Usuwanie nadmiernego owłosienia

Usuwanie nadmiernego owłosienia

Włosy można znaleźć na całym ciele. Niektóre włosy są prawie niewidoczne, podczas gdy inne rosną gęściej lub są grubsze. Każdy włos służy do określonego celu i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nadmierne owłosienie na twarzy może być bardzo irytujące i problematyczne dla kobiet. Nie jest to coś, co można przypisać „typowi urody”, ponieważ może to być oznaką zmian hormonalnych.

Włosy można znaleźć na całym ciele. Niektóre włosy są prawie niewidoczne, podczas gdy inne rosną gęściej lub są grubsze. Każdy włos spełnia określoną funkcję i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nadmierne owłosienie na twarzy może być bardzo irytujące i problematyczne dla kobiet. Nie jest to coś, co można przypisać „typowi urody”, ponieważ może to być oznaką zmian hormonalnych.

Owłosienie na twarzy może być spowodowane przez:

  • nadwagę/otyłość
  • dodatkowe hormony wydzielane przez guzy lub raka jajników
  • wrodzony przerost nadnerczy
  • zespół Cushinga
  • akromegalia
  • Niektóre leki, np. steroidy androgenne, leki uwalniające hormony, tabletki nasenne, leki przeciwdepresyjne i minoksydyl, są stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi.
  • zaburzenia równowagi hormonalnej, np. menopauza

Zobacz także: Domowe sposoby na otarcie skóry

Jak pozbyć się owłosienia z twarzy?

Nadmierne owłosienie na twarzy może prowadzić do zakłopotania i kompleksów u kobiet. Zakrywamy twarz i ograniczamy kontakt z innymi. W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest usunąć niechciane owłosienie, nawet to na twarzy.

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem procesu usuwania owłosienia z twarzy w domu lub w profesjonalnym salonie, dokładnie oczyścić skórę. Zapobiegnie to wrastaniu włosków, zatykaniu porów i podrażnieniom wywołanym przez bakterie.

Nie zalecamy stosowania depilatorów elektrycznych w tak delikatnych miejscach jak twarz. Jest ona bardzo narażona na wszelkie warunki atmosferyczne, zanieczyszczenia w powietrzu i łatwo może ulec zniszczeniu.

Golenie jest najprostszym sposobem. Nie jest to metoda długotrwała, gdyż gładka skóra utrzymuje się tylko przez 1-2 dni. Częste golenie może powodować suchość skóry, podrażnienia, drobne rany lub infekcje.

Jest to prosty i skuteczny sposób na usunięcie owłosienia. Efekty nie utrzymają się zbyt długo, więc będziesz musiała powtórzyć zabieg.

Osoby, które nie lubią używać maszynki do golenia, mogą zdecydować się na krem do depilacji. Jest on bezbolesny i nie powoduje trwałych uszkodzeń mieszków włosowych. Specjalne preparaty można znaleźć w aptekach i drogeriach. Należy jednak pamiętać, że Twoja skóra jest bardziej delikatna niż pozostałe. Aby mieć pewność, że Twoja skóra nie zareaguje negatywnie na zabieg, powinnaś przeprowadzić próbę uczuleniową.

Bardziej skuteczną i długotrwałą metodą jest depilacja woskiem. W drogerii można znaleźć wiele specjalnych plastrów do usuwania owłosienia z twarzy. Wosk przykleja się do włosa, usuwając go wraz z korzeniami. Dzięki temu włoski odrastają wolniej, a efekt gładszej skóry jest bardziej długotrwały.

Depilacja laserowa nadmiernego owłosienia na twarzy

Depilacja laserowa jest najlepszym zabiegiem pozwalającym osiągnąć trwałe rezultaty. Depilacja laserowa jest zabiegiem, który dzięki nowoczesnej technologii może być stosowany na wrażliwej skórze z każdym rodzajem owłosienia. Stosowane obecnie lasery są bezbolesne i pozostawiają skórę zaczerwienioną przez kilka do kilkunastu minut. Nie jest wymagana rekonwalescencja. Już po jednym zabiegu można zauważyć widoczne rezultaty, a włosy po kolejnym stają się cieńsze i delikatniejsze. Każdy kolejny zabieg potęguje efekt, aż do całkowitego zaprzestania wzrostu włosa.

Jeśli masz nadmierne owłosienie na twarzy, skonsultuj się z lekarzem. Będzie on w stanie określić przyczynę. Nie jesteś jedyną osobą cierpiącą z powodu nadmiernego owłosienia na twarzy. Na szczęście, możesz z nim walczyć, a nawet się go pozbyć. Możesz również dowiedzieć się jak złagodzić podrażnienia powstałe w wyniku golenia.

Previous Nowoczesne rodzaje druku
Next Jak można pomóc alkoholikowi?

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI SZKOLILI PRACOWNIKÓW MPK

Agresywny mężczyzna zaatakował nożem pasażerów poznańskiego tramwaju. Dzięki prawidłowej reakcji motorniczego nikomu nic się nie stało. Policjanci, którzy szybko przyjechali na miejsce zatrzymali i obezwładnili napastnika. To na szczęście tylko

Wiadomości 0 Comments

Prezydent Poznania – Oddzielmy poległych w walce o „wolność i chleb” od ofiar tragicznej katastrofy

Prezydent Poznania chce godnego uczczenia pamięci Bohaterów Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent zaapelował, by oddzielić poległych w walce o „wolność i chleb” od ofiar

Kalisz 0 Comments

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. I.J.Paderewskiego w Kaliszu Pani Izabela Kotkowska podpisali list intencyjny. Dzięki temu kaliscy policjanci swoim doświadczeniem oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź