Jarocin – Acid Drinkers w hołdzie dla Motörhead

Jarocin – Acid Drinkers w hołdzie dla Motörhead

Wyjątkowy koncert zespołu Acid Drinkers, będący hołdem dla, zmarłego w grudniu, Lemmy’ego Kilmistera to kolejny ważny punkt tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zespół zagra na jarocińskiej scenie wyłącznie utwory legendarnej formacji Motörhead, po które wielokrotnie sięgał w swojej ponad 25-letniej historii.

Zespół Acid Drinkers grający „tribute” dla Motörhead to wybór zupełnie oczywisty. Muzycy wielokrotnie sięgali w swojej karierze po utwory Motörhead – wystarczy przypomnieć chociażby cover „Ace of Spades”, który został zrecenzowany przez Kilmistera, jako lepszy niż oryginał. Nikt inny nie byłby tak wiarygodny w tej roli, jak poznaniacy. Nie ma wątpliwości, że ten występ będzie prawdziwą ucztą dla fanów Motörhead.

Będzie to niezwykle dynamiczny występ, złożony z klasycznych numerów Motörhead oraz tych mniej znanych, a ważniejszych dla nas piosenek z różnych albumów. Zagramy w kwartecie, więc będzie to brzmiało trochę inaczej niż klasyczny Motörhead, który zresztą w swojej historii miał okres, gdy również grał w czteroosobowym składzie, m.in. na albumie „Orgasmatron”. To bez wątpienia będzie jeden z najmocniejszych punktów tej edycji. Z przyjemnością wrócę do Jarocina, do którego mam ogromny sentyment. To tam wszystko się dla nas zaczęło na początku lat 90. Dobrze wspominam również ubiegłoroczną edycję – fajna scena, świetny dźwięk, po prostu zawodowe europejskie warunki – przyznał Tomasz „Titus” Pukacki.

Lider oraz basista legendarnej heavymetalowej formacji z Poznania od lat znany jest ze swojej absolutnej sympatii dla Lemmy’ego. Jak zdradził wokalista, jego fascynacja twórczością Kilmistera sięga wczesnych lat 80.

To wszystko zaczęło się w 1982 roku, gdy jako nastolatek odwiedzałem znajomego, by kupić możliwość nagrania muzyki na kasetę. Tam usłyszałem album „No Sleep ’til Hammersmith”, jedną z najbardziej znanych płyt koncertowych Motörhead. Ta muzyka kompletnie zwaliła mnie to z nóg.

Lemmy Kilmister, uznawany za ojca chrzestnego heavy metalu, zmarł na raka 28 grudnia 2015 raka w wieku 70 lat. O swej chorobie nowotworowej dowiedział się dwa dni wcześniej, kiedy trafił do szpitala po imprezie urodzinowej. Wcześniej, bo w sierpniu 2015 roku grupa zagrała w pełnym składzie swój ostatni koncert w Polsce, wypełniając po brzegi warszawską halę Torwar.

Informacja o śmierci Lemmy’ego Kilmistera była dla nas szokiem. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej mieliśmy zaszczyt zorganizować koncert Motörhead w Warszawie, w trakcie którego Lemmy dał z siebie wszystko, wzbudzając zachwyt wiernych polskich fanów. Nikt nie spodziewał się wówczas, że był to ostatni występ grupy w Polsce. Uczczenie pamięci tego wybitnego artysty podczas Jarocin Festiwal 2016 będzie bardzo ważnym momentem. Utwory w aranżacji Acid Drinkers są absolutnie najlepszą okazją, by oddać hołd Lemmy’emu – przyznał Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje festiwal.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca 2016 roku. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Wcześniej ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

Previous Dzieci Jarocina - Luxtorpeda
Next Kolejorz ma nowego sponsora

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

Dzieci Jarocina – Luxtorpeda

O Jarocin Festiwalu, od którego dla Luxtorpedy wszystko się zaczęło, o festiwalowych wrażeniach i wspomnieniach kultowych koncertów w latach osiemdziesiątych rozmawiamy z muzykami z zespołu Luxtorpeda: Litzą (wokal, gitara), Drężmakiem

Kultura 0 Comments

Jan Komasa wyreżyseruje multimedialne widowisko w 60. rocznicę Czerwca ’56!

Użyjemy metafor i języka współczesnej sztuki. Chcemy pokazać świeżą interpretację tamtych wydarzeń i dotrzeć także do młodych ludzi – o projekcie mówi Michał Merczyński, dyrektor „Malty”. Widowisko zwieńczy 26. edycję

Kultura 0 Comments

Wigilia firmowa – pomyśl o niej już teraz!

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a wraz z nim kwestia zorganizowania wigilii firmowej. Jest ona nie tyko okazją do spotkania się poza biurem, pracodawcy dostrzegli jej potencjał także w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź