Najpopularniejsze mity na temat domów szkieletowych

Najpopularniejsze mity na temat domów szkieletowych

Technologia szkieletowa stosowana jest powszechnie od lat 90. Przez ten czas wokół budownictwa szkieletowego narosło bardzo dużo mitów, które powodują, że część osób po prostu nie wie, z jaką technologią mają do czynienia i faktycznie, jakie korzyści z niej wynikają.

Domy szkieletowe są zimne

Drewno w połączeniu z odpowiednimi materiałami izolacyjnymi, gwarantują stworzenie bezpiecznego i ciepłego miejsca do mieszkania, bez mostów termicznych. Zdecydowanie domy szkieletowe charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami cieplnymi niż budynki murowane. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, a to powoduje, że nie ma szczelin, przez które ciepło mogłoby uciekać z budynku. Dobrze wykonany dom szkieletowy ogranicza wydatki na ogrzewanie. Jest energooszczędny, dlatego bez dwóch zdań można cieszyć się z oszczędności, jakie zapewni.

Ogrzewanie w domu szkieletowym jest bardzo drogie

Jeżeli dom szkieletowy zostanie wykonany z wysokiej jakości prefabrykowanych materiałów, będzie szczelny, konstrukcja stabilna, a całość budynku przyjazna dla mieszkańców. W dobrze zaizolowanym domu, nie powinno być żadnych strat ciepła. Warto również dodać, że drewno bardzo skutecznie zatrzymuje ciepło, dlatego przy niewielkich nakładach, można nagrzać dom porządnie, bez konieczności ponownego uruchamiania instalacji grzewczej przez kilka godzin.

Domy szkieletowe, ze względu na to, że są przyjazne dla środowiska, bardzo często mają zainstalowane systemy pozyskujące energię z odnawialnych źródeł. Są to panele fotowoltaiczne, pompy ciepła. Ogrzewanie w domu szkieletowym może być bardzo tanie, jeżeli tylko odpowiednio zainwestujesz, jak i przypilnujesz, aby ekipa budowlana wszystkie prace wykonała z należytą starannością.

Dom szkieletowy jest podatny na spalenie

Domy szkieletowe nie są łatwopalne. Wręcz są niepalne. Drewno, z którego powstają domy szkieletowe jest specjalne impregnowane, czterostronnie strugane oraz gładkie. Nie są to dobre warunki do rozwoju i rozprzestrzeniania ognia. Dzięki temu, że wszystkie krawędzie desek użytych do budowy domu szkieletowego są fazowane, ogień ślizga się po materiale, nie powodując jego całkowitego spalania. Wnętrze domu szkieletowego bardzo często wykańczane jest płytami gipsowo-kartonowymi, które są standardowym materiałem przeciwpożarowym. Od zewnątrz ściany są pokryte wełną mineralną, która również jest niepalna. Ryzyko zapalenia budynku jest minimalne, tak samo jak zwarcie instalacji elektrycznej, która jest podwójnie izolowana.

Materiał przygotowany we współpracy ze specjalistami od drewna z Best Timber Polska.

Previous Jak wybrać odpowiedni wzmacniacz słuchawkowy?
Next World of Warcraft Valarjar Stormwing Mount - Poradnik

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

LUX MED inwestuje w markę PROFEMED. Uruchamia placówkę w Poznaniu i planuje kolejne otwarcia

Należąca do Grupy LUX MED marka PROFEMED uruchomiła swoją piątą przychodnię, tym razem w Poznaniu. Jej placówki mają się pojawić również w innych dużych polskich miastach.  – Utworzyliśmy PROFEMED dla naszych klientów, którzy

Strefa Biznesu 0 Comments

Frezowanie CNC coraz popularniejsze w przemyśle

Obróbka metali jest jednym z najważniejszych gałęzi przemysłu – pozwala bowiem na tworzenie nowych, ważnych urządzeń, które bez nowoczesnych metod obrabiania byłyby ciężkie do uzyskania w tradycyjny sposób. Wiadomo, że

Strefa Biznesu 0 Comments

Fundusze ETF – co to takiego i jak w nie inwestować?

Inwestowanie w fundusze ETF to jedna z dostępnych i niezwykle atrakcyjnych możliwości, jakie daje nam obecny rynek. Jest to stosunkowo bezpieczna i ciesząca się rosnącym zainteresowaniem forma inwestowania. W tym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź