Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli

Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli

Nie każdy jest ekspertem. Nie każdy musi być ekspertem w dziedzinie kupowania mebli online. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie mebli i obróbki drewna, a my chcemy podzielić się częścią naszej wiedzy z innymi. Istnieje wiele powodów, dla których nasze meble różnią się od innych producentów. Możesz czasami zastanawiać się, jak to możliwe, że meble o tej samej jakości mają inną cenę. Chociaż wszyscy zgadzamy się, że cena jest określana przez sprzedawcę lub producenta, większość cen mebli składa się z wielu aspektów. Chcemy pokazać Ci, jak oceniać i wybierać meble.

Jakość i wykonanie

Jeśli masz okazję, upewnij się, że meble, na które patrzysz, są dobrze wykonane. Wiele firm internetowych sprzedaje zdjęcia, a nie meble. Nie daj się nabrać na to. Nie kupuj obrazu. Zamiast tego kupuj produkt.

Drewno

Ważne jest, aby określić, czy drewno jest drewniane czy fornirowane.

Upewnij się, że drewno użyte do produkcji mebli jest dobrej jakości. Nie posiada żadnych wad, takich jak sęki czy plamy żywiczne, resztki kory, czy dziury po robakach. Widoczne jest usłojenie i kolor poszczególnych elementów.

Nasze meble, jak i innych producentów wysokiej jakości, wykonane są z wysokiej jakości materiału. Nie posiadają żadnej z powyższych wad, a także ryflowań i rozdarć, które maskują wady drewna.

Szlifowanie

Zwróć uwagę na wszelkie wgłębienia, krawędzie, czy frezowania. Upewnij się, że elementy są tam tak samo gładkie jak na powierzchniach płaskich. Wiele firm nie szlifuje elementów po frezowaniu, takich jak fronty czy skosy. Efektem jest twarda, chropowata powierzchnia, która po nałożeniu lakieru nie jest przyjemna w dotyku.

Meble nie posiadają tej wady. Staramy się dotrzeć do każdego zakamarka mebla, aby był on jak najbardziej gładki. Każdy element jest dokładnie sprawdzany, dlatego nie możemy wypuścić na rynek mebli niepolerowanych.

Sprawdź: Przewodnik do zakupu mebli online dla każdego pokoju w domu

Grubość i wykonanie elementów

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy ocenie mebli jest ich grubość. Wiele firm „oszukuje” nas odwołując się do efektów wizualnych, a pomijając aspekt trwałości czy masywności. Solidny, dobrej jakości produkt musi mieć „masę”, czyli ważna jest odpowiednia grubość elementów do codziennego użytkowania mebli. Nasze meble są podobne do mebli wielu innych firm, dlatego stosujemy cieńsze elementy, aby zaoszczędzić pieniądze.

Kolekcje podobne do np. Fresji składają się z elementów o grubości od.0 do.0. Blaty i boki 16 mm Fronty mają grubość odpowiednio 16 mm i 14 mm, natomiast boki i plecy szuflad tylko 12 mm.

Choć mebel wykonany z takich elementów na pierwszy rzut oka może wyglądać podobnie do naszego, może być tańszy, to jednak pod względem trwałości i wytrzymałości pozostawia wiele do życzenia.

Należy również zwracać uwagę na grubość mebla. Czy może jest to tylko „naklejka”, która daje złudzenie, że mebel jest ogromny?

Wiele firm szuka oszczędności, używając w swoich produktach części niskiej jakości i wadliwych. Widzieliśmy meble wykonane tylko z przedniej listwy, np. mebel miał 10 cm szerokości po bokach i 10 cm wysokości na środku. Każda listwa miała inną długość. Stosuje się ją również do wnętrz szaf i komód, lub spodów elementów meblowych, które „nie są z grubości”. Element taki może zawierać części, które nie były strugane, szlifowane lub w inny sposób zmieniane. Jest to powszechna praktyka wielu tanich producentów.

Okucia i akcesoria

Następnie sprawdzamy meble pod kątem okuć, zawiasów i prowadnic. Blum, Hafele, Hettich to firmy godne zaufania. Nie oszczędzamy na niskiej jakości prowadnicach czy zawiasach, które w krótkim czasie uległy uszkodzeniu.

Kolory i malowanie

Jest wiele firm, które zajmują się sprzedażą mebli drewnianych. Większość z tych mebli jest lakierowana i wykonana przy użyciu lakierów lub bejc na bazie rozpuszczalników. Umieszczając takie meble w naszych domach należy pamiętać, że przez długi czas wdychamy lakiery i może to mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie.

Do zabezpieczenia naszych mebli używamy głównie olejów i wosków pochodzenia roślinnego. Ten sposób konserwacji drewna jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale również dla człowieka. Nasze meble są EKOLOGICZNE, ponieważ używamy naturalnych olejów i wosków, a z całego procesu technologicznego eliminujemy wszelkie szkodliwe substancje.

Nasze meble mają jeszcze jedną zaletę: jako jedna z niewielu firm wykonujących meble możemy pomalować zarówno elementy widoczne, zewnętrzne, jak i szuflady wewnątrz, dno i plecy.

Mamy nadzieję, że ten poradnik choć w części pomógł Państwu zrozumieć, na co zwracać uwagę przy zakupie mebli drewnianych. Meble drewniane są ponadczasowe i naturalne, dlatego zachęcamy do ich nabycia.

Previous Smog i ćwiczenia na świeżym powietrzu
Next Co robi dla Ciebie dermatolog? Jak wygląda proces konsultacji?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czas wyjątkowych emocji – trwają obchody Poznańskiego Czerwca 1956 r. (aktualizacja)

Dziś o 6:00 rozpoczęły się obchody 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca. Na znak pamięci o godz. 6:30 włączono syreny, złożono też kwiaty pod tablicą pamiątkową przy bramie Fabryki Pojazdów Szynowych. Wczoraj

Poznań 0 Comments

Poznań – weekendowe zmiany w organizacji ruchu

Najbliższy weekend 18-19 czerwca obfituje w plenerowe wydarzenia kulturalne i sportowe. Z ich powodu w Poznaniu będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu, innymi trasami pojadą też niektóre tramwaje. Niektóre ze

Poznań 0 Comments

Prezydent Jaśkowiak przyznaje – będzie walczył o Poznań z całą Europą

„Razem powalczmy dla Poznania w rowerowej rywalizacji miast!” – tak na facebook’owym profilu, prezydent Jaśkowiak zachęca Poznaniaków do wzięcia udziału w Cycling Challenge. Cycling Challenge to wyzwanie stawiane przed mieszkańcami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź