Kalisz – Miasto „utopiło” pieniądze w basenie? Sprawę bada prokuratura

Kalisz – Miasto „utopiło” pieniądze w basenie? Sprawę bada prokuratura

Do prokuratury rejonowej w Kaliszu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy zakupie przez Urząd Miasta Kalisza basenu na osiedlu Dobrzec, a konkretnie przy szacowaniu kosztów doprowadzenia basenu do stanu pozwalającego na jego użytkowanie. Kto zawinił?

Sprawa ma swój początek jeszcze za czasów poprzedniego prezydenta Kalisza. Wtedy to wiceprezydent Daniel Sztandera zlecił wycenę po raz pierwszy. Rzeczoznawca wyliczył, że remont basenu będzie kosztował ok. 2 mln zł.

Kolejna wycena miała miejsce już za prezydentury Grzegorza Sapińskiego. Zlecono kolejną wycenę, według której koszt remontu miałby wynosić 567 tys. zł. Stosunkowo niskie koszty przewidziane przez rzeczoznawcę skłoniły władze Kalisza do zakupu feralnej nieruchomości. Feralnej, bo wkrótce okazało się, iż przywrócenie basenu do stanu używalności będzie kosztowało ponad 3,5 mln zł. Ta kwota wynika z trzeciej wyceny zamówionej przez Miasto.Według opinii technicznej rachunek za remont nieruchomości będzie stanowił 72% ceny nowego obiektu.

Zakup basenu na os. Dobrzec był więc nieopłacalny. Prawdopodobnie, rozważane jest wyburzenie obecnej budowli i postawienie w jej miejsce nowej.

Według wiceprezydent Barbary Gmerek zakup basenu był nadzorowany przez wiceprezydenta Piotra Kościelnego. Ten z kolei wskazuje na osobę prezydenta, jako tego, który podpisywał akt notarialny zakupu. W całej sprawie bez winy najwyraźniej nie jest rzeczoznawca, który prawdopodobnie zaniżył przewidywane koszty odnowy basenu. Za wystawienie opinii niezgodnej ze stanem faktycznym grozi mu nawet 3 lata więzienia.

Jak doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wyjaśnia prokuratura.

 

 

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Previous KOMENDANT PODZIĘKOWAŁ DZIECIOM ZA WZOROWĄ POSTAWĘ
Next POLICJANCI ZLIKWIDOWALI NIELEGALNA UPRAWĘ KONOPI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W Kaliszu trwa budowa trybun i areny sportowej

Obiekt sportowy ma powstać na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Łódzkiej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 26 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trybuny arena oraz infrastruktura towarzysząca będą

Wiadomości 0 Comments

KALISKA POLICJANTKA Z MEDALEM

Kolejny sportowy sukces na koncie st. sierż. Edyty Marciniak. Tym razem kaliska policjantka stanęła na podium 11 kilometrowego biegu w belgijskim La Louviere. Na linii startu stanęło blisko tysiąc zawodników

Wiadomości 0 Comments

Kalisz zaprasza na wodne szaleństwa – nowe atrakcje dla dzieci

Rozpoczęcie sezonu w Kaliskim Parku Wodnym już 29 maja. W tym dniu szczególne atrakcje będą czekały na dzieci. Przy zewnętrznym brodziku powstał wodny plac zabaw. Maluchy z okazji Dnia Dziecka,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź