Powidz – święto 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego

1 czerwca lotnicy z Powidza obchodzili święto 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. Z tej okazji oraz z okazji Dnia Dziecka, Wojsko zorganizowało Dzień Otwarty Koszar.

W samo południe odbyła się uroczysta zbiórka i defilada pododdziałów. Na płycie lotniska i w powietrzu zaprezentowały się wojskowe samoloty i śmigłowce. Goście mogli wziąć udział w pokazach sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy, Straży Pożarnej, Grup Rekonstrukcji Historycznych, a także Stowarzyszeń Paramilitarnych. Sprzęt i uzbrojenie funkcjonariuszy Policji oraz żołnierzy Wojsk Lądowych znalazły swoje miejsce na specjalnych wystawach.

Odbył się również pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Uroczystość zorganizowana przez powidzkich lotników cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem. Na obchody przybył również zastępca prezydenta Konina, Sławomir Lorek, który na ręce dowódcy płk.pil. Krzysztofa Walczaka przekazał list gratulacyjny od prezydenta Józefa Nowickiego.

Źródło: konin.pl

Fotografie: 33 Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu, szer. Jakub Stypczyński

Previous Dwa złote medale dla kaliszanki Alicji Tchórz - przed nią Olimpiada w Rio de Janeiro
Next Na poznańskiej Malcie dziś rywalizacja smoczych łodzi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wybory Miss Wielkopolski 2016

Wczoraj Klaudia Strojwąs, Miss Wielkopolski 2015, przekazała koronę najpiękniejszej Wielkopolance 2016, Anecie Zielińskiej. A oto wszystkie finalistki tegorocznych wyborów Miss Wielkopolski i Miss Wielkopolski Nastolatek: Wielkopolska Miss 2016 – Aneta

Poznań 0 Comments

Wyszła z domu 25 czerwca, zaginionej poszukują policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce poszukują zaginionej 77-letniej Stanisławy Lis. 25 maja br. w godzinach wczesno porannych, kobieta wyszła z domu na terenie osiedla Strzeszyn Grecki w Poznaniu. Do

Wiadomości 0 Comments

Tomasz Lewandowski nowym wiceprezydentem Poznania

Tomasz Lewandowski obejmie stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania od 1 sierpnia. Obecnie urzędujący wiceprezydent – Arkadiusz Stasica będzie nadal pracował na rzecz miasta, zajmie się polityką mieszkaniową działając w zarządzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź