POLICYJNE ZABEZPIECZENIE ZAWODÓW ŻUŻLOWYCH
Ponad 120 policjantów z Leszna, Poznania, Kościana i Rawicza zabezpieczało mecz ekstraligi żużlowej pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Falubaz Zielona Góra. 30 kwietnia br. na leszczyński stadion im. Alfreda Smoczyka przybyło około 15 tysięcy kibiców leszczyńskich byków i blisko tysiąc przyjezdnych z Zielonej Góry. Funkcjonariusze czuwali nad ich bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.
30 kwietnia br. o godz. 16.30 na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbył się pierwszy w tym sezonie mecz ekstraligi żużlowej pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Falubaz Zielona Góra.
Na mecz przybyło około 16 tysięcy kibiców, w tym blisko tysiąc fanów drużyny zielonogórskiej. Kibice gości przyjechali do Leszna indywidualnie oraz trzema autokarami, które w granicach powiatu leszczyńskiego eskortowane były przez policjantów z Leszna, Kościana, Rawicza oraz Poznania. Nad bezpieczeństwem na drogach oraz płynnością przejazdu pojazdów zmierzających w rejon stadionu czuwali funkcjonariusze leszczyńskiej drogówki.
Dodatkowo, wsparcia tak licznej grupie stróżów prawa udzielało sześciu funkcjonariuszy z Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. To niecodzienny widok podczas zabezpieczeń meczów żużlowych w Lesznie. Policjanci na koniach poruszali się w rejonie stadionu w celu zapobieżenia niewłaściwym zachowaniom kibicowskim. Wspólnie z Policją tego dnia pracowali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Lesznie.
Nad całością policyjnego zabezpieczenia imprezy masowej czuwał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie nadkom. Sławomir Glapiak. Kilkugodzinne, wymagające uwagi i skupienia działania policyjne zaowocowały tym, iż nie odnotowano jakichkolwiek zdarzeń z udziałem kibiców obu drużyn.
Może to Ci się spodoba
Gandalf.com.pl świętuje 19. urodziny! Nie przegap promocji i konkursów z nagrodami!
W 2023 roku mija dokładnie 19 lat od założenia księgarni internetowej Gandalf.com.pl. Łódzka firma, która szybko poszerzyła swoją ofertę i stała się sklepem internetowym z bogatym asortymentem, nieprzerwanie cieszy się
TERRORYZM, HANDEL LUDŹMI… ZAGROŻENIA PODCZAS WAKACYJNYCH PODRÓŻY
Wakacje to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. W ostatnim dniu
USŁYSZAŁA ZARZUTY ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM
Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni już usłyszała zarzut. 38-latce za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi