ZARZUTY ZA BEZZWROTNE POŻYCZKI

ZARZUTY ZA BEZZWROTNE POŻYCZKI

Pięciu pokrzywdzonych, straty ponad 350 tys. To wynik przestępczej działalności 32-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Funkcjonariusze ds. zwalczania przestępstw gospodarczych przedstawili mężczyźnie już zarzuty, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W czerwcu 2016r. do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie wpłynęło z miejscowej prokuratury zawiadomienie, dotyczące oszustwa na szkodę dwóch osób. Jak wynikało z przekazanych materiałów, 32-letni mieszkaniec gminy Jarocin miał pożyczyć od swoich znajomych w grudniu 2015 roku pieniądze w kwocie ponad 97 tys. zł. i do tej pory ich nie zwrócić.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. W trakcie zbierania materiałów dowodowych policjanci ustalili, że mężczyźni, którzy złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, nie są jedynymi oszukanymi przez 32-latka. Jak się okazało, mężczyzna w okresie od września 2015 r. do lipca 2016  r. pożyczył pieniądze od 5 różnych osób na łączną kwotę ponad 350 tys. zł.

32-latkowi zarzuca się, że od początku działał z zamiarem nie wywiązania się z umowy. Pieniądze pożyczał pod pozorem prowadzonej działalności gospodarczej – na zakup materiału potrzebnego do dalszej produkcji. Spłata zobowiązań miała nastąpić w krótkim terminie. Jednak do dnia dzisiejszego pokrzywdzeni nie otrzymali zwrotu żadnych pieniędzy.

Z ustaleń wynika, że 32-latek w okresie, w którym zaciągał pożyczki, nie dokonał zakupu towaru zgodnego z branżą prowadzonej przez niego działalności.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na  przedstawienie 32-latkowi zarzutów oszustwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na łączną kwotę 352 tys. zł. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 8.

Previous BYŁ POSZUKIWANY, POSIADAŁ NARKOTYKI
Next Poznań - Rozpoczęły się Targi Mody

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„MAJÓWKA U ZAMOJSKICH” – RODZINNY FESTYN Z BEZPIECZEŃSTWEM W TLE

Policjanci wzięli udział w festynie pn. „Majówka u Zamoyskich, który odbył się na terenie Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. Program wydarzenia był niezwykle bogaty czym zainteresował

Wiadomości 0 Comments

ZMIANY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI

Insp. Beata Różniak-Krzeszewska, dotychczasowa szefowa złotowskich policjantów, od dziś jest Komendantem Szkoły Policji w Pile. W uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli, uczestniczyło wielu zaproszonych gości wśród których był

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

CBŚP upublicznia wizerunki pedofili i prosi poszkodowanych o kontakt

Funkcjonariusze poznańskiego CBŚP zatrzymali 15 mężczyzn należących do kilkusetosobowej międzynarodowej siatki pedofilów. Za zgodą sądu zostały upublicznione ich wizerunki. Wszystkie osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt. Policjanci CBŚP z Poznania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź