WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w pierwszy weekend kwietnia na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg!

Do pierwszego z wypadków doszło 1 kwietnia br. około 13:00 w miejscowości Ostrów Kaliski (gmina Brzeziny). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 449 doszło do zderzenia motocykla oraz samochodu dostawczego marki volkswagen. 20-letni motocyklista został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do kaliskiego szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, po kilku godzinach, zmarł. 64-letni kierowca volkswagena był trzeźwy.

Do kolejnego wypadku doszło dzień później w miejscowości Nowy Karolew (gmina Koźminek). Tym przypadku doszło do zderzenia motocykla z osobowym volkswagenem. Za kierownicą jednośladu siedział 17-letni mieszkaniec gminy Koźminek. Nastolatek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do kaliskiego szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Podróżujące pasatem osoby, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jak wykazało badanie, kierująca autem 48-letnia mieszkanka Zielonej Góry, była trzeźwa.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę. Kierowców jednośladów prosimy o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz nieprzecenianie swoich umiejętności. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są kierujący jednośladami powinni pamiętać, że w przypadku zdarzenia drogowego są bardziej narażeni na odniesienie poważnych obrażeń ciała, ponieważ nie zabezpiecza ich strefa zgniotu i poduszki powietrzne.

Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści już wyjechali na drogi, dlatego zmieniając kierunek jazdy upewnijmy się, czy nie zajeżdżamy nikomu drogi.

Previous Usługi świadczone przez firmy związane z branżą motoryzacyjną
Next SZKOLENIE W SĄDZIE OKRĘGOWYM W POZNANIU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNA ESKORTA RODZĄCEJ KOBIETY

Poznański policjant – przewodnik psa służbowego pomógł rodzącej kobiecie błyskawiczne dotrzeć do szpitala. To już kolejna tego typu sytuacja w ostatnim czasie. Do zdarzenia doszło 16 maja br. około godz.

Wiadomości 0 Comments

Kingsize w Lesznie – miasto pięknieje na lato

Leszno cieszy się nowym wystrojem ulic. Piękna zieleń i nietypowy rozmiar donic zachwyciły mieszkańców miasta. Nowe elementy miejskiej architektury delikatnie nawiązują do klimatu filmu „Kingsize” J.Machulskiego. Zabawny pomysł z pewnością

Poznań 0 Comments

Poznań – plan obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 w całym kraju zabrzmią syreny alarmowe upamiętniające godzinę „W”. W Poznaniu uroczystości przypominające bohaterską walkę warszawiaków

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź