Poznań – blisko 100 straganów i weekendowe imprezy na Jarmarku Świętojańskim
W sobotę Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak przekazał klucze do bram miasta zastępcy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoniemu Odzimkowi.
Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła obecność reprezentantów poznańskich cechów, członków Bractwa Kurkowego oraz Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.
Po wystrzałach armatnich i confetti, rozpoczęła się parada, w której wzięły udział Bamberki, zespół Góra Trolla, szczudlarze. Nie mogło zabraknąć poznańskich koziołków.
– Poznań słynie z kilkusetletnich tradycji kupieckich, od wieków jest uważany za centrum wymiany kulturalnej i handlowej Wielkopolski – mówił prezydent Jaśkowiak. – Jarmark Świętojański jest tego symbolem. Tak licznie zgromadzona publiczność rozwiewa wątpliwości, tradycja jarmarczna w mieście jest ciągle żywa.
Stragany na Starym Rynku będą czynne codziennie od 10:00 do 21:00 lub do ostatniego klienta. Oprócz wyrobów rzemieślniczych i rękodzieła, na jarmarku można kupić towary z całego świata, czy skosztować tradycyjnych i egzotycznych potraw.
W weekendy będziemy świadkami a Starym Rynku będą się odbywały koncerty, warsztaty i widowiska artystyczne, najczęściej nawiązujące do Nocy Kupały.
Święto kupców potrwa do 26 czerwca.
Źródło: www.poznan.pl
fotografia tytułowa oraz fotografia Prezydenta Poznania – www.poznan.pl
pozostałe fotografie: H. Balcerek
Może to Ci się spodoba
Turek – Chłopiec wypadł z okna, trwa operacja
Czterolatek wypadł z okna mieszkania mieszczącego się na 2 piętrze w bloku, przy ul. Browarnej. W domu byli rodzice oraz siostra chłopca. Trwają ustalenia, jak doszło do tego zdarzenia, jednak
W Poznaniu zatrzymano fałszywego funkcjonariusza CBŚ – działał na Nowym Mieście
Metodą „na funkcjonariusza CBŚ” 52-letni mężczyzna próbował wyłudzić od seniorów mieszkających na Nowym Mieście w Poznaniu kwotę 40 tys. zł. Wpadł dzięki przytomności starszego małżeństwa. Oszust zadzwonił do starszych ludzi
Smerfy w poznańskiej Arenie
Smerfy na żywo w Poznaniu już 8 lutego! Ogromy sukces filmów SMERFY oraz SMERFY 2 skłonił producentów do stworzenia niezwykłego show, którego koszt przekroczył 4 mln euro. Już w styczniu