Poznań – plan obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Poznań – plan obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 w całym kraju zabrzmią syreny alarmowe upamiętniające godzinę „W”. W Poznaniu uroczystości przypominające bohaterską walkę warszawiaków z okupantem rozpoczną się już o 15.00.

Obchody rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się od złożenia kwiatów przy tablicy Armii Krajowej w krużgankach kościoła oo. Dominikanów (al. Niepodległości 20) o godzinie 15.00.

Następnie o godzinie 15.30 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11 odprawiona zostanie msza święta, zamówiona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Zarząd Okręgu Wielkopolska.

Bezpośrednio po mszy, uczestnicy przejdą ulicami Fredry i al. Niepodległości pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego (skrzyżowanie al. Niepodległości i Wieniawskiego).

Początek głównych uroczystości zasygnalizuje w godzinę „W”, czyli o 17.00 syrena alarmowa. Następnie uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Po uroczystości, ok. godziny 18.30, przewidziany jest koncert patriotyczny i wspólne śpiewanie pieśni powstańczych w siedzibie Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk przy ul.  Z. Noskowskiego 12/14.

Previous Mieszkańcy Piły zdecydują jak wydać 3 mln złotych
Next Leszno - uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

USŁYSZAŁA ZARZUTY ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni już usłyszała zarzut. 38-latce za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi

Wiadomości 0 Comments

Nowoczesna lodówka – jak ją wybrać i czym kierować się przy zakupie?

Wybór odpowiedniej lodówki bez niezbędnej wiedzy może okazać się dość karkołomnym zadaniem. W końcu na rynku mam do wyboru wiele modeli z różnymi funkcjami. Stworzyliśmy wiec krótki poradnik, który pomoże

Poznań 0 Comments

Strefa Płatnego Parkowania bez opłat w Sylwestra

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że 31 grudnia nie będą pobierane opłaty w Strefach Płatnego Parkowania. W tym dniu również nieczynne będą kasy Wydziału Parkowania ZDM, mieszczące się przy ul. Kazimierza

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź