Poznań Business Run – biegnij i pomóż. Zapisy już jutro

Poznań Business Run – biegnij i pomóż. Zapisy już jutro

Czwarta edycja Poznań Business Run odbędzie się 4 września, a już 23 czerwca o godz. 12:00 rozpocznie się rejestracja drużyn.

Poznań Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Do uczestnictwa w biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Poznania i regionu. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu (poznanbusinessrun.pl) zgłosić drużynę złożoną z pięciu osób i dokonać opłaty startowej, w wysokości 250 zł netto od drużyny. Dystans do pokonania dla jednego uczestnika pięcioosobowej sztafety w Poznaniu wynosi 3,8 km i jest osiągalny absolutnie dla każdego.

– Taką odległość można przebiec szybko lub wolno, można nawet go przejść. Liczy się udział i chęć pomocy. Dwie zdrowe nogi wystarczą, by na zawsze zmienić czyjeś życie – mówi Wojciech Skrudlik z firmy Mars Financial Services, jednej z organizatorów biegu.

Pieniądze pochodzące z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” oraz innych organizacji charytatywnych.

Prezes Fundacji, Jan Mela tak mówi o Fundacji swojego imienia – Fundacja opiekuje się osobami, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Teraz często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach, które ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, jak najszybciej muszą zostać zamienione na nowe. Z różnych powodów nie są w stanie sami sfinansować takiego zakupu.

W każdym mieście bieg dedykowany jest konkretnym osobom, zamieszkującym w danym regionie. W tym roku Poznań Business Run pomaga między innymi Sławkowi. Sławek stracił nogę w wieku 12 lat z powodu choroby nowotworowej. Mimo przebytej chemioterapii, amputacja była konieczna. Teraz ma 28 lat, a jego obecna proteza nie była wymieniana przez ostatnich 7 lat. Potrzebuje protezy ponieważ jego praca wymaga od niego maksymalnego wysiłku.

– Jestem osobą ambitną, sumienną i chciałbym, aby powierzone mi zadania były przeze mnie dobrze i sprawnie wykonane, a osoby które mi zaufały nie czuły się zawiedzione – mówi o sobie Sławek.

By dodatkowo pomóc podopiecznym Fundacji, w dniu rozpoczęcia rejestracji na lokalnych stronach internetowych imprezy zostanie uruchomiona akcja „Pomagam Bardziej”, w której każdy – bez względu na udział w imprezie – może wziąć udział. Środki w niej zebrane także zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz podopiecznych Fundacji w danym regionie. Także dzięki nim, impreza ma szansę zmienić życie dodatkowych osób.

W zeszłym roku w Poznaniu zebrano 210.000 zł. Dzięki tej sumie udało się pomóc czterem osobom – Adamowi, Kacprowi, Teresie i Tadeuszowi.

***

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w siedmiu miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym między innymi Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

***

Organizatorzy w Poznaniu: Miasto Poznań, Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, oraz firmy: Century Link Poland, Volkswagen Group Polska, MARS Global Services, Zeiss, Wavin, Veolia, Ciber, Banach Outsourcing.

 

Źródło: poznan.pl

Previous Leszno w hołdzie Bohaterom Poznańskiego Czerwca '56
Next IMGW - ostrzeżenie pogodowe dla Wielkopolski

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZARZUTY ZA BEZZWROTNE POŻYCZKI

Pięciu pokrzywdzonych, straty ponad 350 tys. To wynik przestępczej działalności 32-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Funkcjonariusze ds. zwalczania przestępstw gospodarczych przedstawili mężczyźnie już zarzuty, za które grozi mu do 8 lat

Kalisz 0 Comments

Kalisz zaprasza na wodne szaleństwa – nowe atrakcje dla dzieci

Rozpoczęcie sezonu w Kaliskim Parku Wodnym już 29 maja. W tym dniu szczególne atrakcje będą czekały na dzieci. Przy zewnętrznym brodziku powstał wodny plac zabaw. Maluchy z okazji Dnia Dziecka,

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI NA IV POWIATOWYM TURNIEJU GIMNAZJÓW

25 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się IV Powiatowy Turniej Gimnazjów, nad którym patronat objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Komendant Powiatowy Policji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź