Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoks alkoholowy – skuteczny sposób na silnego kaca

Detoksykacja alkoholowa to zestaw środków mających na celu usunięcie toksycznych substancji z organizmu człowieka. Dzięki temu objawy odstawienia są znacznie lżejsze, a praca narządów wewnętrznych i układów normalizowana. Uzupełniany jest brak witamin i mikroelementów. Dodatkowo detoksykacja alkoholowa przygotowuje pacjenta do późniejszego leczenia i rehabilitacji. Usuwanie efektów picia przeprowadzane jest przez doświadczonych specjalistów przy użyciu najnowszych leków, co gwarantuje całkowity brak bolesnych odczuć i wysoką skuteczność.

Detoksykacja z uzależnienia

Jaka jest istota detoksykacji i dlaczego jest wykonywana? Całkowite wyleczenie organizmu w wymaga pozbycia się wszystkich pozostałości szkodliwych chemikaliów, które nagromadziły się w czasie picia. Jest to złożony i długotrwały proces, który wymaga wykwalifikowanego nadzoru medycznego. Pozostałości alkoholu mogą utrzymywać się w organizmie nawet do kilku miesięcy. Bez względu na rodzaj substancji, organizm ludzki gromadzi ich pozostałości mniej więcej w ten sam sposób i w ten sam sposób się ich pozbywa. W naszym ciele natura stworzyła bardzo potężny system samooczyszczania. Jednak oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych prowadzi do poważnych awarii w działaniu tego mechanizmu – z każdym rokiem coraz gorzej radzi sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli dana osoba stale zatruwa się narkotykami lub alkoholem, funkcje te stopniowo całkowicie zanikają. Jeśli w organizmie obecne są szkodliwe substancje, to z czasem słabnie, czemu towarzyszą częste choroby i znaczne pogorszenie samopoczucia. Zjawisko naturalnej detoksykacji organizmu obserwuje się u każdej osoby, która spróbowała narkotyków lub alkoholu. Objawia się przez:

  • obfite pocenie;
  • wysokie ciśnienie krwi;
  • szybkie bicie serca;
  • niestrawność;
  • zwiększone wydzielanie śliny.

Jest to całkowicie normalna reakcja na dostanie się do krwiobiegu substancji toksycznych (narkotyki i alkohol, które są truciznami). Po ich wejściu uruchamiają się wewnętrzne procesy oczyszczania, w wyniku których sam organizm podejmuje działania w celu pozbycia się toksyn. Dzieje się tak podczas prawie każdego spożycia alkoholu. Zasoby organizmu nie są jednak nieograniczone i z czasem procesy detoksykacji spowalniają i szybko się wyłączają.

Wskazania do detoksykacji

Przy użyciu alkoholu, zwłaszcza długotrwałego i niekontrolowanego, rozwija się odurzenie. Jest przyczyną uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby i komórek mózgowych. Detoksykacja zatrzymuje negatywny wpływ napojów alkoholowych i ich metabolitów na narządy wewnętrzne, sprzyja ich rozpadowi i wydalaniu z organizmu. Procedury i leki są przepisywane ściśle po kompleksowej diagnozie pacjenta. Aby usunąć etanol z organizmu, produkty jego rozpadu i zatrzymać objawy odstawienia, stosuje się:

  • absorbenty (wiążą i usuwają toksyny);
  • kompleksy witaminowo-mineralne (pokrywają deficyt spowodowany spożywaniem napojów alkoholowych);
  • roztwory soli (normalizują równowagę elektrolitów w organizmie);
  • środki uspokajające (poprawiają pracę układu nerwowego, ułatwiają objawy odstawienia);
  • hepatoprotektory (chronią wątrobę podczas detoksykacji);
  • leki przeciw niedotlenieniu (przyczyniają się do nasycenia komórek tkanek tlenem i szybkiej eliminacji toksyn).

Właściwości detoksykacji

Obecnie pojawiła się duża liczba ofert leczenia uzależnień, oferujących usługi w zakresie wyjścia z upijania się i detoksykacji alkoholizmu w domu. Kategorycznie nie zalecamy korzystania z takich procedur, ponieważ przy długotrwałym spożywaniu napojów alkoholowych w ludzkim ciele zachodzą najbardziej złożone procesy biochemiczne. Tylko w szpitalu, gdzie istnieje niezbędna baza medyczna i sprzęt, możliwe jest przeprowadzenie wysokiej jakości detoksykacji z alkoholu. Opracowany przez specjalistów program detoksykacji pomoże usunąć trucizny z organizmu i przywrócić naturalne procesy oczyszczania. Detoksykacja organizmu alkoholizmem obejmuje:

  • konsultacje;
  • analizy kliniczne;
  • kliniczne badanie krwi;
  • ogólna analiza moczu;
  • chemia krwi;
  • badanie krwi na infekcje wirusowe;
  • analiza moczu pod kątem metabolitów (alkohol, opiaty, benzodiazepiny, kannabinoidy, amfetaminy, matamfetaminy);
  • kurs terapii metabolicznej;
  • przebieg terapii infuzyjnej;
  • kurs przeciwutleniający.
Previous Czym jest narkomania?
Next Studia MBA i EMBA w WSB w Poznaniu. Gdy zależy ci na intensywnym rozwoju umiejętności menedżerskich

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Polscy mężczyźni dopiero uczą się, czym jest moda

Macademian Girl uważa, że polscy mężczyźni powinni z większą odwagą podchodzić do kwestii ubioru. Jej zdaniem Polacy dopiero uczą się mody i nie potrafią wyrażać siebie poprzez strój. Za stylowych mężczyzn blogerka

Life&Style 0 Comments

Sztuczne rzęsy pod makijaż – doskonałe uzupełnienie make-up’u

Kobieta chcąca podkreślić swoje piękno korzysta z wielu dzisiejszych kosmetyków. Uzyskiwany dzięki nim efekt nie jest jednak taki sam. Możesz wybrać różne kolory, odcienie, a nawet składniki wypatrzonych przez ciebie

Life&Style 0 Comments

Jak wybrać dobrą klinikę medycyny estetycznej?

Obecnie medycyna estetyczna bije swoje rekordy popularności. Wiele zabiegów niegdyś dostępnych jedynie dla gwiazd kina oraz celebrytów, stało się bardziej przystępnych pod względem finansowym. Cały czas opracowywane są również koncepcje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź