Poznań – konferencja naukowców przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki
Wczoraj w Poznaniu rozpoczęła się dwudniowa konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polską Akademię Nauk. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.
Konferencja jest częścią cyklu spotkań organizowanych przed wrześniowym Narodowym Kongresem Nauki pn.: „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych”. Kongres odbędzie się w Krakowie.
Naukowcy chcą odpowiedzieć sobie na pytanie, jak podnieść poziom polskiej nauki. Wyznaczono już główny kierunek działań – koncentrację na jakości twórczości naukowej, zamiast na ilości.
– Na uczelniach na całym świecie toczy się walka o zasoby ludzkie. Nie możemy pozwolić na to, aby polscy najambitniejsi studenci i najlepsi badacze wyjeżdżali w poszukiwaniu doskonałości naukowej zagranicę. W warunkach globalnej konkurencji musimy kierować się przekonaniem, że tylko najlepszy jest wystarczająco dobry – stwierdził minister Jarosław Gowin.
Obecna dyskusja ma pomóc ustalić jak administracja państwowa oraz środowiska akademickie mogą współdziałać, by doprowadzić do zwrotu polskiej nauki ku badaniom przełomowym, zarówno podstawowym, jak i stosowanym.
Źródło: www.nauka.gov.pl
Fotografia: uw.gov.pl
Może to Ci się spodoba
ZATRZYMANY ZA FAŁSZOWANIE RECEPT
Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch za posługiwanie się podrobionymi receptami, jednego za ich fałszowanie. Podejrzany wystawiał recepty na silne leki psychotropowe i przeciwbólowe. Teraz mężczyźni odpowiedzą za
Wyszła z domu 25 czerwca, zaginionej poszukują policjanci
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce poszukują zaginionej 77-letniej Stanisławy Lis. 25 maja br. w godzinach wczesno porannych, kobieta wyszła z domu na terenie osiedla Strzeszyn Grecki w Poznaniu. Do
Aerofestival – będą dodatkowe autobusy
MPK informuje, że z okazji odbywającej się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja 2016 r. na lotnisku Ławica imprezy Aerofestival 2016 uruchomione zostają dodatkowe linie autobusowe: Linia 131