SYSTEM POWIADAMIANIA I OSTRZEGANIA SISMS

SYSTEM POWIADAMIANIA I OSTRZEGANIA SISMS

Urząd Miejskim w Kaliszu uruchamia nowy, bezpłatny system informacji i ostrzegania dla mieszkańców miasta. W przedsięwzięcie włącza się Komenda Miejska Policji w Kaliszu, która chce za pośrednictwem aplikacji informować mieszkańców o zagrożeniach, utrudnieniach w ruchu drogowym oraz akcjach profilaktycznych realizowanych przez funkcjonariuszy. W dzisiejszej konferencji prasowej inaugurującej wprowadzenie systemu uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu. mł. insp. Witold Goździelewski.

System SISMS to narzędzie wykorzystywane do komunikacji z mieszkańcami przez administrację samorządową, a także służby mundurowe do szybkiego przekazywania informacji mieszkańcom. To nowoczesne narzędzie umożliwia przesyłanie powiadomień w postaci SMS, e-mail oraz SMS Cloud, czyli multimedialnych wiadomości na aplikację mobilną. Dzięki temu informacje dotyczące ważnych spraw społecznych, występujących aktualnie zagrożeń, awarii, a także ostrzeżenia przed zbliżającymi się groźnymi zjawiskami pogodowymi, trafią bezpośrednio do mieszkańców Kalisza.

Osoby, które zainstalują aplikację BLISKO lub wypełnią specjalny formularz znajdujący się na stronie www.kalisz.pl, będą otrzymywać wiadomości dotyczące aktualnych imprez kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie miasta.

Dzięki systemowi do kaliszan będą trafiać również komunikaty dotyczące np. aktywności na naszym terenie oszustów działających na szkodę seniorów, utrudnień w ruchu drogowym w związku z zaistniałymi wypadkami drogowymi, poszukiwań osób zaginionych oraz innych działań Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

W dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego inaugurującej uruchomienie systemu SISMS, uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witold Goździelewski.

Previous POLICJANCI NA OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
Next OKRADALI HOTELE W CAŁEJ WIELKOPOLSCE, WPADLI W JAROCINIE

Może to Ci się spodoba

Kalisz 0 Comments

WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w pierwszy weekend kwietnia na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury

Wiadomości 0 Comments

Jak wynająć mieszkanie w biurze nieruchomości?

Co to jest biuro nieruchomości? Biura nieruchomości świadczą szereg usług, w tym znalezienie odpowiedniej nieruchomości i zorganizowanie finansowania. Ich usługi różnią się w zależności od ich lokalizacji, wielkości i rodzaju

Wiadomości 0 Comments

„DWIE STRONY SIECI” NA DWORCU GŁÓWNYM PKP W POZNANIU

W ramach programu profilaktycznego „Dwie strony sieci” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował akcję prewencyjno – edukacyjną, która odbyła się w hali głównej Dworca Głównego PKP w Poznaniu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź