Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina

Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina

Od 6 do 10 lipca pływacy rywalizowali ze sobą w węgierskim Hódmezővásárhely.  W zawodach brało udział blisko 750 zawodników z 47 krajów. Polscy pływacy zdobyli łącznie 7 medali, zajmując w ostatecznej klasyfikacji 6 miejsce. Bartosz Piszczorowicz, 17 – letni reprezentant sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego stanął wspólnie z kolegami z polskiego teamu do biegu sztafetowego 4 x 100 m stylem dowolnym.

Sztafeta 4×100 metrów dowolnym, w której składzie znalazł się Bartosz Piszczorowicz już podczas środowych eliminacji awansowała do finału z czwartym wynikiem. Nasi reprezentanci pokazali klasę również w biegu decydującym o medalach. Karol Ostrowski, Jakub Kraska, Kacper Stokowski i kaliszanin Bartosz Piszczorowicz po zaciętym boju o miejsce na podium ze sztafetą chorwacką ostatecznie pokonali rywali uzyskując czas lepszy o zaledwie 0,04 sekundy, ale gwarantujący brązowy krążek. Warto zaznaczyć, że wynik naszych pływaków – 3:21.10 to zarazem nowy rekord Polski 17- i 18-latków. Mistrzami Europy zostali Rosjanie, pokonując o 0,13 sekundy Włochów. Zważywszy na fakt, iż biało-czerwoni byli najmłodszą sztafetą w finałowej stawce, można z dużym optymizmem patrzeć na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i Świata Juniorów.

– Ogólnie zawody uważam za udane. Zdobycie medalu na imprezie tej rangi daje dużo satysfakcji, ale też mobilizuje  i motywuje do dalszej, ciężkiej pracy. Zwłaszcza, że czuję pewien niedosyt po starcie indywidualnym na moim koronnym dystansie, 100 m stylem dowolnym. Uzyskany wynik był znacznie gorszy od mojego rekordu życiowego i nie dał kwalifikacji do półfinału. Cieszę się jednak ze zdobytego medalu i mam nadzieję, że podczas najbliższych Mistrzostw Polski Juniorów wszystko ułoży się po mojej myśli – podsumowuje  Bartosz Piszczorowicz.

Zadowolony jest Dominik Grudziński, trener młodego sportowca – Z uwagi na rok olimpijski poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczą nowe rekordy świata i Europy. Cieszę się, że mój podopieczny zdobył medal w sztafecie, ale uważam też, że w starcie indywidualnym mogło być znacznie lepiej. Myślę, że niemałe znaczenie miały tutaj przygotowania Bartosza do tej imprezy na zgrupowaniach Kadry Narodowej, które w mojej ocenie nie zostały odpowiednio dobrane do jego dotychczasowego systemu treningowego, a to w konsekwencji wpłynęło na uzyskanie wyniku poniżej jego możliwości .

Kolejne wyzwanie już 19 lipca. Na 50-metrowej pływalni w Opolu, wspólnie z pięcioma innymi zawodnikami  sekcji pływackiej KKS-u, powalczy o medale Mistrzostw Polski Juniorów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17- i 18-latków.

 

Na podstawie tekstu Kariny Zachary,

fot. Dominik Grudziński

Źródło: kalisz.pl

Previous Ostrów Wielkopolski - podsłuchiwano przewodniczącego RM?
Next Milan Sitiniansky i Marc – Reiner Schmidt - zwycięscy supermoto

Może to Ci się spodoba

10 kroków by zacząć biegać

Jego cechy charakterystyczne to lekka zadyszka, spocone czoło i szybkie spojrzenia na zegarek. Mówi o rekordach życiowych, startach i podbiegach, strefach tętna, zakresach i innych tematach, co wprowadza zamieszanie w

Prezydent Konina zaprasza na spotkanie z Igorem Jakubowskim

Prezydent Konina Józef Nowicki zaprasza sympatyków polskiego boksu na spotkanie z Igorem Jakubowskim, zawodnikiem wagi ciężkiej Zagłębia Konin. Pięściarz Konińskiego Zagłębia będzie reprezentować miasto na igrzyskach po 28 latach przerwy,

Maciej Makuszewski czwartym wzmocnieniem Lecha

Maciej Makuszewski został na rok wypożyczony do Lecha Poznań. Kolejorz ma prawo pierwokupu zawodnika. – Mam nadzieję, że to będzie piłkarz nie tylko dorzucający asysty, ale też strzelający bramki –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź