Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina

Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina

Od 6 do 10 lipca pływacy rywalizowali ze sobą w węgierskim Hódmezővásárhely.  W zawodach brało udział blisko 750 zawodników z 47 krajów. Polscy pływacy zdobyli łącznie 7 medali, zajmując w ostatecznej klasyfikacji 6 miejsce. Bartosz Piszczorowicz, 17 – letni reprezentant sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego stanął wspólnie z kolegami z polskiego teamu do biegu sztafetowego 4 x 100 m stylem dowolnym.

Sztafeta 4×100 metrów dowolnym, w której składzie znalazł się Bartosz Piszczorowicz już podczas środowych eliminacji awansowała do finału z czwartym wynikiem. Nasi reprezentanci pokazali klasę również w biegu decydującym o medalach. Karol Ostrowski, Jakub Kraska, Kacper Stokowski i kaliszanin Bartosz Piszczorowicz po zaciętym boju o miejsce na podium ze sztafetą chorwacką ostatecznie pokonali rywali uzyskując czas lepszy o zaledwie 0,04 sekundy, ale gwarantujący brązowy krążek. Warto zaznaczyć, że wynik naszych pływaków – 3:21.10 to zarazem nowy rekord Polski 17- i 18-latków. Mistrzami Europy zostali Rosjanie, pokonując o 0,13 sekundy Włochów. Zważywszy na fakt, iż biało-czerwoni byli najmłodszą sztafetą w finałowej stawce, można z dużym optymizmem patrzeć na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i Świata Juniorów.

– Ogólnie zawody uważam za udane. Zdobycie medalu na imprezie tej rangi daje dużo satysfakcji, ale też mobilizuje  i motywuje do dalszej, ciężkiej pracy. Zwłaszcza, że czuję pewien niedosyt po starcie indywidualnym na moim koronnym dystansie, 100 m stylem dowolnym. Uzyskany wynik był znacznie gorszy od mojego rekordu życiowego i nie dał kwalifikacji do półfinału. Cieszę się jednak ze zdobytego medalu i mam nadzieję, że podczas najbliższych Mistrzostw Polski Juniorów wszystko ułoży się po mojej myśli – podsumowuje  Bartosz Piszczorowicz.

Zadowolony jest Dominik Grudziński, trener młodego sportowca – Z uwagi na rok olimpijski poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczą nowe rekordy świata i Europy. Cieszę się, że mój podopieczny zdobył medal w sztafecie, ale uważam też, że w starcie indywidualnym mogło być znacznie lepiej. Myślę, że niemałe znaczenie miały tutaj przygotowania Bartosza do tej imprezy na zgrupowaniach Kadry Narodowej, które w mojej ocenie nie zostały odpowiednio dobrane do jego dotychczasowego systemu treningowego, a to w konsekwencji wpłynęło na uzyskanie wyniku poniżej jego możliwości .

Kolejne wyzwanie już 19 lipca. Na 50-metrowej pływalni w Opolu, wspólnie z pięcioma innymi zawodnikami  sekcji pływackiej KKS-u, powalczy o medale Mistrzostw Polski Juniorów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17- i 18-latków.

 

Na podstawie tekstu Kariny Zachary,

fot. Dominik Grudziński

Źródło: kalisz.pl

Previous Ostrów Wielkopolski - podsłuchiwano przewodniczącego RM?
Next Milan Sitiniansky i Marc – Reiner Schmidt - zwycięscy supermoto

Może to Ci się spodoba

The Color Run Poznań – trwają zapisy

Najbardziej kolorowy bieg w Poznaniu wystartuje 20 maja, ale już teraz można się zarejestrować. Trasa tegorocznego biegu wyznaczona będzie wokół jeziora Malta. Ci, którzy chcą przebyć najszczęśliwsze 5 km w

Startuje JBL Triathlon Sieraków 2016

Piąta edycja JBL Triathlon Sieraków rozpoczyna się 28 maja o godz. 8:00 w ośrodku wypoczynkowym Słoneczna. Pierwszego dnia zawodnicy pokonają dystans 56,5 km. Na 29 maja zaplanowany jest dystans dwukrotnie

Poznań – spotkanie Marszałka z olimpijczykami i paraolimpijczykami

Marszałek Województwa spotka się w czwartek z olimpijczykami i paraolimpijczykami z Wielkopolski. W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego, o godz. 17:00 Marszałek Marek Woźniak wręczy nagrody sportowcom, którzy będą reprezentować Polskę

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź