Nowoczesne rodzaje druku

Nowoczesne rodzaje druku

Nowoczesne drukarnie stosują trzy główne technologie przygotowania druku. Związane są one głównie z wielkością wydruku i jego jakością. Są to druk offsetowy, sitodruk oraz, a może przede wszystkim, druk cyfrowy.

W przypadku zleceń dla firm preferowany jest druk offsetowy. Technologia ta świetnie sprawdza się przy drukowaniu dużych ilości egzemplarzy. Zaletą tej technologii jest obniżenie kosztów druku w miarę zapotrzebowania na większą ilość kopii. Dzieje się tak dlatego, że proces tworzenia takich wydruków jest dość skomplikowany. Najpierw należy szczegółowo przygotować projekt graficzny. Następnie należy naświetlić kliszę. Na koniec wzór musi zostać przeniesiony na płyty światłoczułe. Jest to podobne do wywoływania zdjęć. Tą techniką można drukować gazety i ulotki, a także książki i foldery.

Drugą technologią jest sitodruk. Technologia ta znana jest pod swoją nazwą, która jest bardziej oczywista niż mogłoby się wydawać. Wykonuje się ją z matrycy, która wygląda jak sito, przez które przelewa się farbę. Ta metoda druku dobrze sprawdza się na nietypowych powierzchniach, takich jak blacha, filc czy karton. Druk cyfrowy jest szybki i niedrogi, ale można go stosować tylko do druku małoformatowego. Ta metoda może być używana do drukowania dokumentów, skryptów i innych informacji. Są to zazwyczaj limitowane edycje i tylko kilka stron dokumentu. Wydruki te są niedrogie i mogą być wykorzystywane do personalizacji dokumentów, które są wysyłane do klientów. Istnieje wiele rodzajów druku cyfrowego, oprócz tych trzech technologii.

Sprawdź również: Fotoksiążka czy fotoalbum – co wybrać?

Pierwszą z nich jest druk solwentowy. Jest on stosowany do wydruków, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych, deszczu lub ostrego światła słonecznego. Tusze solwentowe są używane do drukowania. Przywierają one na stałe do powierzchni, na której wykonywany jest wydruk. W ten sposób powstają wydruki wielkoformatowe, takie jak billboardy.

Druk laserowy może być stosowany również do małych formatów druku. Stosuje się go przede wszystkim do wysokiej jakości materiałów, które służą do kontaktu z klientami. Takie wydruki często wykonywane są z papieru premium, który jest materiałem wysokiej jakości. Jest to powszechny sposób drukowania papeterii foliowej, jednak papier może nie być najwyższej jakości. Druk laserowy jest również dobrym rozwiązaniem dla klientów, którzy przynoszą do drukarni własny papier ozdobny. Chcą go szybko wydrukować i często chcą go jak najszybciej z powrotem.

Previous Konsoleta fryzjerska - niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego
Next Usuwanie nadmiernego owłosienia

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kino plenerowe, koncerty, sport – Dni Konina w ten weekend

Mieszkańcy Konina rozpoczną świętowanie w piątek na Bulwarze Nadwarciańskim. Tam właśnie odbędzie się seans filmowy pod gwiazdami. Na kolejny dzień zaplanowano koncerty w Amfiteatrze. Zagrają i zaśpiewają Liber, Mateusz Ziółko

Wiadomości 0 Comments

Aerofestival w Poznaniu – dziesiątki powietrznych statków na naszym niebie

Już jutro powitamy gwiazdy polskiego i światowego lotnictwa w Poznaniu. Organizatorzy zapewniają widzom 720 minut pokazów oraz 20 000 m² wystawy statycznej, obecność grup pokazowych i solistów z 8 krajów

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI NIELEGALNA UPRAWĘ KONOPI

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 21 doniczek z konopiami w różnym stadium rozwoju. Mężczyźnie grożą 3 lata

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź