ZMIANY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI

ZMIANY NA STANOWISKACH KIEROWNICZYCH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI

Insp. Beata Różniak-Krzeszewska, dotychczasowa szefowa złotowskich policjantów, od dziś jest Komendantem Szkoły Policji w Pile. W uroczystości, która odbyła się w szkolnej auli, uczestniczyło wielu zaproszonych gości wśród których był Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Podczas uroczystej zbiórki powołano również dziewięciu doświadczonych oficerów na stanowiska kierownicze w strukturach wielkopolskiej Policji.

Zmiany kadrowe na stanowiskach kierowniczych w strukturach Policji są nieodłącznym elementem efektywnego zarządzania. Każdy oficer obejmujący stanowisko komendanta zapoznaje się ze specyfiką jednostki, podległego rejonu oraz służby pełnionej przez policjantów. Nabywa w ten sposób bezcenną wiedzę i doświadczenie, które z czasem jest efektywnie wykorzystywane w innych jednostkach Policji.

19 kwietnia br. w Pile odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której obowiązki Komendanta Szkoły Policji w Pile objęła insp. Beata Różniak-Krzeszewska, która dotychczas kierowała pracą policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie. W uroczystości uczestniczył Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Wśród zaproszonych gości byli również obecni: Grzegorz Piechowiak – Poseł na Sejm RP, Marcin Porzucek – Poseł na Sejm RP, Zbigniew Hoffmann – Wojewoda Wielkopolski, mł. insp. Sławomir Litwin – Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, dr Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły, Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze Szkołą Policji służb mundurowych, instytucji i duchowieństwa.

Szkoła Policji w Pile jako jedyna specjalizuje się w szkoleniu policjantów służby kryminalnej, czyli takich, którzy w przyszłości pełnić będą służbę w komórkach zajmujących się pracą operacyjną oraz dochodzeniowo-śledczą. Prowadzi także 6-miesięczny kurs podstawowy, przygotowujący do pełnienia służby na stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

Wiceminister Jarosław Zieliński wręczając rozkaz personalny życzył insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej samych sukcesów na nowym stanowisku.

Podczas uroczystej zbiórki, z rąk wiceministra Zielińskiego dziewięciu doświadczonych oficerów otrzymało rozkazy personalne o powołaniu na stanowiska kierownicze w strukturach komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego.

Nowych szefów zyskały jednostki Policji w Śremie, Ostrzeszowie, Kępnie, Pile i Złotowie. Komendantem Powiatowym Policji w Śremie został mł. insp. Sławomir Jądrzak, w Ostrzeszowie – mł. insp. Andrzej Haraś, z kolei policjantom w Kępnie będzie szefował podinsp. Tomasz Paziewski.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pile zostały powierzone mł. insp. Sebastianowi Cichockiemu, natomiast w Złotowie obowiązki komendanta będzie pełnił podinsp. Robert Chwedczyk.

Na stanowisko zastępcy komendanta powołani zostali: w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu – podinsp. Tadeusz Królikowski (I zastępca) oraz podinsp. Witold Goździelewski, w Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie – podinsp. Przemysław Mieloch, natomiast w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie – podinsp. Waldemar Sip.

Wiceminister Zieliński gratulując pani komendant oraz nowo powołanym komendantom podkreślił, jak ważne jest wyszkolenie oraz nadzór nad służbą policjantów, gdyż błąd jednego funkcjonariusza rzutuje na wizerunek całej formacji.

Previous POLICJANCI ZATRZYMALI W LICHENIU FAŁSZYWEGO KSIĘDZA
Next POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI SZKOLILI PRACOWNIKÓW MPK

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tomasz Lewandowski nowym wiceprezydentem Poznania

Tomasz Lewandowski obejmie stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania od 1 sierpnia. Obecnie urzędujący wiceprezydent – Arkadiusz Stasica będzie nadal pracował na rzecz miasta, zajmie się polityką mieszkaniową działając w zarządzie

Wiadomości 1Comments

Ochroniarz – obroni, pomoże, uratuje

Pracownik ochrony to często niedoceniany i postrzegany stereotypowo zawód. A tak naprawdę praca ta jest bardzo odpowiedzialna, bywa stresująca, a niejednokrotnie i niebezpieczna. Na barkach ochroniarza spoczywa czuwanie nad bezpieczeństwem

TERRORYZM, HANDEL LUDŹMI… ZAGROŻENIA PODCZAS WAKACYJNYCH PODRÓŻY

Wakacje to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. W ostatnim dniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź