Leszczyńskie Centrum Nauki może powstać w wieży ciśnień
Radni Leszna chcą, by w wieży ciśnień, przy ul. Poniatowskiego powstało Leszczyńskie Centrum Naukowe. Wsparli też starania o dofinansowanie adaptacji budynku ze środków Unii Europejskiej.
Wieża ciśnień należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To tu powstała koncepcja przekształcenia budowli w centrum edukacji ekologicznej. Do tej pory nie było jednak środków na realizację projektu.
Leszno ma szanse uzyskać niezbędne fundusze w dwóch konkursach. Stawką jest 6 mln złotych. 4 mln zł przeznaczone zostałyby na adaptację wieży, a 2 mln zł na działalność LCN.
Jak zapewnia Piotr Jóźkowiak, wiceprezydent Leszna, Leszczyńskie Centrum Naukowe ma spełniać podobną rolę, jak Centrum Nauki Kopernik. Zatrudnienie znajdzie tam 5 osób, a ich wynagrodzenia sfinansowane będą ze środków unijnych.
Źródło: rm.leszno.pl
Może to Ci się spodoba
Szkło na aparat do iPhone 16 Pro Max
iPhone 16 Pro Max to urządzenie zaprojektowane z myślą o użytkownikach oczekujących bezkompromisowej jakości zdjęć i filmów. Aparat wyposażony w szereg obiektywów, czujników i lampy błyskowej pozwala na uchwycenie profesjonalnych
PRZEDWAKACYJNA IMPREZA DLA DZIECI NAD JEZIOREM POD POZNANIEM
Pół tysiąca dzieci ze szkół podstawowych brało udział w spotkaniu z policjantami. Na plaży nad jeziorem mundurowi uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie bawić się w wakacje. Impreza została zorganizowana pod hasłem
Kalisz – Miał 2,5 promila alkoholu. Wiózł kobietę i 3 dzieci
31 – letni mężczyzna pod wpływem alkoholu przewoził autem kobietę i troje dzieci. Jeszcze większe zdumienie budzi jednak fakt, że kobieta pozwoliła prowadzić pojazd pijanemu kierowcy, mimo iż sama była