WŁAMYWACZE DOMÓW JEDNORODZINNYCH ZATRZYMANI

WŁAMYWACZE DOMÓW JEDNORODZINNYCH ZATRZYMANI

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców włamań do domów jednorodzinnych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tysięcy złotych. Sprawa jest w toku, a mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

W grudniu 2016 r. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o włamaniu do domu jednorodzinnego w gminie Dolsk, skąd nieznani wówczas sprawcy ukradli pieniądze.

Policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad tą sprawą szybko wpadli na trop dwóch włamywaczy, których zatrzymali 29 grudnia 2016 roku.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni, 33- letni oraz 31- letni mieszkańcy Śremu to koledzy, którzy pracowali w tej samej firmie.

Jak się okazało mężczyźni wspólnie zaplanowali nie tylko włamanie do domu w gminie Dolsk, mieli także wcześniejsze włamania na swoim koncie. W czerwcu 2016 roku włamali się do domu w gminie Śrem, a we wrześniu do domu mieszczącego się na terenie powiatu kościańskiego, w gminie Krzywiń. W sumie z trzech domów mężczyźni ukradli pieniądze o wartości 200 tysięcy złotych. Sprawcy podzielili się łupem i jeszcze przed zatrzymaniem przez Policję zdążyli te pieniądze wydać.

Po zebraniu materiału dowodowego włamywacze usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Na poczet grożących im kar zajęto u nich samochód marki Renault Clio, dwa rowery, laptopa i pralkę, w sumie mienie o łącznej wartości ponad 22 tysiące złotych.

Sprawa obecnie cały czas jest w toku. Ostatecznie znajdzie ona swój finał w sądzie, a mężczyznom, którzy byli już wcześniej notowani grozi do 10 lat więzienia.

W kontekście tych zdarzeń policjanci przypominają o tym, że najpewniejszym miejscem do przechowywania pieniędzy jest bank. Niestety amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują przechowywane w mieszkaniach pieniądze.

Previous POLICJANCI W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW
Next ZARZUT ZA PODPALENIE MIESZKANIA

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale

Puszczykowo – matka z synem wpadli do Warty. Kobieta nie żyje. Trwają poszukiwania dziecka

Do tragedii doszło dziś, około godz. 16:00. Kobieta z 7-letnim synem wpadli do Warty w podpoznańskim Puszczykowie. Na brzegu pozostał młodszy, 4-letni syn kobiety. Płaczące dziecko zaalarmowało wędkującego nieopodal mężczyznę,

Wiadomości

Znaczenie wsparcia prawnego i psychologicznego dla ofiar wypadków

Jeśli doświadczyłeś wypadku, możesz czuć się przytłoczony nie tylko jego fizycznymi, ale i emocjonalnymi konsekwencjami. Proces dochodzenia odszkodowania wydaje się być kolejnym obciążeniem, z którym musisz się zmierzyć. Jednak nie

Poznań

Młodzież zakończyła honorową wartę pod Poznańskimi Krzyżami

Przedstawienie przypominające o tragicznych wydarzeniach Czarnego Czwartku zakończyło honorowe warty pod Poznańskimi Krzyżami. Od 6 czerwca pełniła je codziennie młodzież z poznańskich i podpoznańskich szkół.  – Czarny Czwartek był manifestem