WŁAMYWACZE DOMÓW JEDNORODZINNYCH ZATRZYMANI

WŁAMYWACZE DOMÓW JEDNORODZINNYCH ZATRZYMANI

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamań do domów jednorodzinnych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tysięcy złotych. Sprawa jest w toku, a mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

W grudniu 2016 r. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o włamaniu do domu jednorodzinnego w gminie Dolsk, skąd nieznani wówczas sprawcy ukradli pieniądze.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad tą sprawą szybko wpadli na trop dwóch włamywaczy, których zatrzymali 29 grudnia 2016 roku.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni, 33- letni oraz 31- letni mieszkańcy Śremu to koledzy, którzy pracowali w tej samej firmie.

Jak się okazało mężczyźni wspólnie zaplanowali nie tylko włamanie do domu w gminie Dolsk, mieli także wcześniejsze włamania na swoim koncie. W czerwcu 2016 roku włamali się do domu w gminie Śrem, a we wrześniu do domu mieszczącego się na terenie powiatu kościańskiego, w gminie Krzywiń. W sumie z trzech domów mężczyźni ukradli pieniądze o wartości 200 tysięcy złotych. Sprawcy podzielili się łupem i jeszcze przed zatrzymaniem przez Policję zdążyli te pieniądze wydać.

Po zebraniu materiału dowodowego włamywacze usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Na poczet grożących im kar zajęto u nich samochód marki Renault Clio, dwa rowery, laptopa i pralkę, w sumie mienie o łącznej wartości ponad 22 tysiące złotych.

Sprawa obecnie cały czas jest w toku. Ostatecznie znajdzie ona swój finał w sądzie, a mężczyznom, którzy byli już wcześniej notowani grozi do 10 lat więzienia.

W kontekście tych zdarzeń policjanci przypominają o tym, że najpewniejszym miejscem do przechowywania pieniędzy jest bank. Niestety amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują przechowywane w mieszkaniach pieniądze.

Previous POLICJANCI W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW
Next ZARZUT ZA PODPALENIE MIESZKANIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

USŁYSZAŁA ZARZUTY ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni już usłyszała zarzut. 38-latce za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIE „BEZPIECZNA KOBIETA” ZAKOŃCZONE

Kolejne szkolenie z cyklu „Bezpieczna Kobieta” za nami. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 100 Pań. Uczestniczki miały okazję poznania m.in. technik samoobrony oraz pomocy przedmedycznej. Ponadto odbyły się zajęcia

Gniezno 0 Comments

Gnieźnieńscy chirurdzy stracą pracę?

Chirurdzy zatrudnieni w szpitalu w Gnieźnie obawiają się, że utracą pracę. Powodem jest ogłoszony niedawno przez dyrektora szpitala konkurs na świadczenia chirurgiczne. Jako jedyna przystąpiła do niego firma Sowmed. Przypomnijmy,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź