TOP 10 Produkty wzmacniające stawy

TOP 10 Produkty wzmacniające stawy

Wiele lat zaniedbań może prowadzić do problemów ze stawami. Zła dieta, brak aktywności fizycznej i narażanie stawów na zbyt duże obciążenia przyczyniają się do ich ciągłego pogarszania. Słabe stawy są bardziej podatne na urazy.

Uzupełnienie tych niezbędnych substancji w organizmie może poprawić zdrowie Twoich stawów.

Oto 10 najważniejszych substancji niezbędnych dla zdrowia stawów.

Kwasy tłuszczowe Omega 3

Są one niezbędne dla prawidłowego nawilżenia. Regularne przyjmowanie suplementów omega-3 może zmniejszyć stan zapalny i ból, który jest związany z uszkodzeniem stawów. Najlepszym źródłem omega-3 są oleje roślinne, orzechy i ryby. Powinniśmy zadbać o spożycie kwasu EPA/DHA na poziomie minimum 500-1000mg dziennie.

Brokuły

Wiele tajemnic kryją w sobie warzywa z rodziny krzyżowych. Brokuły i kalafior spowalniają rozwój chorób stawów. Są również korzystne dla zdrowia, zapobiegają nowotworom, dostarczają witamin i minerałów oraz dużo błonnika.

Witamina D

Witamina D jest związana ze zdrowiem kości, ale ma również pozytywny wpływ na stawy. Witamina D może pomóc obniżyć ryzyko rozwoju zapalenia stawów. Witamina D może zostać zintensyfikowana przez niektóre produkty, takie jak produkty mleczne. Najlepiej jest zastąpić ją olejem z wątroby dorsza lub częściej wychodzić na słońce.

Oliwa z oliwek

Osoby stosujące dietę w stylu śródziemnomorskim rzadziej zapadają na choroby stawów i cierpią na poranną sztywność. Oliwa z oliwek zawiera antyoksydanty, które mogą pomóc w walce z wolnymi rodnikami. Przeciwutleniacze te mogą pomóc w zmniejszeniu mikrouszkodzeń stawów, które są spowodowane niewłaściwą dietą i zanieczyszczeniem środowiska.

Przeczytaj również: Każdy może być sprawny i zdrowy!

Imbir

Imbir jest ziołem, które ma silne właściwości przeciwzapalne. Może być stosowany w celu zmniejszenia mdłości i przyspieszenia powrotu do zdrowia po przeziębieniu. Regularne spożywanie imbiru poprawia zdrowie stawów i zmniejsza ból. Należy skonsultować się z lekarzem przed połączeniem imbiru z innymi lekami, aby zmniejszyć krzepliwość krwi.

Witamina C

Witamina C powinna być zwiększona w Twojej diecie, jeśli masz problemy ze stawami. Choroby stawów są o 30% rzadsze u osób, które nie mają wystarczającej ilości witaminy C. Witamina C jest niezbędna do produkcji i utrzymania kolagenu. Ma ona również wiele innych efektów dla organizmu. Zalecane dzienne spożycie witaminy C wynosi 80 mg. Jest to bardzo niska dawka. Dzieciom do 5 roku życia zaleca się taką samą dawkę jak dorosłym o wadze powyżej 100 kg. Nie jest to zgodne z prawdą. Zaleca się 500-3000 mg dziennie.

Anthocyanins

Barwniki roślinne zmniejszają stan zapalny w organizmie. Borówki, czereśnie, truskawki, winogrona i… bakłażany mają wysoki wskaźnik ORAC (współczynnik aktywacji antyoksydantów). Zalecane są pacjentom cierpiącym na uszkodzenia stawów. Czereśnie mogą zmniejszyć ilość kwasu moczowego w stawach, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia podagry.

Glukozamina

Niedobór glukozaminy jest jedną z głównych przyczyn chorób stawów. Związek ten jest składnikiem budulcowym chrząstki. Ilość naturalnej glukozaminy w organizmie zmniejsza się wraz z upływem czasu, co powoduje tarcie między tkankami. Glucosamine Pro firmy XXL Nutrition jest przykładem łatwo przyswajalnej glukozaminy. Zawiera on chondroitynę i glukozaminę, które są substancjami ważnymi dla chrząstki stawowej. Regularne stosowanie preparatu jest konieczne, aby dostrzec korzyści płynące z glukozaminy. Dotyczy to również innych suplementów diety wspomagających zdrowie stawów.

Ostarine

Preparaty z grupy SARM mogą zwiększyć siłę i pomóc Ci spalić więcej tłuszczu. Ostaryna wspiera również swoje stawy, co jest szczególnie przydatne dla ciężarowców i kulturystów. Ostarin zapobiega podnoszeniu bardzo dużych ciężarów, ale twoje stawy nie są wystarczająco silne, aby je utrzymać. Ostarin do rehabilitacji stawów jest niezwykle opłacalny i porównywalny z farmakologicznymi lekami na receptę. Kosztuje tylko 5 mg na dobę i wynosi zaledwie 0,60-0,80 zł na dobę.

Żelatyna

Istnieją duże różnice zdań na temat działania żelatyny. Jedni uważają, że kolagen i żelatyna nie mają żadnego wpływu na stawy, podczas gdy inni uważają, że są one bardzo korzystne dla utrzymania ich zdrowia. Obecnie nie ma żadnych dowodów na poparcie którejkolwiek z tych teorii.

Jedno jest pewne: uzupełnianie diety w te składniki odżywcze jest tańsze niż kupowanie tabletek. Nawet duże ilości żelatyny są bezpieczne.

Previous Co robi dla Ciebie dermatolog? Jak wygląda proces konsultacji?
Next Przycinanie traw ozdobnych

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Czas wyjątkowych emocji – trwają obchody Poznańskiego Czerwca 1956 r. (aktualizacja)

Dziś o 6:00 rozpoczęły się obchody 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca. Na znak pamięci o godz. 6:30 włączono syreny, złożono też kwiaty pod tablicą pamiątkową przy bramie Fabryki Pojazdów Szynowych. Wczoraj

Wielkopolska 0 Comments

Lednica 2016 – o. Jan Góra zawsze obecny

Szacuje się, że na XX Spotkania Młodych Lednica 2000 przyjechało ponad 60 tys. osób. Ojca Jana Górę, który przez lata organizował Spotkania zastąpił w tym roku o. Wojciech Prus oraz

Wiadomości 0 Comments

UKRADŁ PACZKI KURIEROWI – ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Policjanci z Północy zatrzymali mężczyznę za kradzież paczek kurierskich. Znajdowały się w nich bransoletki, jedna z nich wysadzana brylantami. Biżuteria wróciła do prawowitego właściciela, a podejrzany odpowie teraz za swój

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź