POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Sprawca o 3.00 w nocy odkręcał koła od zaparkowanego pojazdu. Przechodzący w pobliżu policjant zainteresował się „naprawą” o tak późnej porze.

Cała sytuacja ma miejsce w niedzielną noc około godziny 3.00 w rejonie jednego z parkingów przy ulicy Reymonta w Chodzieży. Wśród wielu zaparkowanych samochodów stoi BMW, przy którym znajdują się położone podnośniki i klucze do kół. Po chwili do samochodu podchodzi mężczyzna i zaczyna odkręcać śruby mocujące koła.

Całą sytuację zauważa przechodzący niedaleko st. post. Dawid Janka, jeden z policjantów chodzieskiej komendy. W tym momencie jest on w czasie wolnym od służby. Jego uwagę przykuł fakt, że o tak późnej porze ktoś chodzi pomiędzy samochodami, a po chwili zaczyna odkręcać koła w jednym z nich. Po krótkiej obserwacji policjant utwierdza się w przekonaniu, że zauważony mężczyzna próbuje ukraść koła z samochodu, więc postanawia działać.

St. post. Dawid Janka jest sam, więc telefoniczne informuje oficera dyżurnego chodzieskiej jednostki o zaistniałej sytuacji, prosi o wsparcie patrolu i przystępuje do działania. Podchodzi do mężczyzny, okazuje mu legitymację i informuje, że jest policjantem. W tym momencie mężczyzna rzuca się do ucieczki i biegnie w kierunku promenady Jeziora Miejskiego. Po krótkim pościgu funkcjonariusz dogania uciekiniera, obezwładnia go i po chwili przekazuje w ręce przybyłych na miejsce kolegów. Policjanci ustalają właściciela BMW i informują go o próbie kradzieży.

Okazuje się, że sprawcą przestępstwa jest 26–letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Zatrzymany mężczyzna trafia do policyjnego aresztu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Previous Poznański konkurs w jedzeniu pączków na czas rozstrzygnięty
Next ZUCHWAŁY ZŁODZIEJ PALIWA ZATRZYMANY

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

MARIHUANA UKRYTA W MANDACIE

W nietypowy sposób, zakończyła się przejażdżka samochodem dla 23-letniego mieszkańca Kalisza. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

OSZUKAŁ FIRMĘ NA PONAD 250 TYS. ZŁ

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim doprowadzili do zakończenia przestępczego procederu 45-letniego mieszkańca województwa lubuskiego. W przeciągu kilkunastu miesięcy oszukał on firmę,

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ROZBILI GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ NIELEGALNYM TOWAREM

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz pilscy kryminalni zabezpieczyli łącznie 336 tys. sztuk papierosów, ponad

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź