Poznań – plan obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Poznań – plan obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 w całym kraju zabrzmią syreny alarmowe upamiętniające godzinę „W”. W Poznaniu uroczystości przypominające bohaterską walkę warszawiaków z okupantem rozpoczną się już o 15.00.

Obchody rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się od złożenia kwiatów przy tablicy Armii Krajowej w krużgankach kościoła oo. Dominikanów (al. Niepodległości 20) o godzinie 15.00.

Następnie o godzinie 15.30 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11 odprawiona zostanie msza święta, zamówiona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Zarząd Okręgu Wielkopolska.

Bezpośrednio po mszy, uczestnicy przejdą ulicami Fredry i al. Niepodległości pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego (skrzyżowanie al. Niepodległości i Wieniawskiego).

Początek głównych uroczystości zasygnalizuje w godzinę „W”, czyli o 17.00 syrena alarmowa. Następnie uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Po uroczystości, ok. godziny 18.30, przewidziany jest koncert patriotyczny i wspólne śpiewanie pieśni powstańczych w siedzibie Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk przy ul.  Z. Noskowskiego 12/14.

Previous Mieszkańcy Piły zdecydują jak wydać 3 mln złotych
Next Leszno - uroczystości 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przycinanie traw ozdobnych

To częste pytanie, które słyszę. Ważne jest, aby trawy ozdobne przycinać we właściwym czasie. Zbyt wczesne lub zbyt późne może spowodować uszkodzenie roślin. Należy pamiętać, że nie wszystkie trawniki ozdobne

Leszno 0 Comments

FAŁSZYWY WNUCZEK ZATRZYMANY PODCZAS ZASADZKI

Czujność pokrzywdzonej i natychmiastowa reakcja policjantów z Leszna doprowadziły do zatrzymania oszusta metodą „na wnuczka”. To 28-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Mężczyzna przyszedł do domu kobiety odebrać kilkanaście tysięcy złotych na

Wiadomości 0 Comments

„BĄDŹ BEZPIECZNA”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy instruktora z Centrum Sztuk Walk zorganizowali zajęcia z samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bądź Bezpieczna”. Panie pod okiem wykwalifikowanego trenera poznały

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź