Co robi dla Ciebie dermatolog? Jak wygląda proces konsultacji?

Co robi dla Ciebie dermatolog? Jak wygląda proces konsultacji?

Ważne jest, aby śledzić stan zdrowia skóry i obserwować wszelkie zmiany. Wizyta u dermatologa jest zalecana nie tylko przed jakimkolwiek zabiegiem, ale także jako środek zapobiegawczy. Dermatologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry. Koncentruje się również na właściwej pielęgnacji. Czym zajmuje się dermatolog? Jak wygląda proces konsultacji dermatologicznej? Mamy na to odpowiedź.

Czym dokładnie zajmuje się dermatolog?

Dermatolog musi posiadać wiedzę z zakresu takich specjalności medycznych, jak alergologia, endokrynologia i immunologia, a także choroby wewnętrzne i onkologia. Dermatolog bada różne zmiany skórne i ocenia stan skóry. Dermatologia to szeroka specjalizacja, którą można podzielić na trzy kategorie: dermatologię medycyny estetycznej, kosmetologię oraz dermatologię dziecięcą. Dermatolog jest odpowiedzialny za kwalifikację zabiegów. Dobiera on zabiegi w oparciu o rodzaj skóry pacjenta w celu leczenia chorób oraz regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Kosmetolog stosuje kosmetyki w celu poprawy wyglądu skóry twarzy i ciała.

Sprawdź: Ranking dermatologów w Warszawie

Kiedy powinieneś pójść? Jakie są wrażenia?

Jeśli na powierzchni skóry pojawiają się jakieś zmiany, które nie są jednoznacznie określone, warto odwiedzić dermatologa. Konsultacji wymagają wszelkie zmiany bolesne, swędzące lub o dużych rozmiarach. Podczas pierwszej wizyty dermatolog dokładnie ogląda zmiany skórne, które występują na ciele pacjenta. W celu przeprowadzenia dokładniejszego badania można użyć dermatoskopu, ale robi się to tylko wtedy, gdy lekarz jest zaniepokojony konkretnym schorzeniem skóry.

Dermatoskop, czyli urządzenie powiększające, które pozwala lekarzowi dokładnie obejrzeć określoną część skóry, to właśnie dermatoskop. Jest on używany do badania znamion barwnikowych. Jeśli lekarz podejrzewa, że za stan skóry mogą być odpowiedzialne bakterie, zaleci wykonanie badania mikrobiologicznego lub wymazu. Podczas diagnozowania trądziku lekarz może zlecić badania krwi lub sprawdzić poziom hormonów. Dermatolog skieruje Cię na serię testów alergicznych, aby ustalić, czy zmiany skórne są spowodowane alergią. Dermatolog może zalecić Ci wizytę u alergologa.

Jakie choroby może leczyć dermatolog?

Dermatolog leczy większość typowych chorób skóry, w tym trądzik różowaty, kosmetyczny, hormonalny, różowaty i kosmetyczny, egzemę, a także zmiany barwnikowe, rozstępy i nowotwory skóry. Lekarz określi rodzaj schorzenia i stopień jego zaawansowania. Najczęściej stosuje się leki przeciwwirusowe, kremy lecznicze i antybiotyki. W przypadku zmian skórnych i przebarwień dermatolog zaleci małoinwazyjne leczenie laserowe.

Previous Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli
Next TOP 10 Produkty wzmacniające stawy

Może to Ci się spodoba

Startuje 37. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2016

2 500 motyli zobaczymy 1 czerwca w Koninie – będą śpiewać i tańczyć! To dzieci, które przyjadą tu, by wziąć udział w wielkim święcie. Podczas festiwalu wystąpią także mali tancerze

Wiadomości 0 Comments

PILSKI POLICJANT ZDOBYŁ PUCHAR POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU-JITSU

St. post. Krzysztof Mrozek, policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Pile zdobył Puchar Polski w zawodach w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii Masters No

Wiadomości 0 Comments

Młodzież zakończyła honorową wartę pod Poznańskimi Krzyżami

Przedstawienie przypominające o tragicznych wydarzeniach Czarnego Czwartku zakończyło honorowe warty pod Poznańskimi Krzyżami. Od 6 czerwca pełniła je codziennie młodzież z poznańskich i podpoznańskich szkół.  – Czarny Czwartek był manifestem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź