Powstało Centrum Inicjatyw Rodzinnych – jedyne takie miejsce w Polsce

Powstało Centrum Inicjatyw Rodzinnych – jedyne takie miejsce w Polsce

W Poznaniu właśnie rozpoczęło swoją działalność Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Powstanie tej placówki zainicjowała Elżbieta Lachmann z Fundacji „Głos dla życia”. To wyjątkowy projekt, który ma ułatwić codzienne funkcjonowanie poznańskich rodzin i jednocześnie usprawnić komunikację pomiędzy urzędnikami miasta, a rodzicami. Wzorem podobnych instytucji działających na terenie Niemiec, CIR ma angażować społeczność do podejmowania lokalnych inicjatyw.

To miejsce przeznaczone jest przede wszystkim do wspierania poznańskich rodzin w załatwianiu ich codziennych spraw. Rodzice dowiedzą się tu jakie projekty, bądź świadczenia na rzecz rodziny są dostępne lub przygotowywane.

Jak wyjaśnia Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń – typowym zadaniem placówki będzie m.in. wydawanie kart dla rodzin 3+, udzielanie informacji i porad, realizacja projektów w zakresie polityki prorodzinnej Poznania czy organizacja wydarzeń dla rodzin np. z okazji dnia dziecka czy mikołajek.

Celem CIR jest również zdobywanie informacji na temat aktualnych potrzeb rodzin. Placówka ma więc szansę na bycie cennym źródłem wiedzy dotyczącej jakości życia poznaniaków i dostosowania oferty Miasta do oczekiwań mieszkańców.

Z pomocy Centrum Inicjatyw Rodzinnych można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Lokal CIR mieści się w Arkadii przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Źródło: www.poznan.pl

Previous Kosze na śmieci Simple Human
Next Florecistki z Poznania mistrzyniami świata

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Poznań – poświęcono figurę Chrystusa

Wczoraj odbyła się uroczystość poświęcenia figury Chrystusa, która w poniedziałek została sprowadzona do Poznania. Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości. Obrzędy odbyły się w asyście wojska, przy dźwiękach hymnu narodowego oraz

Poznań 0 Comments

Poznań – festyn na Ostrowie Tumskim pełen zdrowia i kolorów

Ostrów Tumski odwiedziły dziś dziesiątki poznańskich rodzin. Stare mury okalające Katedrę stały się niecodziennym tłem dla miasteczka zdrowia oraz atrakcji przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Poznaniacy mogli zbadać m.in.:

Poznań 0 Comments

Poznańskie Kaziuki

W Poznaniu odbyły się po raz 24 Kaziuki. Jarmark jest corocznie odwiedzany przez ogromnie rzesze mieszkańców Poznania i nie tylko. Kaziukowa tradycja pochodzi z Wilna i jest podtrzymywana przez Towarzystwo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź