WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w pierwszy weekend kwietnia na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg!

Do pierwszego z wypadków doszło 1 kwietnia br. około 13:00 w miejscowości Ostrów Kaliski (gmina Brzeziny). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 449 doszło do zderzenia motocykla oraz samochodu dostawczego marki volkswagen. 20-letni motocyklista został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do kaliskiego szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, po kilku godzinach, zmarł. 64-letni kierowca volkswagena był trzeźwy.

Do kolejnego wypadku doszło dzień później w miejscowości Nowy Karolew (gmina Koźminek). Tym przypadku doszło do zderzenia motocykla z osobowym volkswagenem. Za kierownicą jednośladu siedział 17-letni mieszkaniec gminy Koźminek. Nastolatek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do kaliskiego szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Podróżujące pasatem osoby, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jak wykazało badanie, kierująca autem 48-letnia mieszkanka Zielonej Góry, była trzeźwa.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę. Kierowców jednośladów prosimy o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz nieprzecenianie swoich umiejętności. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są kierujący jednośladami powinni pamiętać, że w przypadku zdarzenia drogowego są bardziej narażeni na odniesienie poważnych obrażeń ciała, ponieważ nie zabezpiecza ich strefa zgniotu i poduszki powietrzne.

Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści już wyjechali na drogi, dlatego zmieniając kierunek jazdy upewnijmy się, czy nie zajeżdżamy nikomu drogi.

Previous Usługi świadczone przez firmy związane z branżą motoryzacyjną
Next SZKOLENIE W SĄDZIE OKRĘGOWYM W POZNANIU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm Wszystko, co powinieneś wiedzieć. Przezwyciężenie alkoholizmu jest trudne. Osoba uzależniona musi zdać sobie sprawę z tego, że wyrządza krzywdę sobie i swojej rodzinie. Czas potrzebny na leczenie

Wiadomości 0 Comments

Poznań na liście zwycięzców „Rankingu Najlepszych Samorządów”

Poznań awansował w „Rankingu Najlepszych Samorządów” organizowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej”. W stosunku do ubiegłego roku, miasto poprawiło swój wynik o 2 oczka i obecnie plasuje się na 2. miejscu. Lepszy

Wiadomości 0 Comments

Puszczykowo – matka z synem wpadli do Warty. Kobieta nie żyje. Trwają poszukiwania dziecka

Do tragedii doszło dziś, około godz. 16:00. Kobieta z 7-letnim synem wpadli do Warty w podpoznańskim Puszczykowie. Na brzegu pozostał młodszy, 4-letni syn kobiety. Płaczące dziecko zaalarmowało wędkującego nieopodal mężczyznę,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź