Poznań – Dziś trzeci dzień Cavaliady

Na poznańskim Hipodromie Wola trwają międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody CSI*

Piątek:

Start w niedzielnym konkursie Grand Prix zapewniło sobie 20 najlepszych zawodników.

Konkurs średniej rundy zwycięzcą został Daragh Kenny (IRL) na wałachu Won Arcitect, a na miejscu drugim znalazł się zwycięzca DR, Constant Van Paesschen (BEL) na Compadre Van De Helle. Polak Robert Wilczewski na wałachu Caspar MS zajął dziesiąte miejsce.

Konkurs małej rundy wygrał Julien Anquetin (FRA) na wałachu Gigant B. Na trzeci miejscu podium stanął Martin Rozynek (POL) na Catoki.

Sobota:

Finałowy konkurs średniej rundy wygrał Jérôme Guery z Belgii, który mimo szybkiego tempa idealnie wymierzył miejsce odbicia przy ostatniej przeszkodzie . Do rozgrywki zakwalifikowało się dziewięciu zawodników, wśród nich Leszek Gramza oraz Łukasz Troszczyński.

Drugie miejsce zajął Jeroen Appelen (BEL).Reprezentant Polski. Leszek Gramza na Badorette pokazał klasę i z minimalnie gorszym czasem od Appelena zajął miejsce trzecie. To wielki sukces zawodnika, który nigdy nie był wysoko w konkursie zaliczanym do światowego rankingu.

Zwycięzcą Poker Masters został Douglas Lindelöw (SWE) na Udermus wygrywając tym samym 16 tys. złotych. Na miejscu drugim uplasował się Belg, Constant Van Paesschen na Compadre van de Helle. Trzecie miejsce zajął Darragh Kenny.

Finałowy konkurs dla dzieci wygrała Aleksandra Kierznowska na Valencii powtarzając zwycięstwo z dnia poprzedniego. Na miejscu drugim uplasowała się Róża Wągrodzka na Cash Flow 21.

W finale małej rundy zwyciężył Francuz, Julien Anquetin na Gigant 'B’. Świetna forma zawodnika pozwoliła mu po raz trzeci wygrać w poznańskich zawodach. Dwudziestu trzech zawodników zakwalifikowało się do drugiej fazy konkursu. Wśród Polaków najlepszy przejazd zaliczył junior, Martin Rozynek na Catoki z KJ Profil Piła. Cieszy dobra postawa zawodnika, który w tym samym konkursie w czwartek zajął trzecie miejsce. Na miejscu drugim jest Thomas Kleis (GER) na Afp’s Questa Vittoria. Z podwójnym zerem konkurs ukończył również Heiko Schmidt (GER).

Program na niedzielę:

9.00 Konkurs finałowy kategorii Dzieci – z rozgrywką -125 cm – o puchar TylkoSkoki.pl

9.30 Finał rundy amatorów i biznesmenów – o puchar Stadniny Kunowo

10.00 Konkurs z jokerem – 140 cm – o puchar firmy OstSped

12.00 Konkurs dzieci na kuchach – o puchar firmy Peri

13.00 Pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy – Blanka Satora, konie andaluzyjskie i Ciuciu najmniejszy kucyk świata.

14.00 Grand Prix Poznania (konkurs zaliczany do światowego rankingu, mistrzostw europy 2017) VII Memoriał Macieja Frankiewicza o Puchar Prezydenta Miasta Poznania, pod patronatem i o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza – z rozgrywką – 160 cm

16.00 Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom Memoriału przy asyście Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Pokaz ułański.

fot. H. Balcerek

Previous Poznań – poświęcono figurę Chrystusa
Next Regionalne seminarium podatkowe

Może to Ci się spodoba

Kolejorz pamięta o bohaterach Poznańskiego Czerwca ’56

Zaczęło się o 6:00 rano, dokładnie 60 lat temu. Kilkaset metrów od ówczesnego stadionu Lecha, choć wtedy jeszcze Kolejarza. Spontaniczny strajk robotników Zakładów im. Józefa Stalina, dziś i oryginalnie im.

Maciej Makuszewski czwartym wzmocnieniem Lecha

Maciej Makuszewski został na rok wypożyczony do Lecha Poznań. Kolejorz ma prawo pierwokupu zawodnika. – Mam nadzieję, że to będzie piłkarz nie tylko dorzucający asysty, ale też strzelający bramki –

Piotr Krysman, strażak z poznańskiej komendy – Mistrzem Polski PSP w kolarstwie szosowym

Otwarte Mistrzostwa Polski PSP w Kolarstwie Szosowym, które odbyły się w ramach wyścigu szosowego „Korona Kocich Gór – Skotniki 2016” przyniosły zwycięstwo poznańskiego strażaka Piotra Krysmana z z poznańskiej komendy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź