Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień
Radni Leszna chcą, by w wieży ciśnień, przy ul. Poniatowskiego powstało Leszczyńskie Centrum Naukowe. Wsparli też starania o dofinansowanie adaptacji budynku ze środków Unii Europejskiej.
Wieża ciśnień należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To tu powstała koncepcja przekształcenia budowli w centrum edukacji ekologicznej. Do tej pory nie było jednak środków na realizację projektu.
Leszno ma szanse uzyskać niezbędne fundusze w dwóch konkursach. Stawką jest 6 mln złotych. 4 mln zł przeznaczone zostałyby na adaptację wieży, a 2 mln zł na działalność LCN.
Jak zapewnia Piotr Jóźkowiak, wiceprezydent Leszna, Leszczyńskie Centrum Naukowe ma spełniać podobną rolę, jak Centrum Nauki Kopernik. Zatrudnienie znajdzie tam 5 osób, a ich wynagrodzenia sfinansowane będą ze środków unijnych.
Źródło: rm.leszno.pl
Może to Ci się spodoba
„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ
Poznańscy policjanci w ramach projektu: „Dwie strony sieci” spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Podczas spotkania rozmawiano o cyberzagrożeniach. 15
NARKOTYKI UKRYŁ W SAMOCHODZIE
Patrolowcy z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z amfetaminą i tabletkami ectasy. Część narkotyków ukryta była w pojeździe, w którym znajdowali się mężczyźni. Grozi im do 3
Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!
W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki