Kalisz – Miasto „utopiło” pieniądze w basenie? Sprawę bada prokuratura

Kalisz – Miasto „utopiło” pieniądze w basenie? Sprawę bada prokuratura

Do prokuratury rejonowej w Kaliszu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy zakupie przez Urząd Miasta Kalisza basenu na osiedlu Dobrzec, a konkretnie przy szacowaniu kosztów doprowadzenia basenu do stanu pozwalającego na jego użytkowanie. Kto zawinił?

Sprawa ma swój początek jeszcze za czasów poprzedniego prezydenta Kalisza. Wtedy to wiceprezydent Daniel Sztandera zlecił wycenę po raz pierwszy. Rzeczoznawca wyliczył, że remont basenu będzie kosztował ok. 2 mln zł.

Kolejna wycena miała miejsce już za prezydentury Grzegorza Sapińskiego. Zlecono kolejną wycenę, według której koszt remontu miałby wynosić 567 tys. zł. Stosunkowo niskie koszty przewidziane przez rzeczoznawcę skłoniły władze Kalisza do zakupu feralnej nieruchomości. Feralnej, bo wkrótce okazało się, iż przywrócenie basenu do stanu używalności będzie kosztowało ponad 3,5 mln zł. Ta kwota wynika z trzeciej wyceny zamówionej przez Miasto.Według opinii technicznej rachunek za remont nieruchomości będzie stanowił 72% ceny nowego obiektu.

Zakup basenu na os. Dobrzec był więc nieopłacalny. Prawdopodobnie, rozważane jest wyburzenie obecnej budowli i postawienie w jej miejsce nowej.

Według wiceprezydent Barbary Gmerek zakup basenu był nadzorowany przez wiceprezydenta Piotra Kościelnego. Ten z kolei wskazuje na osobę prezydenta, jako tego, który podpisywał akt notarialny zakupu. W całej sprawie bez winy najwyraźniej nie jest rzeczoznawca, który prawdopodobnie zaniżył przewidywane koszty odnowy basenu. Za wystawienie opinii niezgodnej ze stanem faktycznym grozi mu nawet 3 lata więzienia.

Jak doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wyjaśnia prokuratura.

 

 

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Previous KOMENDANT PODZIĘKOWAŁ DZIECIOM ZA WZOROWĄ POSTAWĘ
Next POLICJANCI ZLIKWIDOWALI NIELEGALNA UPRAWĘ KONOPI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KALISKA POLICJANTKA Z MEDALEM

Kolejny sportowy sukces na koncie st. sierż. Edyty Marciniak. Tym razem kaliska policjantka stanęła na podium 11 kilometrowego biegu w belgijskim La Louviere. Na linii startu stanęło blisko tysiąc zawodników

Wiadomości 0 Comments

WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w pierwszy weekend kwietnia na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury

Kalisz 0 Comments

POLICJANCI URATOWALI CZŁOWIEKA

Policjanci z nieetatowej Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu uratowali 37-latka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Zdesperowany mężczyzna trafił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź