NIETRZEŹWI NA DROGACH

NIETRZEŹWI NA DROGACH

Powtarzane policyjne apele o trzeźwość za kierownicą niestety nie docierają do wszystkich użytkowników dróg. Część kierowców w dalszym ciągu lekceważy obowiązujące przepisy. Jednym z nich był 62-letni kierowca renault, który staranował samochód zaparkowany przy ul. Cegielnianej w Kaliszu.

Kaliscy policjanci cały czas prowadzą działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi sprawcami zdarzeń drogowych. Mimo licznych apeli i prowadzonych akcji nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń i konsekwencji.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 39 kierowców – sprawców przestępstw, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jedną z takich nierozsądnych osób był kierowca renault laguna, który 16 lutego br. na ulicy Cegielnianej uszkodził jeden z zaparkowanych tam pojazdów. Po przyjeździe na miejsce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego okazało się, że 62-latek nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z procedurą od mężczyzny pobrano krew do badania, które wykaże jakie stężenie alkoholu, w chwili zatrzymania miał w organizmie.

Przypominamy zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie kierowcy powyżej 0,5 promila) stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jednocześnie w stosunku do tego typu kierowców sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Wszystkie osoby, które widzą, że osoba pijana chce prowadzić samochód powinny stanowczo zareagować. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Previous ZATRZYMANY ZA SFAŁSZOWANE PRAWO JAZDY
Next Prace Fridy Kahlo w Poznaniu - pierwsza i jedyna wystawa w Polsce

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

KRADLI I ROZCINALI AUTA. 5 ZATRZYMANYCH, 3 ARESZTOWANYCH

Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy zajmowali się demontażem samochodów kradzionych na terenie Niemiec, Francji i Polski. Kryminalni ujawnili cztery dziuple samochodowe na terenie gm. Gołuchów i gm.

Wielkopolska 0 Comments

Koło – policjanci wezwani do awantury domowej wykryli amfetaminę i papierosy bez akcyzy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę. Mundurowi ujawnili również w jego mieszkaniu 16 sztuk roślin konopi indyjskich oraz 190 paczek papierosów

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANY ZA DOMOWĄ UPRAWĘ MARIHUANY

Krzewy konopi, blisko 150 gramów marihuany oraz sprzęt służący do uprawy roślin odkryli i zabezpieczyli ostrowscy kryminalni w jednym z mieszkań na terenie miasta. W sprawie funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź