KOLSCY POLICJANCI ZLIKWIDOWALI DZIUPLĘ SAMOCHODOWĄ
Kolscy policjanci pionu kryminalnego zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie jednej z posesji gminy Grzegorzew. Funkcjonariusze odkryli dwa częściowo zdemontowane samochody i mnóstwo części pochodzących z kradzionych pojazdów. Policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 8.
5 lipca br. po wejściu na teren wytypowanej nieruchomości znajdującej się w gminie Grzegorzew, policjanci Wydziału Kryminalnego ujawnili 2 pojazdy marki Audi częściowo zdemontowane. Okazało się, że niekompletne Audi A5 pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec, natomiast Audi A4 zostało skradzione w naszym kraju.
Ponadto w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze znaleźli szereg części blacharskich i mechanicznych, elementów wyposażenia oraz inne podzespoły od różnych pojazdów. Części pochodziły od aut drogich marek: audi, bmw, volkswagen.
Kolscy funkcjonariusze wraz z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przez dwa dni wykonywali czynności zmierzające do identyfikacji pojazdów, z których mogą pochodzić. Zidentyfikowano kilkaset części pochodzących z pojazdów, które zostały skradzione z terenu Polski i Niemiec. Łączna wartość tych pojazdów wynosi około 700 tysięcy złotych.
32-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Ponadto na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kole, a następnie Prokuratury Rejonowej w Kole, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Może to Ci się spodoba
POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONE AUTO ZA BLISKO 300 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Koninie zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota Land Cruiser, którą podróżował 37-letni obywatel Estonii. Już na pierwszy rzut oka dokumenty, które
NIELEGALNY TYTOŃ NIE TRAFI NA RYNEK
Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu, cztery zatrzymane osoby. To bilans działań przeprowadzonych przez wielkopolskich policjantów na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Sprawcy przestępczego procederu z tytułu nieopłaconej akcyzy narazili Skarb Państwa na straty
POLICJA POSZUKUJE ZAGINIONEGO MĘŻCZYZNY
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie poszukują zaginionego 27 – letniego Marka Wojtysiaka. Ostatni raz mężczyzna był widziany w swoim domu 24 lutego ok. godz. 6.30. Wszelkie informacje na
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!