Studia MBA i EMBA w WSB w Poznaniu. Gdy zależy ci na intensywnym rozwoju umiejętności menedżerskich

Studia MBA i EMBA w WSB w Poznaniu. Gdy zależy ci na intensywnym rozwoju umiejętności menedżerskich

Skuteczny menedżer doskonale wie, że musi stale się rozwijać, by nie pozostać w tyle. Z tego względu osoby na stanowiskach kierowniczych powinny dążyć do stałego podnoszenia swoich kompetencji menedżerskich i zdobywania nowych umiejętności. Pomóc mogą w tym studia MBA lub EMBA.

Studia MBA i EMBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

Menedżerowie z Poznania i okolic, którym zależy na rozwinięciu umiejętności, usystematyzowaniu posiadanej już wiedzy i poznaniu innych technik stosowanych w zarządzaniu, powinni przyjrzeć się bliżej ofercie studiów MBA i EMBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Warto przy okazji wyjaśnić, czym różnią się studia MBA od Executive MBA. Po pierwsze – wymagania stawiane kandydatom chcącym uczyć się w ramach programu MBA są nieco mniejsze (dwa lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym zamiast trzech). Ponadto kandydaci na studia Executive MBA muszą posiadać dyplom magistra (podczas gdy na studia MBA – co najmniej licencjata) i bardzo dobrze znać angielski – zajęcia są prowadzone w tym języku. Zazwyczaj w programie EMBA biorą udział doświadczeni menedżerowie, którym zależy m.in na zajęciach z międzynarodową kadrą dydaktyczną.

Uczestnicy tego programu mogą – za dodatkową opłatą – wziąć udział w MBA Study Tour i odwiedzić amerykańskie firmy. Oprócz tego mogą również uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu uczestników studiów MBA organizowanym przez Aalto University, uczelnię współpracującą z programem z WSB. Więcej o korzyściach płynących z uczestnictwa w programie EMBA można przeczytać na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/poznan/korzysci-emba.  

Co może zyskać uczestnik studiów MBA?

Wśród wielu menedżerów z nieco mniejszym stażem dużym zainteresowaniem cieszą się za to studia MBA. Udział w zajęciach pozwala nie tylko na usystematyzowanie wiedzy czy zdobycie nowej; uczestnicy poznają też m.in. techniki zarządzania i metody stosowane w innych firmach i branżach. Wszystko dzięki temu, że uczestnicy w trakcie dyskusji, rozwiązywania case studies i licznych warsztatów dzielą się własnym doświadczeniem. Tym samym uczestnik studiów MBA zdobywa cenny i unikalny know-how, na który składa się wiedza wielu innych osób. Uczestnik programu może też wykorzystać poznane techniki i metody we własnym miejscu pracy – dostosowując je jedynie do specyfiki firmy. O tym, jak dokładnie wyglądają zajęcia na studiach MBA w WSB w Poznaniu, można więcej przeczytać na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/poznan/korzysci.

Know-how i nowe umiejętności to nie wszystko. Równie istotny jest networking

Uczestnicy programu MBA zyskują także możliwość zbudowania (lub rozwinięcia) własnej sieci biznesowej w ramach networkingu. To wbrew pozorom niezwykle istotne – często okazuje się, że menedżerowie poznają inne osoby z doświadczeniem na stanowisku kierowniczym, z którymi decydują się na stworzenie własnego projektu. Jeszcze częściej uczestnicy takiej sieci kontaktów polecają wzajemnie swoje usługi, wspierają się oraz wymieniają się wiedzą i spostrzeżeniami. Stworzenie własnej sieci kontaktów biznesowych może więc pomóc w rozwoju kariery zawodowej.

Studia MBA to zatem świetny wybór dla osób, które mają już doświadczenie menedżerskie, ale chcą poszerzyć swoje horyzonty, rozwinąć umiejętności menedżerskie, poznać tajniki funkcjonowania innych branż czy zbudować własną sieć biznesową. Nie można też zapominać, że dyplom Master of Business Administration jest wciąż niezwykle doceniany przez większość pracodawców, którzy chętnie zatrudniają absolwentów programu.

Artykuł sponsorowany.

Previous Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca
Next Kompostownik krok po kroku

Może to Ci się spodoba

Kalisz 0 Comments

SYSTEM POWIADAMIANIA I OSTRZEGANIA SISMS

Urząd Miejskim w Kaliszu uruchamia nowy, bezpłatny system informacji i ostrzegania dla mieszkańców miasta. W przedsięwzięcie włącza się Komenda Miejska Policji w Kaliszu, która chce za pośrednictwem aplikacji informować mieszkańców

Wiadomości 0 Comments

PRZESTRZEGAMY PRZED OSZUSTWAMI METODĄ “NA POLICJANTA”

Policjanci z Poznania przypominają i przestrzegają przed oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców i podając się za policjanta, próbują wyłudzić pieniądze. W ostatnich dniach było 9 takich sytuacji – we wszystkich

Poznań 0 Comments

POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONE ROWERY

Policjanci z Poznania zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który 1 sierpnia ukradł rower sprzed jednego ze sklepów przy ul. Strusia. Policjanci odzyskali również utracony jednoślad. Dodatkowo 19-latek przyznał się do 9 innych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź