Sprawa Ewy Tylman – Dziś rusza proces przeciwko Adamowi Z.

Sprawa Ewy Tylman – Dziś rusza proces przeciwko Adamowi Z.

O godz. 9:00 w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpocznie się pierwsza rozprawa przeciwko Adamowi Z. oskarżonemu o zabójstwo Ewy Tylman. Sala rozpraw nr 100, przeznaczona do prowadzenia tego typu procesów będzie wypełniona po brzegi. Zgodnie z treścią komunikat Sądu przeznaczono aż 109 kart wstępu dla publiczności.

Adam Z. nie przyznaje się do winy, brak świadków zdarzenia, stan odnalezionych w lipcu 2016 r. ciała, które zostały uznane za ciało Ewy Tylman nie pozwolił na jednoznaczne ustalenie przyczyny zgonu ofiary. Proces będzie oparty na poszlakach, akt oskarżenia zaś rozpoczyna się od zeznań 3 policjantów. Według nich, oskarżony 2 grudnia 2015 r. miał stwierdzić, że w dniu, gdy Ewę Tylman widziano po raz ostatni, posprzeczał się z nią, po czym ta zaczęła uciekać. Adam Z. dogonił ją i wówczas miało dojść do nieszczęśliwego wypadku. Przesłuchanie jednak nie zostało potwierdzone protokołem, a policjanci sporządzili na tę okoliczność jedynie notatkę służbową.

W postępowaniu prowadzonym przez Wydział I Śledczy przesłuchano osoby uczestniczące w spotkaniu pracowniczym, na którym obecni byli Adam Z. i Ewa Tylman, uwzględniono część wyjaśnień Adama Z., dokonano analizy rejestru kamer z różnych punktów. Przesłuchiwano też wszystkie osoby, które pojawiły się w zapisach monitoringu, rodzinę oraz partnerów ofiary i oskarżonego. Śledczy wsparli się opiniami i pracą biegłych z zakresu kryminalistyki, badań daktyloskopijnych i mechanoskopii. W posiadaniu prokuratury znajdują się bilingi i zapisy sms-ów w telefonach Adama Z. oraz Ewy Tylman. Przeprowadzane były eksperymenty procesowe z udziałem podejrzanego Adama Z. oraz pozorantów, a także eksperymenty z udziałem psów tropiących. Po znalezieniu ciała Ewy Tylman do postępowania włączono biegłych medycyny sądowej. Zabezpieczono też przedmioty osobiste, które znajdowały się przy zwłokach. Sam oskarżony został przebadany przez biegłych z zakresu psychiatrii.

Oprócz Adama Z., w sprawie Ewy Tylman zarzuty usłyszeli też: Hubert B. i Karolina K. za składanie fałszywych zeznań lub nakłanianie do składania fałszywych zeznań, natomiast mężczyzna, który ujawnił zwłoki oraz osoby z Zakładu Medycyny Sądowej usłyszały zarzut bezczeszczenia zwłok.

 

 

Previous Noc z Depeche Mode w Poznaniu - także w tym roku
Next Michaił Radut – zawodnikiem Kolejorza

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Poznań: zarzuty prokuratora po kontroli CBA w Zarządzie Dróg Miejskich

9 osób, w tym obecny i były dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu oraz Dyrektor Zakładu Robót Drogowych w Poznaniu usłyszało zarzuty po kontroli przeprowadzonej przez CBA. W trakcie kontroli

Wiadomości 0 Comments

Zaginęło rodzeństwo z Poznania

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda poszukują zaginionego rodzeństwa: 33-letniej Moniki Dudy oraz jej przyrodniego brata Michała Jankowskiego lat 17. Zaginieni ostatni raz widziani byli 22 czerwca na ul.

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY NA PODSTAWIE 76 POSTANOWIEŃ, NAKAZÓW I ZARZĄDZEŃ

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali 22-latka poszukiwanego za oszustwa. Ukrywał się od marca ubiegłego roku. Sądy i prokuratury wydały aż 76 postanowień o poszukiwaniu. Kilka dni temu policjanci z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź