Mieszkańcy Piły zdecydują jak wydać 3 mln złotych

Mieszkańcy Piły zdecydują jak wydać 3 mln złotych

Rozpoczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Pilanie, którzy ukończyli 16 lat mogą głosować jak zagospodarować 3 mln zł. Głosowanie zakończy się 16 września.

Do tego etapu wytypowano 145 zadań, spośród 273 zgłoszonych propozycji. Wartość wszystkich inwestycji to 10,5 mln zł. Wśród nich znalazły się m.in. ławeczka Stanisława Staszica, parkingi, chodniki, place zabaw, siłownie zewnętrzne oraz infrastruktura rowerowa.

Najwięcej projektów dotyczy Osiedla Górnego, Osiedla Koszyce oraz Śródmieścia. Najmniej – Podlasia, Gładyszewia i Motylewa.

Lista projektów dostępna jest na www.konsultacjespoleczne.pila.pl, w punkcie obsługi klienta Urzędu Miasta Piły i w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Każda uprawniona osoba ma do dyspozycji 5 głosów na zadania małe (po jednym głosie na zadanie) i 5 głosów na zadania osiedlowe (po jednym głosie na zadanie). Aby zagłosować należy skorzystać z jednej z dwóch metod głosowania: za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub w sposób tradycyjny – głosowanie w Urzędzie Miasta Piły i filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana.

Źródło: pila.pl

 

Previous Koło - policjanci wezwani do awantury domowej wykryli amfetaminę i papierosy bez akcyzy
Next Poznań - plan obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kompostownik krok po kroku

Kompostownik ogrodowy to źródło darmowego, przyjaznego dla środowiska, organicznego nawozu, a także miejsce na skoszoną trawę, chwasty, gałęzie i inną roślinność. Ten niezastąpiony element działki ogrodowej może być wykonany z

Poznań 0 Comments

Poznań – poświęcono figurę Chrystusa

Wczoraj odbyła się uroczystość poświęcenia figury Chrystusa, która w poniedziałek została sprowadzona do Poznania. Kilkaset osób wzięło udział w uroczystości. Obrzędy odbyły się w asyście wojska, przy dźwiękach hymnu narodowego oraz

Wiadomości 0 Comments

Oficjalne stanowisko Prezydenta Miasta Poznanie w sprawie obchodów 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku

– Prezydent Miasta Poznania nie otrzymał odpowiedzi z Ministerstwa Obrony Narodowej na pismo z dnia 9 czerwca br., w którym prosił o odstąpienie od apelu pamięci, zawierającego wspomnienie ofiar katastrofy smoleńskiej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź