Konsoleta fryzjerska – niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego

Konsoleta fryzjerska – niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego

Czasami konsoleta fryzjerska nazywana jest również konsolą. Odnosi się to do mebli, które są specjalnie zaprojektowane dla zakładów fryzjerskich. Konsola fryzjerska składa się z lustra, półki, lub półki z szafkami. Zazwyczaj znajduje się w salonie naprzeciwko fotela fryzjerskiego. W zależności od preferencji można wybrać zestaw stojący lub wiszący.

Konsoleta jest przeznaczona przede wszystkim dla klienta. Może on dzięki niej śledzić każdy etap pracy fryzjera. Dodała ona również półki do lustra, co pozwoliło na przechowywanie bieżących sprzętów i preparatów.

Salon powinien dopasować wysokość konsoli do pożądanej funkcjonalności. Istnieją dwa rodzaje konsol: konsole z półkami lub konsole z szafkami bocznymi. Istnieją modele, które posiadają zarówno półki, jak i szafki.

Wielkość konsoli powinna być proporcjonalna do dostępnej przestrzeni. Rozmiar konsoli powinien być dopasowany do dostępnej przestrzeni i wielkości pomieszczenia.

Czytaj także: Salon fryzjerski – jak go dobrze urządzić na małej przestrzenii?

Konsoleta fryzjerska: Gotowa czy robiona na zamówienie?

Ważne jest, aby zaplanować wygląd strefy fryzjerskiej w salonie. Przestrzeń, jaką dysponujemy na umieszczenie konsolety, będzie determinowała wymiary poszczególnych mebli. Należy pamiętać, że klienci muszą widzieć pracującego fryzjera, a konsoleta może służyć również do przechowywania sprzętu. Wygląd półek i szafek w salonie będzie miał wpływ na jego ogólny wygląd. Ograniczając liczbę eksponowanych przedmiotów, można utrzymać porządek w salonie. Twoi klienci będą widzieli tylko to, co włożyłeś we włosy, dlatego ważne jest, aby utrzymać porządek.

Dobrym pomysłem jest posiadanie kilku rzeczy, które zapewnią Ci porządek i dobrą kondycję Twojego fryzjera. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Indywidualne zamówienia najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, gdy meble muszą być wykonane w dokładnych wymiarach. Wówczas często trudniej jest znaleźć odpowiednie meble i trzeba zwrócić uwagę na każdy centymetr. Na meble na wymiar można się również zdecydować, jeśli ma się unikalny projekt, który trudno znaleźć w wersji gotowej. Jednak producenci coraz chętniej oferują nowe wzory i opcje dla konsol. W wielu przypadkach na etapie produkcji możesz określić kolor mebla i dokładne detale. Pamiętajmy, że gotowy sprzęt fryzjerski jest zazwyczaj tańszy od modeli wykonywanych na zamówienie. Początkujący salon musi wziąć pod uwagę cenę.

Previous Przycinanie traw ozdobnych
Next Nowoczesne rodzaje druku

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

IMGW – ostrzeżenie pogodowe dla Wielkopolski

Ostrzeżenie nr 38 PIB Biura Prognoz Meteorologicznych Zespołu w Poznaniu dnia 22.06.2016 r. Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/2 Obszar: województwo wielkopolskie Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 26.06.2016

Strefa Biznesu 0 Comments

Upadłość SKOK Wielkopolska – co z pieniędzmi klientów?

Wielkopolska Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa zawiesiła działalność 3 lutego 2016 r., a Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość SKOK Wielkopolska. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zacznie wypłatę

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Turek – Chłopiec wypadł z okna, trwa operacja

Czterolatek wypadł z okna mieszkania mieszczącego się na 2 piętrze w bloku, przy ul. Browarnej. W domu byli rodzice oraz siostra chłopca. Trwają ustalenia, jak doszło do tego zdarzenia, jednak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź