ZATRZYMANY ZA SFAŁSZOWANE PRAWO JAZDY

ZATRZYMANY ZA SFAŁSZOWANE PRAWO JAZDY

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali sfałszowane prawo jazdy kierującemu Citroenem. 31- letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. utrzymywał, że egzamin na prawo jazdy zdawał we Lwowie i posiada ukraińskie uprawnienia do kierowania. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

16 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie pełnili służbę w Dolsku. Około godz. 12.40 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen Berlingo, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp.

Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zwrócili uwagę na prawo jazdy, które okazał im kierowca. Mężczyzna zapytany o pochodzenie dokumentu stwierdził, że jest to ukraińskie prawo jazdy, które otrzymał rok temu, po zdaniu egzaminu we Lwowie.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że uprawnienia do kierowania są sfałszowane, bowiem nie zawierały podstawowych danych i zupełnie nie odpowiadały szablonowi dokumentu prawa jazdy, które wydaje się na Ukrainie.

Mundurowi zatrzymali sfałszowane prawo jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał żadnych polskich uprawnień do kierowania, ale był już notowany jako kierujący w stanie nietrzeźwości.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Previous ZARZUT ZA PODPALENIE MIESZKANIA
Next NIETRZEŹWI NA DROGACH

Może to Ci się spodoba

WYPEŁNILI ROTĘ ŚLUBOWANIA POLICJANTA

27 czerwca br. sierż. sztab Artur Szczepankiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego i st. sierż. Robert Szałkiewicz z Wydziału Prewencji konińskiej Policji stanęli przed nie lada wyzwaniem. Otrzymali informację od oficera

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

W Warcie odnaleziono ciało kobiety, prawdopodobnie to Ewa Tylman

W Warcie, w Czerwonaku pod Poznaniem odnaleziono ciało kobiety. Prawdopodobnie jest to poszukiwana od 9 miesięcy Ewa Tylman. Zgadza się wzrost, kolor włosów, a jak na konferencji prasowej przekazał prokurator

Poznań 0 Comments

Obchody Poznańskiego Czerwca ’56 – program

Wczoraj o godz. 22:00, na ul. Młyńskiej w Poznaniu rozpoczął się plenerowy spektakl „Stukot ’56”. Łoskot drewniaków („okuloków”), w których robotnicy szli ulicami miasta 60 lat temu rozległ się i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź