POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ
Leszczyńscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie gospodarstwa rolnego w okolicach Kościana. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili elementy kilkunastu pociętych samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z tym przestępczym procederem. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie kilka tygodni temu, natrafili na trop dziupli samochodowej, usytuowanej na terenie gospodarstwa rolnego w powiecie kościańskim. Posesja usytuowana była w małej wsi, w ustronnym miejscu, które nie budziło żadnych podejrzeń.
8 maja br. po wejściu funkcjonariuszy na teren nieruchomości okazało się, że w pomieszczeniach gospodarczych znajduje się kilkanaście, kilkuletnich pociętych samochodów różnych marek. Auta pochodziły z kradzieży mających miejsce na terenie Niemiec, a dokonanych zaledwie kilkanaście, a nawet kilka dni wcześniej.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z tą sprawą: 43-letniego właściciela posesji w powiecie kościańskim, gdzie ujawniono skradzione auta oraz 25-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który skradzione samochody dzielił na podzespoły.
Śledczy obojgu zatrzymanym ogłosili zarzuty paserstwa, dotyczące ukrywania sześciu samochodów skradzionych za zachodnią granicą, wartych blisko pół miliona złotych.
W dalszym toku tej sprawy, 16 maja br. policjanci zatrzymali na terenie powiatu poznańskiego, 35-letniego mieszkańca Poznania. Ten mężczyzna usłyszał identyczne zarzuty jak poprzednicy. Jego rolą była internetowa sprzedaż podzespołów i części samochodowych pozyskanych ze skradzionych aut.
Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek kościańskiej prokuratury aresztował wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.
Może to Ci się spodoba
POLICJANCI ZATRZYMALI FAŁSZYWEGO MECHANIKA
Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby, które są podejrzewane o wyłudzenia pieniędzy metodą „na mechanika”. Celowo uszkadzali samochody, a następnie oferowali pomoc w usunięciu usterki. Teraz mogą trafić do więzienia
POLICJANCI WYJAŚNILI SPRAWĘ FIKCYJNEGO NAPADU
Policjanci z Poznania wspólnie z Prokuraturą Poznań Grunwald wyjaśnili sprawę napadu na pracownika poczty i kradzieży znacznej sumy pieniędzy. Do zdarzenia doszło na początku lutego 2016 roku. Okazało się, że
ZATRZYMANY PO 17 LATACH
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie w piątkowy poranek zatrzymali poszukiwanego od 17 lat mieszkańca jednej z podwolsztyńskich miejscowości! Mężczyzna przez niemal dwie dekady ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!