Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoksykacja alkoholowa to zestaw środków mających na celu usunięcie toksycznych substancji z organizmu człowieka. Dzięki temu objawy odstawienia są znacznie lżejsze, a praca narządów wewnętrznych i układów normalizowana. Uzupełniany jest brak witamin i mikroelementów. Dodatkowo detoksykacja alkoholowa przygotowuje pacjenta do późniejszego leczenia i rehabilitacji. Usuwanie efektów picia przeprowadzane jest przez doświadczonych specjalistów przy użyciu najnowszych leków, co gwarantuje całkowity brak bolesnych odczuć i wysoką skuteczność.

Detoksykacja z uzależnienia

Jaka jest istota detoksykacji i dlaczego jest wykonywana? Całkowite wyleczenie organizmu w wymaga pozbycia się wszystkich pozostałości szkodliwych chemikaliów, które nagromadziły się w czasie picia. Jest to złożony i długotrwały proces, który wymaga wykwalifikowanego nadzoru medycznego. Pozostałości alkoholu mogą utrzymywać się w organizmie nawet do kilku miesięcy. Bez względu na rodzaj substancji, organizm ludzki gromadzi ich pozostałości mniej więcej w ten sam sposób i w ten sam sposób się ich pozbywa. W naszym ciele natura stworzyła bardzo potężny system samooczyszczania. Jednak oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych prowadzi do poważnych awarii w działaniu tego mechanizmu – z każdym rokiem coraz gorzej radzi sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli dana osoba stale zatruwa się narkotykami lub alkoholem, funkcje te stopniowo całkowicie zanikają. Jeśli w organizmie obecne są szkodliwe substancje, to z czasem słabnie, czemu towarzyszą częste choroby i znaczne pogorszenie samopoczucia. Zjawisko naturalnej detoksykacji organizmu obserwuje się u każdej osoby, która spróbowała narkotyków lub alkoholu. Objawia się przez:

 • obfite pocenie;
 • wysokie ciśnienie krwi;
 • szybkie bicie serca;
 • niestrawność;
 • zwiększone wydzielanie śliny.

Jest to całkowicie normalna reakcja na dostanie się do krwiobiegu substancji toksycznych (narkotyki i alkohol, które są truciznami). Po ich wejściu uruchamiają się wewnętrzne procesy oczyszczania, w wyniku których sam organizm podejmuje działania w celu pozbycia się toksyn. Dzieje się tak podczas prawie każdego spożycia alkoholu. Zasoby organizmu nie są jednak nieograniczone i z czasem procesy detoksykacji spowalniają i szybko się wyłączają.

Wskazania do detoksykacji

Przy użyciu alkoholu, zwłaszcza długotrwałego i niekontrolowanego, rozwija się odurzenie. Jest przyczyną uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby i komórek mózgowych. Detoksykacja zatrzymuje negatywny wpływ napojów alkoholowych i ich metabolitów na narządy wewnętrzne, sprzyja ich rozpadowi i wydalaniu z organizmu. Procedury i leki są przepisywane ściśle po kompleksowej diagnozie pacjenta. Aby usunąć etanol z organizmu, produkty jego rozpadu i zatrzymać objawy odstawienia, stosuje się:

 • absorbenty (wiążą i usuwają toksyny);
 • kompleksy witaminowo-mineralne (pokrywają deficyt spowodowany spożywaniem napojów alkoholowych);
 • roztwory soli (normalizują równowagę elektrolitów w organizmie);
 • środki uspokajające (poprawiają pracę układu nerwowego, ułatwiają objawy odstawienia);
 • hepatoprotektory (chronią wątrobę podczas detoksykacji);
 • leki przeciw niedotlenieniu (przyczyniają się do nasycenia komórek tkanek tlenem i szybkiej eliminacji toksyn).

Właściwości detoksykacji

Obecnie pojawiła się duża liczba ofert leczenia uzależnień, oferujących usługi w zakresie wyjścia z upijania się i detoksykacji alkoholizmu w domu. Kategorycznie nie zalecamy korzystania z takich procedur, ponieważ przy długotrwałym spożywaniu napojów alkoholowych w ludzkim ciele zachodzą najbardziej złożone procesy biochemiczne. Tylko w szpitalu, gdzie istnieje niezbędna baza medyczna i sprzęt, możliwe jest przeprowadzenie wysokiej jakości detoksykacji z alkoholu. Opracowany przez specjalistów program detoksykacji pomoże usunąć trucizny z organizmu i przywrócić naturalne procesy oczyszczania. Detoksykacja organizmu alkoholizmem obejmuje:

 • konsultacje;
 • analizy kliniczne;
 • kliniczne badanie krwi;
 • ogólna analiza moczu;
 • chemia krwi;
 • badanie krwi na infekcje wirusowe;
 • analiza moczu pod kątem metabolitów (alkohol, opiaty, benzodiazepiny, kannabinoidy, amfetaminy, matamfetaminy);
 • kurs terapii metabolicznej;
 • przebieg terapii infuzyjnej;
 • kurs przeciwutleniający.
Previous Czym jest narkomania?
Next Studia MBA i EMBA w WSB w Poznaniu. Gdy zależy ci na intensywnym rozwoju umiejętności menedżerskich

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dobry Ośrodek Leczenia Uzależnień – jak wybrać?

Najtrudniejszą decyzją, jaką musi podjąć osoba uzależniona, jest to, czy chce się poddać leczeniu w ośrodku, czy też nie. Wiąże się to z przyznaniem, że traci się kontrolę nad swoim

Life&Style 0 Comments

Popełniam ten grzech i jem słodycze. Uwielbiam zwłaszcza czekoladę

Modelka uwielbia słodycze i nie odmawia sobie przyjemności ich jedzenia. Lubi zwłaszcza czekoladę – zarówno w tradycyjnej postaci w tabliczce, jak i w charakterze dodatku do innych słodkości. Modelka twierdzi, że po zjedzeniu czekolady

Life&Style 0 Comments

Odmień swój ogród na wiosnę!

Wraz z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, wiele osób zastanawia się nad pracami ogrodowymi, ale może to być czas, w którym zostaną wprowadzone poważniejsze zmiany. Wygląd ogrodu nie tylko powinien

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź