WYPADEK W DUSZNIKACH

WYPADEK W DUSZNIKACH

Zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał pasażer samochodu, który jest podejrzewany o to, że w trakcie jazdy zaciągnął tzw. hamulec ręczny. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło dziecko, które było przewożone bez fotelika ochronnego. Sprawę wyjaśniają policjanci z Dusznik.

15.03.br. około godziny 11.35 policjanci z Szamotuł interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Bukowskiej w Dusznikach.

Na miejscu policjanci drogówki zastali rozbitego Volkswagena Passata, uczestników zdarzenia oraz służby udzielające pomocy poszkodowanym.

Okazało się, iż nie był to typowy wypadek drogowy. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, iż do zdarzenia doszło w wyniku zaciągnięcia w trakcie jazdy tzw. hamulca ręcznego przez pasażera samochodu. W wyniku tego zachowania, 39-letnia kierująca samochodem zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo.  Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej oraz pasażera. Kierująca była trzeźwa, natomiast 21-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kierująca samochodem oraz 21-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala przez karetkę pogotowia. Najpoważniejszych obrażeń doznało 3 –letnie dziecko, które jak się okazało, było przewożone w pojeździe bez fotelika ochronnego. 3-latka została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Obrażenia, których doznała zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Po przebadaniu przez lekarza pasażera Passata, policjanci z szamotulskiej patrolówki zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 21-latek tłumaczył, iż zrobił to, gdyż jego zdaniem kierująca jechała zbyt szybko. Grożą mu 3 lata więzienia.

Ponadto policjanci  przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie – przewożenie dziecka bez wymaganego prawem fotelika ochronnego. Kierującej samochodem grozi więc grzywna.

Powyższe sprawy wyjaśniają policjanci z Dusznik.

Mając na uwadze powyższe zdarzenie, apelujemy do kierujących samochodami, aby każdorazowo przewozić dzieci w fotelikach ochronnych dostosowanych do wagi oraz wzrostu dziecka. Jak widać na powyższym przykładzie, najcięższych obrażeń doznało dziecko, które nie było właściwie ochronione. Mandat, który można otrzymać za przewożenie dziecka bez fotelika, to najniższa kara, którą można dostać za to wykroczenie. Pamiętajmy, że najwyższą karą może być zdrowie lub życie dziecka.

Previous Meble do przedpokoju: zadbaj o dobre pierwsze wrażenie
Next BYŁ POSZUKIWANY I POSIADAŁ NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

MARIHUANA UKRYTA W MANDACIE

W nietypowy sposób, zakończyła się przejażdżka samochodem dla 23-letniego mieszkańca Kalisza. Badanie narkotestem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

TRAFILI DO ARESZTU ZA OSZUSTWA

Policjanci z Poznania zatrzymali dwóch mężczyzn. Oszukiwali oni przedsiębiorców wystawiając faktury za usługi, których poszkodowani nigdy nie zamawiali. Proceder mógł trwać kilka lat, ustalono i przesłuchano 24 pokrzywdzonych, a ustalone

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW WŁAMANIA

Policjanci z Czerwonaka kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do jednego ze sklepów w Koziegłowach. Zostali odnalezieni przez funkcjonariuszy ze swoją zdobyczą w pobliskim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź