POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

Nawet do 8 lat więzienia grozi 37-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Mężczyzna zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w konińskim szpitalu jest bomba. Dzięki szybkiemu zatrzymaniu, obyło się bez ewakuacji pacjentów.

22 lutego br. po godz.16:00 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefon z informacją, że w konińskim szpitalu jest podłożona bomba. Rozmówca poinformował też, że jest ona w pudełku po butach i że na pewno wybuchnie, tylko nie wie kiedy.

Informacja natychmiast trafiła do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Bardzo szybka analiza zebranych danych i informacji pozwoliła na wytypowanie mężczyzny, który mógł zadzwonić do CPR z powyższą informacją.

Ustalenia policjantów okazały się prawidłowe. Kilkadziesiąt minut po alarmie, policjanci pojawili się w domu 37-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Biskupi. Mężczyzna przyznał się do wywołania fałszywego alarmu. Ogromne zdziwienie u policjantów wywołały wyjaśnienia sprawcy fałszywego alarmu. Z relacji mężczyzny wynika, iż powodem takiego zachowania było zdenerwowanie wywołane wskutek problemów z niedziałającym telefonem. Pomimo długiego okresu ładowania, bateria telefonu wciąż była nienaładowana.

Zatrzymany usłyszał zarzut zawiadomienia o zagrożeniu pomimo posiadania wiedzy, że ono nie istnieje. Przyznał się do jego popełnienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Previous Od marca przejazd A2 kosztuje więcej
Next WYŁUDZILI KREDYTY NA BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska 0 Comments

CBŚP upublicznia wizerunki pedofili i prosi poszkodowanych o kontakt

Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP zatrzymali 15 mężczyzn należących do kilkusetosobowej międzynarodowej siatki pedofilów. Za zgodą sądu zostały upublicznione ich wizerunki. Wszystkie osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt. Policjanci CBŚP z Poznania

Poznań 0 Comments

Ile kosztuje kurs prawo jazdy w Poznaniu?

Prawo jazdy kategorii B to najpopularniejszy rodzaj uprawnień, pozwalających na prowadzenie samochodów osobowych. Mając prawo jazdy, nasze życie może stać się o wiele bardziej wygodne i ciekawe, rosną także szanse

Wiadomości 0 Comments

Poznań – VIII LO oraz Technikum Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego awansują w rankingu STEM

STEM to skrót od Science, Technology, Engineering, Mathematics. Uczniowie szkół znajdujących się na szczycie tego rankingu uzyskują najlepsze wyniki w zdobywaniu wiedzy z przedmiotów ścisłych. Technikum Komunikacji awansowało w tym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź