POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ FAŁSZYWEGO ALARMU BOMBOWEGO

Nawet do 8 lat więzienia grozi 37-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Mężczyzna zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w konińskim szpitalu jest bomba. Dzięki szybkiemu zatrzymaniu, obyło się bez ewakuacji pacjentów.

22 lutego br. po godz.16:00 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefon z informacją, że w konińskim szpitalu jest podłożona bomba. Rozmówca poinformował też, że jest ona w pudełku po butach i że na pewno wybuchnie, tylko nie wie kiedy.

Informacja natychmiast trafiła do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Bardzo szybka analiza zebranych danych i informacji pozwoliła na wytypowanie mężczyzny, który mógł zadzwonić do CPR z powyższą informacją.

Ustalenia policjantów okazały się prawidłowe. Kilkadziesiąt minut po alarmie, policjanci pojawili się w domu 37-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Biskupi. Mężczyzna przyznał się do wywołania fałszywego alarmu. Ogromne zdziwienie u policjantów wywołały wyjaśnienia sprawcy fałszywego alarmu. Z relacji mężczyzny wynika, iż powodem takiego zachowania było zdenerwowanie wywołane wskutek problemów z niedziałającym telefonem. Pomimo długiego okresu ładowania, bateria telefonu wciąż była nienaładowana.

Zatrzymany usłyszał zarzut zawiadomienia o zagrożeniu pomimo posiadania wiedzy, że ono nie istnieje. Przyznał się do jego popełnienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Previous Od marca przejazd A2 kosztuje więcej
Next WYŁUDZILI KREDYTY NA BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poznań Business Run – biegnij i pomóż. Zapisy już jutro

Czwarta edycja Poznań Business Run odbędzie się 4 września, a już 23 czerwca o godz. 12:00 rozpocznie się rejestracja drużyn. Poznań Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety.

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNE URATOWANE ŻYCIE…

Szybka i zdecydowana interwencja pilskich policjantów zapobiegła tragedii. Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z pilskiej komendy uratowali życie 26-letniemu mieszkańcowi Piły, który po kłótni z bliską osobą oraz mając osobiste problemy,

Wiadomości 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni wzmacniacz słuchawkowy?

Jeśli słuchawki, których używasz do słuchania muzyki, są w stanie zapewnić piękne wrażenia estetyczne, to możliwe jest uzyskanie wspaniałych wrażeń słuchowych. Wbrew zapewnieniom producentów, rzeczywistość nie zawsze jest taka, jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź