Milan Sitiniansky i Marc – Reiner Schmidt – zwycięscy supermoto
W weekend, na Torze „Poznań” odbyły się zawody supermoto. Poznański tor i Automobilklub Wielkopolski po raz drugi został wybrany na organizatora rund Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie.
Rywalizacja jest niezwykle widowiskowa. Maszyny zawodników to hybrydy motocykli przystosowane do jazdy na płaskiej nawierzchni oraz wyczynów w terenie. Na torze spotkali się sportowcy z Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Rumunii, Szwecji i Włoch.
W klasie Mistrzostw Europy S2 walka rozegrała się pomiędzy Milanem Sitiniansky, Giovannim Bussei, Petrem Vorlicek i Joanem Llados. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli: Milan Sitiniansky, Giovanni Bussei, Petr Vorlicek.
Wśród zawodników polskich wyróżnili się Paweł Leśków (10 miejsce) oraz Jędrzej Żuralski (15 miejsce).
Mistrzem Europy S1GP został Marc – Reiner Schmidt. Kolejne miejsca na podium należą do Thomasa Chareyre oraz Lukasa Hollbachera.
Fotografia: poznan.pl
Może to Ci się spodoba
Oborniki Wlkp – Formoza Challenge – jedyny taki survival
19 czerwca, o godz. 9:00 rozpoczną się zmagania w ramach survivalu zorganizowanego przez żołnierzy JW Formoza, KRS Formoza oraz firmę Endu Sport. Oprócz emocji związanych z rywalizacją, przygotowano mnóstwo atrakcji
Poznań – spotkanie Marszałka z olimpijczykami i paraolimpijczykami
Marszałek Województwa spotka się w czwartek z olimpijczykami i paraolimpijczykami z Wielkopolski. W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego, o godz. 17:00 Marszałek Marek Woźniak wręczy nagrody sportowcom, którzy będą reprezentować Polskę
Piotr Matuszewski z Kalisza – pierwszy w historii Polski mistrz Europy juniorów w tenisie
Mistrzostwa Europy Juniorów w tenisie odbyły się Klosters, w Szwajcarii. 18 – letni kaliszanin, Piotr Matuszewski oraz Kacper Żuk z Warszawy mistrzowsko zagrali w finale debla. To pierwszy tak duży
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!