Leszno – w nieczynnym sklepie działało „okienko” z dopalaczami

Leszno – w nieczynnym sklepie działało „okienko” z dopalaczami

100 opakowań dopalaczy zabezpieczono w sklepie znajdującym się w centrum Leszna. Kontrolę przeprowadzili Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Sklep, w którym znaleziono zakazane substancje stwarzał wrażenie nieczynnego lokalu. Jak relacjonuje Policja, za drzwiami kontrolujący trafili do przedsionka, dalej znajdowały się drzwi zbrojone blachą, w nich zainstalowane było niewielkie, żelazne okienko podawcze. Po drugiej stronie okienka odkryto prowizoryczne mieszkanie, w którym obecny był 23-letni mieszkaniec Kalisza. Podczas kontroli mężczyzna posiadał przy sobie ponad 100 opakowań dopalaczy.

Paczki z podejrzaną substancją trafiły do badań laboratoryjnych. Jeśli okaże się, że w ich składzie użyto zabronionych substancji, 23-latek z Kalisza będzie odpowiadał za przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą kontrole w całej Wielkopolsce. Sprawdzane są punkty handlowe, co do których istnieje podejrzenie, że sprzedawane są w nich zastępcze środki. Policja przestrzega, środki te są bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia. Ich zażywanie może mieć tragiczne skutki.

 

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl

Previous Prezydent Poznania – Oddzielmy poległych w walce o "wolność i chleb" od ofiar tragicznej katastrofy
Next Kalisz - miasto ludzi przedsiębiorczych -Pierwsze Kaliskie Forum Biznesu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poznań – w Arenie odbyły się I Targi Kolekcjonerskie

Kto kocha „starocie”, ten z pewnością znalazł czas, by w weekend przyjechać do poznańskiej Areny na targi kolekcjonerskie. Stoiska pełne były odznaczeń, cennych dokumentów, monet, militariów. Nie brakowało również bibelotów

Wiadomości 0 Comments

Powstaje koncepcja tras rowerowych w Kaliszu

W środę odbyło się spotkanie kaliskich cyklistów w sprawie powstającej „Koncepcji tras rowerowych dla Kalisza”. Rozmowy poprowadził Dariusz Mencel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. Gościem specjalnym był

Wiadomości 0 Comments

Gandalf.com.pl świętuje 19. urodziny! Nie przegap promocji i konkursów z nagrodami!

W 2023 roku mija dokładnie 19 lat od założenia księgarni internetowej Gandalf.com.pl. Łódzka firma, która szybko poszerzyła swoją ofertę i stała się sklepem internetowym z bogatym asortymentem, nieprzerwanie cieszy się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź