Powstało Centrum Inicjatyw Rodzinnych – jedyne takie miejsce w Polsce

Powstało Centrum Inicjatyw Rodzinnych – jedyne takie miejsce w Polsce

W Poznaniu właśnie rozpoczęło swoją działalność Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Powstanie tej placówki zainicjowała Elżbieta Lachmann z Fundacji „Głos dla życia”. To wyjątkowy projekt, który ma ułatwić codzienne funkcjonowanie poznańskich rodzin i jednocześnie usprawnić komunikację pomiędzy urzędnikami miasta, a rodzicami. Wzorem podobnych instytucji działających na terenie Niemiec, CIR ma angażować społeczność do podejmowania lokalnych inicjatyw.

To miejsce przeznaczone jest przede wszystkim do wspierania poznańskich rodzin w załatwianiu ich codziennych spraw. Rodzice dowiedzą się tu jakie projekty, bądź świadczenia na rzecz rodziny są dostępne lub przygotowywane.

Jak wyjaśnia Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń – typowym zadaniem placówki będzie m.in. wydawanie kart dla rodzin 3+, udzielanie informacji i porad, realizacja projektów w zakresie polityki prorodzinnej Poznania czy organizacja wydarzeń dla rodzin np. z okazji dnia dziecka czy mikołajek.

Celem CIR jest również zdobywanie informacji na temat aktualnych potrzeb rodzin. Placówka ma więc szansę na bycie cennym źródłem wiedzy dotyczącej jakości życia poznaniaków i dostosowania oferty Miasta do oczekiwań mieszkańców.

Z pomocy Centrum Inicjatyw Rodzinnych można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. Lokal CIR mieści się w Arkadii przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Źródło: www.poznan.pl

Previous Kosze na śmieci Simple Human
Next Florecistki z Poznania mistrzyniami świata

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Policja poszukuje 21-latki z Poznania

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginioną 21-letnią Michaelle Pawelczyk. Osoby posiadające informacje na temat jej miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Policją. Policjanci z Poznania poszukują

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Swarzędz – Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na terenie ETC Swarzędz

27 czerwca na terenie ETC w Swarzędzu doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy. Ofiarę przygniotły szyby, które spadły z samochodu. Tragedia rozegrała się podczas rozbiórki sklepu. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa

Poznań 0 Comments

Prezydent Jaśkowiak przyznaje – będzie walczył o Poznań z całą Europą

„Razem powalczmy dla Poznania w rowerowej rywalizacji miast!” – tak na facebook’owym profilu, prezydent Jaśkowiak zachęca Poznaniaków do wzięcia udziału w Cycling Challenge. Cycling Challenge to wyzwanie stawiane przed mieszkańcami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź