POLICJANCI ZATRZYMALI FAŁSZYWEGO MECHANIKA

POLICJANCI ZATRZYMALI FAŁSZYWEGO MECHANIKA

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby, które są podejrzewane o wyłudzenia pieniędzy metodą „na mechanika”. Celowo uszkadzali samochody, a następnie oferowali pomoc w usunięciu usterki. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto 22 maja br. zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwa metodą „na mechanika”. Proceder polegał na tym, że podejrzani wybierali na parkingach przed centrami handlowymi starsze auta. Następnie dzięki możliwości otworzenia maski auta bez kluczyków lub dzięki łatwemu dostępowi do newralgicznych podzespołów samochodu, mężczyźni unieruchamiali pojazd. Gdy pojawiał się właściciel auta i orientował się, że samochód jest niesprawny, starszy z nich oferował swoją pomoc. Następnie na oczach właściciela wymieniał „uszkodzoną” część na taką samą, również sprawną. Po zakończonej naprawie żądali kilkusetzłotowej zapłaty. Niczego nieświadome osoby godziły się na to.

Policjanci skontaktowali się z kolegami z Łodzi, gdzie miały miejsce podobne przypadki i uczestniczyli w nich ci sami sprawcy. Dzięki temu szybko ustalili tożsamość podejrzewanych osób. Zostali zatrzymani w swoich miejscach zamieszkania. Okazało się, że są to mieszkańcy Gniezna w wieku 43 i 73 lat. U jednego z mężczyzn zabezpieczono torbę, w której posiadał narzędzia, którymi miał dokonywać napraw unieruchomionych pojazdów. Nie jest wykluczone, że mężczyźni działali na terenie kilku województw. Usłyszeli zarzut oszustwa, za który grozi do 8 lat więzienia. Do tej pory na terenie Poznania i pow. poznańskiego policjanci mają ustalonych trzech poszkodowanych.

Jednocześnie policjanci zajmujący się tą sprawą informują, że osoby które mogły paść ofiarą tego typu przestępstwa mają możliwość zgłaszania takich sytuacji osobiście w komisariacie na Nowym Mieście lub pod numerem telefonu 61 84 15827 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 lub pod numerem 61 84 12311 czynnym całą dobę.

Previous ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH W SZEREGACH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI
Next BRAK ROZWAGI ZABIJA

Może to Ci się spodoba

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

PIENIĄDZE ZAKOPANE W GARAŻU I 3 OSOBY ZATRZYMANE

Gostyńscy policjanci wyjaśnili sprawę oszustw bankowych. Na początku lutego br. z konta jednego z klientów gostyńskiego banku, zaczęły „znikać” pieniądze. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, a także odzyskali

Poznań 0 Comments

Poznań: Miał wezwać pomoc, a zniknął z telefonem. Policja odzyskała urządzenie, poszukuje sprawcy

Policja z Poznania poszukuje osoby, która prawdopodobnie ma związek z kradzieżą telefonu na ul. Podgórnej. Personalia i adres sprawcy są znane policjantom, jednak nie przebywa on w swoim miejscu zamieszkania.

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

Woźniki – zderzenie osobówki z pociągiem

Do groźnego wypadku doszło ok. godziny 8.30 na przejeździe kolejowym w Woźnikach. Na miejsce udały się 3 zastępy ratowniczo – gaśnicze i 1 specjalny. Samochód osobowy Renault Scenic zderzył się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź