ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH W SZEREGACH WIELKOPOLSKIEJ POLICJI
Po raz trzeci w tym roku w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim jednak trafią do służby w jednostkach na terenie województwa, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć kompetentną wiedzę i umiejętności.
26 maja br. o godz. 11.00 w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 77 policjantek i policjantów przyjętych do służby.
Ślubowanie odebrał pełniący obowiązki – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał policjantów, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli: Jerzy Fleming – Radca Wojewody Wielkopolskiego, Michał Lemański – Zastępca Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, ksiądz prałat Stefan Komorowski – kapelan KWP w Poznaniu, podinsp. Andrzej Szary – Przewodniczący Zarządu NSZZP województwa wielkopolskiego. W trakcie uroczystej zbiórki nie zabrakło również kadry kierowniczej wielkopolskich jednostek Policji.
Szef wielkopolskiej Policji podczas przemówienia podkreślił, że służba w Policji daje perspektywę nowo przyjętym policjantom na szeroki rozwój, naukę, samokształcenie i spełnianie się. Jednak wszystko zależy od nich, czy wykorzystają daną im szansę i czy bedą godnie reprezentować szeregi Policji jak i działać w swojej służbie dla dobra innych ludzi. W policyjnej pracy istotne jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej i dyscypliny. Choć praca ta wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie ale i za innych, to może dawać wiele satysfakcji.
Uroczysta zbiórka i towarzyszące jej emocje na długo pozostaną w pamięci nowo przyjętych policjantów.
Może to Ci się spodoba
W Pile powstanie skateplaza
Niebawem zakończy się etap uzyskiwania pozwolenia na budowę skateplazy w Pile. To jeden z największych i najnowszych obiektów tego typu w Europie. Skateplaza zajmie 3 387 metrów kwadratowych, pomieści 29 obiektów
Like dla Wolności – .Nowoczesna o nadchodzących wydarzeniach w Poznaniu
27 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory do Sejmu oraz w pełni wolne wybory do Senatu. Przedstawiciele wielkopolskiej .Nowoczesnej, na wczorajszej konferencji prasowej, zapowiedzieli obchody rocznicy tego wydarzenia. Posłanka
Nowoczesne rodzaje druku
Nowoczesne drukarnie stosują trzy główne technologie przygotowania druku. Związane są one głównie z wielkością wydruku i jego jakością. Są to druk offsetowy, sitodruk oraz, a może przede wszystkim, druk cyfrowy.