Poznań – blisko 100 straganów i weekendowe imprezy na Jarmarku Świętojańskim

W sobotę Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak przekazał klucze do bram miasta zastępcy prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Antoniemu Odzimkowi.

Pierwszy dzień wydarzenia uświetniła obecność reprezentantów poznańskich cechów, członków Bractwa Kurkowego oraz Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania.

Po wystrzałach armatnich i confetti, rozpoczęła się parada, w której wzięły udział Bamberki, zespół Góra Trolla, szczudlarze. Nie mogło zabraknąć poznańskich koziołków.

– Poznań słynie z kilkusetletnich tradycji kupieckich, od wieków jest uważany za centrum wymiany kulturalnej i handlowej Wielkopolski – mówił prezydent Jaśkowiak. – Jarmark Świętojański jest tego symbolem. Tak licznie zgromadzona publiczność rozwiewa wątpliwości, tradycja jarmarczna w mieście jest ciągle żywa.

Stragany na Starym Rynku będą czynne codziennie od 10:00 do 21:00 lub do ostatniego klienta. Oprócz wyrobów rzemieślniczych i rękodzieła, na jarmarku można kupić towary z całego świata, czy skosztować tradycyjnych i egzotycznych potraw.

W weekendy będziemy świadkami a Starym Rynku będą się odbywały koncerty, warsztaty i widowiska artystyczne, najczęściej nawiązujące do Nocy Kupały.

Święto kupców potrwa do 26 czerwca.

Źródło: www.poznan.pl

fotografia tytułowa oraz fotografia Prezydenta Poznania – www.poznan.pl

pozostałe fotografie: H. Balcerek

Previous Kalisz – wyłudzili 500 tys. zł z banku i kupili narkotyki
Next Transatlantyk Festival - Mobilne kino Skoda już od 1 lipca w Wielkopolsce

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czy wyszukiwarka numerów online jest legalna?

W tym artykule dowiesz się czy wyszukiwanie numerów przez internet jest zgodne z prawem. Szukanie nieznanego numeru jest w dzisiejszych czasach możliwe za pośrednictwem internetu. Ponadto, jest to działanie w

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali 4 osoby i zabezpieczyli 7 kilogramów narkotyków

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z KWP w Poznaniu, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli blisko 2 kg marihuany

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich, zabezpieczyli 2 kg marihuany oraz zatrzymali 31-letniego mieszkańca Piły. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź