Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień

Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień

Radni Leszna chcą, by w wieży ciśnień, przy ul. Poniatowskiego powstało Leszczyńskie Centrum Naukowe. Wsparli też starania o dofinansowanie adaptacji budynku ze środków Unii Europejskiej.

Wieża ciśnień należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To tu powstała koncepcja przekształcenia budowli w centrum edukacji ekologicznej. Do tej pory nie było jednak środków na realizację projektu.

Leszno ma szanse uzyskać niezbędne fundusze w dwóch konkursach. Stawką jest 6 mln złotych. 4 mln zł przeznaczone zostałyby na adaptację wieży, a 2 mln zł na działalność LCN.

Jak zapewnia Piotr Jóźkowiak, wiceprezydent Leszna, Leszczyńskie Centrum Naukowe ma spełniać podobną rolę, jak Centrum Nauki Kopernik. Zatrudnienie znajdzie tam 5 osób, a ich wynagrodzenia sfinansowane będą ze środków unijnych.

 Źródło: rm.leszno.pl

Previous Wyszła z domu 25 czerwca, zaginionej poszukują policjanci
Next Żużel - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

Zadbaj o swój telefon, by działał jak nowy

Telefony komórkowe są naszymi codziennymi, nieodłącznymi towarzyszami. Niestety są także bardzo narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, które utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają korzystanie z nich. Na szczęście nie musi to oznaczać,

Wiadomości

Znaczenie wsparcia prawnego i psychologicznego dla ofiar wypadków

Jeśli doświadczyłeś wypadku, możesz czuć się przytłoczony nie tylko jego fizycznymi, ale i emocjonalnymi konsekwencjami. Proces dochodzenia odszkodowania wydaje się być kolejnym obciążeniem, z którym musisz się zmierzyć. Jednak nie

Wiadomości

Leszno – w nieczynnym sklepie działało „okienko” z dopalaczami

100 opakowań dopalaczy zabezpieczono w sklepie znajdującym się w centrum Leszna. Kontrolę przeprowadzili Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Sklep, w którym znaleziono