Poznań – Dziś trzeci dzień Cavaliady

Na poznańskim Hipodromie Wola trwają międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody CSI*

Piątek:

Start w niedzielnym konkursie Grand Prix zapewniło sobie 20 najlepszych zawodników.

Konkurs średniej rundy zwycięzcą został Daragh Kenny (IRL) na wałachu Won Arcitect, a na miejscu drugim znalazł się zwycięzca DR, Constant Van Paesschen (BEL) na Compadre Van De Helle. Polak Robert Wilczewski na wałachu Caspar MS zajął dziesiąte miejsce.

Konkurs małej rundy wygrał Julien Anquetin (FRA) na wałachu Gigant B. Na trzeci miejscu podium stanął Martin Rozynek (POL) na Catoki.

Sobota:

Finałowy konkurs średniej rundy wygrał Jérôme Guery z Belgii, który mimo szybkiego tempa idealnie wymierzył miejsce odbicia przy ostatniej przeszkodzie . Do rozgrywki zakwalifikowało się dziewięciu zawodników, wśród nich Leszek Gramza oraz Łukasz Troszczyński.

Drugie miejsce zajął Jeroen Appelen (BEL).Reprezentant Polski. Leszek Gramza na Badorette pokazał klasę i z minimalnie gorszym czasem od Appelena zajął miejsce trzecie. To wielki sukces zawodnika, który nigdy nie był wysoko w konkursie zaliczanym do światowego rankingu.

Zwycięzcą Poker Masters został Douglas Lindelöw (SWE) na Udermus wygrywając tym samym 16 tys. złotych. Na miejscu drugim uplasował się Belg, Constant Van Paesschen na Compadre van de Helle. Trzecie miejsce zajął Darragh Kenny.

Finałowy konkurs dla dzieci wygrała Aleksandra Kierznowska na Valencii powtarzając zwycięstwo z dnia poprzedniego. Na miejscu drugim uplasowała się Róża Wągrodzka na Cash Flow 21.

W finale małej rundy zwyciężył Francuz, Julien Anquetin na Gigant 'B’. Świetna forma zawodnika pozwoliła mu po raz trzeci wygrać w poznańskich zawodach. Dwudziestu trzech zawodników zakwalifikowało się do drugiej fazy konkursu. Wśród Polaków najlepszy przejazd zaliczył junior, Martin Rozynek na Catoki z KJ Profil Piła. Cieszy dobra postawa zawodnika, który w tym samym konkursie w czwartek zajął trzecie miejsce. Na miejscu drugim jest Thomas Kleis (GER) na Afp’s Questa Vittoria. Z podwójnym zerem konkurs ukończył również Heiko Schmidt (GER).

Program na niedzielę:

9.00 Konkurs finałowy kategorii Dzieci – z rozgrywką -125 cm – o puchar TylkoSkoki.pl

9.30 Finał rundy amatorów i biznesmenów – o puchar Stadniny Kunowo

10.00 Konkurs z jokerem – 140 cm – o puchar firmy OstSped

12.00 Konkurs dzieci na kuchach – o puchar firmy Peri

13.00 Pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy – Blanka Satora, konie andaluzyjskie i Ciuciu najmniejszy kucyk świata.

14.00 Grand Prix Poznania (konkurs zaliczany do światowego rankingu, mistrzostw europy 2017) VII Memoriał Macieja Frankiewicza o Puchar Prezydenta Miasta Poznania, pod patronatem i o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza – z rozgrywką – 160 cm

16.00 Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Memoriału przy asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Pokaz ułański.

fot. H. Balcerek

Previous Poznań – poświęcono figurę Chrystusa
Next Regionalne seminarium podatkowe

Może to Ci się spodoba

KS INDRA z Kaźmierza – kolejny polski zespół w Klubowych Mistrzostwach Europy!

To był bardzo intensywny weekend w wykonaniu Zawodników KS INDRA z Kaźmierza. W dniach od 23 do 25.04.2023 Zawodnicy w składzie Marcin Musielak, Michał Wiśniewski, Piotr Truszkowski, Błażej Szubstarski, Rafał

Florecistki z Poznania mistrzyniami świata

Koniec 2016 r. to dobry czas dla florecistek z Klubu AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W walce o Puchar Świata Juniorek w Lyonie poznańskie zawodniczki potwierdziły swoją świetną

The Color Run Poznań – trwają zapisy

Najbardziej kolorowy bieg w Poznaniu wystartuje 20 maja, ale już teraz można się zarejestrować. Trasa tegorocznego biegu wyznaczona będzie wokół jeziora Malta. Ci, którzy chcą przebyć najszczęśliwsze 5 km w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź