Milan Sitiniansky i Marc – Reiner Schmidt – zwycięscy supermoto

Milan Sitiniansky i Marc – Reiner Schmidt – zwycięscy supermoto

W weekend, na Torze „Poznań” odbyły się zawody supermoto. Poznański tor i Automobilklub Wielkopolski po raz drugi został wybrany na organizatora rund Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie.

Rywalizacja jest niezwykle widowiskowa. Maszyny zawodników to hybrydy motocykli przystosowane do jazdy na płaskiej nawierzchni oraz wyczynów w terenie. Na torze spotkali się sportowcy z Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Rumunii, Szwecji i Włoch.

W klasie Mistrzostw Europy S2 walka rozegrała się pomiędzy Milanem Sitiniansky, Giovannim Bussei, Petrem Vorlicek i Joanem Llados. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli: Milan Sitiniansky, Giovanni Bussei, Petr Vorlicek.

Wśród zawodników polskich wyróżnili się Paweł Leśków (10 miejsce) oraz Jędrzej Żuralski (15 miejsce).

Mistrzem Europy S1GP został Marc – Reiner Schmidt. Kolejne miejsca na podium należą do Thomasa Chareyre oraz Lukasa Hollbachera.

 

Fotografia: poznan.pl

Previous Medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu dla Kaliszanina
Next Poznań – komitety kolejkowe i złość przyszłych studentów AWF

Może to Ci się spodoba

10 kroków by zacząć biegać

Jego cechy charakterystyczne to lekka zadyszka, spocone czoło i szybkie spojrzenia na zegarek. Mówi o rekordach życiowych, startach i podbiegach, strefach tętna, zakresach i innych tematach, co wprowadza zamieszanie w

Żużel – Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie

1 lipca odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Turniej rozegra się na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Początek o godzinie 18:30. Lista startowa zawodników: 1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 2.

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU startują 22 lipca w Poznaniu

Triathlonowe Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim odbędą się w Poznaniu, ramach Enea Challenge Poznań. Obok Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Mistrzostw Świata na Hawajach, ETU są trzecią,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź