Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień

Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień

Radni Leszna chcą, by w wieży ciśnień, przy ul. Poniatowskiego powstało Leszczyńskie Centrum Naukowe. Wsparli też starania o dofinansowanie adaptacji budynku ze środków Unii Europejskiej.

Wieża ciśnień należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To tu powstała koncepcja przekształcenia budowli w centrum edukacji ekologicznej. Do tej pory nie było jednak środków na realizację projektu.

Leszno ma szanse uzyskać niezbędne fundusze w dwóch konkursach. Stawką jest 6 mln złotych. 4 mln zł przeznaczone zostałyby na adaptację wieży, a 2 mln zł na działalność LCN.

Jak zapewnia Piotr Jóźkowiak, wiceprezydent Leszna, Leszczyńskie Centrum Naukowe ma spełniać podobną rolę, jak Centrum Nauki Kopernik. Zatrudnienie znajdzie tam 5 osób, a ich wynagrodzenia sfinansowane będą ze środków unijnych.

 Źródło: rm.leszno.pl

Previous Wyszła z domu 25 czerwca, zaginionej poszukują policjanci
Next Żużel - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

„DWIE STRONY SIECI” – EDUKACJA NA TEMAT CYBERZAGROŻEŃ

Poznańscy policjanci w ramach projektu: „Dwie strony sieci” spotkali się z młodzieżą z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Podczas spotkania rozmawiano o cyberzagrożeniach. 15

Wiadomości

NARKOTYKI UKRYŁ W SAMOCHODZIE

Patrolowcy z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z amfetaminą i tabletkami ectasy. Część narkotyków ukryta była w pojeździe, w którym znajdowali się mężczyźni. Grozi im do 3

Wiadomości

Mądry Polak po szkodzie – wiesz, że on Cię uratuje, ale wciąż go nie masz? To błąd!

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie kierowców wciąż zmieniającymi się przepisami prawa drogowego. Pojawiają się kolejne zaostrzenia, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych. Czy dzięki