KALISKA POLICJANTKA Z MEDALEM

KALISKA POLICJANTKA Z MEDALEM

Kolejny sportowy sukces na koncie st. sierż. Edyty Marciniak. Tym razem kaliska policjantka stanęła na podium 11 kilometrowego biegu w belgijskim La Louviere. Na linii startu stanęło blisko tysiąc zawodników i zawodniczek z różnych stron świata. Impreza odbyła się 18 czerwca br. z okazji święta miasta.

Mieszkańcy miasta La Louviere, świętują co roku w czerwcu. Zwieńczeniem kilkudniowych obchodów dni miasta jest bieg, który ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Impreza co roku ściąga do miasta miłośników biegania. Trasa wiedzie ulicami i obrzeżami tego malowniczo położonego belgijskiego miasteczka. Uczestnicy, mają do wyboru trzy dystanse o długości 6,11 i 21 kilometrów. W tym roku na linii startu 11 kilometrowej trasy stanęła kaliska policjantka st.sierż. Edyta Marciniak. W sportowych zmaganiach wzięli udział również kaliszanie – Ryszard Płochocki i Piotr Maciejewski, dla którego był to już piętnasty start w tej popularnej imprezie.

18 czerwca br. biegaczom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało sportowej rywalizacji i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania wszystkich sportowców. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej biegu na 11 km, trzecia wśród pań na linii mety, zameldowała się kaliska dzielnicowa. Edyta była też najlepszą biegaczką w kategorii wiekowej od 35 do 44 lat.

Kaliskim sportowcom kibicowali i gratulowali przebywający z partnerską wizytą w La Louviere na zaproszenie Jacques’a Goberta, miejscowego burmistrza: Edward Prus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i Urszula Bogaczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM.

Warto przypomnieć, że w kwietniu tego roku, Edyta triumfowała na trasie Mistrzostw Polski Policjantek rozgrywanych podczas 44. maratonu w Dębnie.

Previous MINISTER BŁASZCZAK ORAZ KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI ODWIEDZILI RANNEGO POLICJANTA W SZPITALU
Next SZKOLENIA KLAS MUNDUROWYCH

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Aerofestival – będą dodatkowe autobusy

MPK informuje, że z okazji odbywającej się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja 2016 r. na lotnisku Ławica imprezy Aerofestival 2016 uruchomione zostają dodatkowe linie autobusowe: Linia 131

Piła Rowerowa Niezadymiona – powodzenie festynu mile zaskoczyło organizatorów

Jak promować rowery jako środek transportu? Udaną akcję ekologiczną mają za sobą pilanie. 28 maja odbył się festyn pn. Piła Rowerowa Niezadymiona zorganizowany przez Gminę Piła, firmę ASTA-NET oraz Policję.

Wiadomości 0 Comments

Poznań – od dziś nie kursują tramwaje na odcinku ul. Głogowskiej

Zakończył się remont zwrotnicy na skrzyżowaniu Głogowska / Hetmańska oraz roboty na ul. Hetmańskiej. Prace rozpoczęły się natomiast przy zajezdni na ul. Głogowskiej. Zmiany w komunikacji miejskiej potrwają do 24

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź