Konsoleta fryzjerska – niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego

Konsoleta fryzjerska – niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego

Czasami konsoleta fryzjerska nazywana jest również konsolą. Odnosi się to do mebli, które są specjalnie zaprojektowane dla zakładów fryzjerskich. Konsola fryzjerska składa się z lustra, półki, lub półki z szafkami. Zazwyczaj znajduje się w salonie naprzeciwko fotela fryzjerskiego. W zależności od preferencji można wybrać zestaw stojący lub wiszący.

Konsoleta jest przeznaczona przede wszystkim dla klienta. Może on dzięki niej śledzić każdy etap pracy fryzjera. Dodała ona również półki do lustra, co pozwoliło na przechowywanie bieżących sprzętów i preparatów.

Salon powinien dopasować wysokość konsoli do pożądanej funkcjonalności. Istnieją dwa rodzaje konsol: konsole z półkami lub konsole z szafkami bocznymi. Istnieją modele, które posiadają zarówno półki, jak i szafki.

Wielkość konsoli powinna być proporcjonalna do dostępnej przestrzeni. Rozmiar konsoli powinien być dopasowany do dostępnej przestrzeni i wielkości pomieszczenia.

Czytaj także: Salon fryzjerski – jak go dobrze urządzić na małej przestrzenii?

Konsoleta fryzjerska: Gotowa czy robiona na zamówienie?

Ważne jest, aby zaplanować wygląd strefy fryzjerskiej w salonie. Przestrzeń, jaką dysponujemy na umieszczenie konsolety, będzie determinowała wymiary poszczególnych mebli. Należy pamiętać, że klienci muszą widzieć pracującego fryzjera, a konsoleta może służyć również do przechowywania sprzętu. Wygląd półek i szafek w salonie będzie miał wpływ na jego ogólny wygląd. Ograniczając liczbę eksponowanych przedmiotów, można utrzymać porządek w salonie. Twoi klienci będą widzieli tylko to, co włożyłeś we włosy, dlatego ważne jest, aby utrzymać porządek.

Dobrym pomysłem jest posiadanie kilku rzeczy, które zapewnią Ci porządek i dobrą kondycję Twojego fryzjera. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Indywidualne zamówienia najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, gdy meble muszą być wykonane w dokładnych wymiarach. Wówczas często trudniej jest znaleźć odpowiednie meble i trzeba zwrócić uwagę na każdy centymetr. Na meble na wymiar można się również zdecydować, jeśli ma się unikalny projekt, który trudno znaleźć w wersji gotowej. Jednak producenci coraz chętniej oferują nowe wzory i opcje dla konsol. W wielu przypadkach na etapie produkcji możesz określić kolor mebla i dokładne detale. Pamiętajmy, że gotowy sprzęt fryzjerski jest zazwyczaj tańszy od modeli wykonywanych na zamówienie. Początkujący salon musi wziąć pod uwagę cenę.

Previous Przycinanie traw ozdobnych
Next Nowoczesne rodzaje druku

Może to Ci się spodoba

Leszno 0 Comments

Leszno zwyciężyło w Energetycznym Turnieju Miast „Planeta Energii”

Leszno wzięło udział w zabawie zorganizowanej przez grupę Energa dla mieszkańców miast. W specjalnych miasteczkach, chętni mogli wyprodukować prąd „kręcąc kilometry” na rowerkach stacjonarnych. Mieszkańcy Leszna w ten sposób przejechali

Poznań 0 Comments

Finał European Cycling Challenge – Poznań w pierwszej 10-tce

52 europejskie miasta wzięły udział w rywalizacji rowerowej ECC2016. W tym roku, po raz pierwszy do walki o najbardziej rowerowe miasto Europy przystąpił Poznań. Na czym polega wyzwanie? Zwycięża miasto,

Wiadomości 1Comments

W Kębłowie zatrzymano 33-latka – hodował konopie w rowach melioracyjnych

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Zajmował się on nielegalną uprawą konopi. Podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli niemal pół kilograma suszu roślinnego, nasiona oraz urządzenie używane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź