nowicki zaprasza sympatyków polskiego boksu na spotkanie z Igorem Jakubowskim, zawodnikiem wagi ciężkiej Zagłębia Konin. Pięściarz Konińskiego Zagłębia będzie reprezentować miasto na igrzyskach po 28 latach przerwy,