Najpopularniejsze mity na temat domów szkieletowych

Najpopularniejsze mity na temat domów szkieletowych

Technologia szkieletowa stosowana jest powszechnie od lat 90. Przez ten czas wokół budownictwa szkieletowego narosło bardzo dużo mitów, które powodują, że część osób po prostu nie wie, z jaką technologią mają do czynienia i faktycznie, jakie korzyści z niej wynikają.

Domy szkieletowe są zimne

Drewno w połączeniu z odpowiednimi materiałami izolacyjnymi, gwarantują stworzenie bezpiecznego i ciepłego miejsca do mieszkania, bez mostów termicznych. Zdecydowanie domy szkieletowe charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami cieplnymi niż budynki murowane. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, a to powoduje, że nie ma szczelin, przez które ciepło mogłoby uciekać z budynku. Dobrze wykonany dom szkieletowy ogranicza wydatki na ogrzewanie. Jest energooszczędny, dlatego bez dwóch zdań można cieszyć się z oszczędności, jakie zapewni.

Ogrzewanie w domu szkieletowym jest bardzo drogie

Jeżeli dom szkieletowy zostanie wykonany z wysokiej jakości prefabrykowanych materiałów, będzie szczelny, konstrukcja stabilna, a całość budynku przyjazna dla mieszkańców. W dobrze zaizolowanym domu, nie powinno być żadnych strat ciepła. Warto również dodać, że drewno bardzo skutecznie zatrzymuje ciepło, dlatego przy niewielkich nakładach, można nagrzać dom porządnie, bez konieczności ponownego uruchamiania instalacji grzewczej przez kilka godzin.

Domy szkieletowe, ze względu na to, że są przyjazne dla środowiska, bardzo często mają zainstalowane systemy pozyskujące energię z odnawialnych źródeł. Są to panele fotowoltaiczne, pompy ciepła. Ogrzewanie w domu szkieletowym może być bardzo tanie, jeżeli tylko odpowiednio zainwestujesz, jak i przypilnujesz, aby ekipa budowlana wszystkie prace wykonała z należytą starannością.

Dom szkieletowy jest podatny na spalenie

Domy szkieletowe nie są łatwopalne. Wręcz są niepalne. Drewno, z którego powstają domy szkieletowe jest specjalne impregnowane, czterostronnie strugane oraz gładkie. Nie są to dobre warunki do rozwoju i rozprzestrzeniania ognia. Dzięki temu, że wszystkie krawędzie desek użytych do budowy domu szkieletowego są fazowane, ogień ślizga się po materiale, nie powodując jego całkowitego spalania. Wnętrze domu szkieletowego bardzo często wykańczane jest płytami gipsowo-kartonowymi, które są standardowym materiałem przeciwpożarowym. Od zewnątrz ściany są pokryte wełną mineralną, która również jest niepalna. Ryzyko zapalenia budynku jest minimalne, tak samo jak zwarcie instalacji elektrycznej, która jest podwójnie izolowana.

Materiał przygotowany we współpracy ze specjalistami od drewna z Best Timber Polska.

Previous Jak wybrać odpowiedni wzmacniacz słuchawkowy?
Next World of Warcraft Valarjar Stormwing Mount - Poradnik

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czy w deklaracji PIT 36 należy wykazać dotację z urzędu pracy?

Osoby bezrobotne zamierzające otworzyć własną firmę mogą uzyskać wsparcie finansowe w postaci dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy. Zgodnie z zasadami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotacja dla bezrobotnego

Strefa Biznesu 0 Comments

W Lesznie powstały nowe hale największego w Polsce producenta stolarki okiennej i drzwiowej

W Strefie I.D.E.A. powstała kolejna inwestycja. Na powierzchni 3 ha zakupionych od miasta stanęła nowoczesna hala produkcyjna oraz biurowiec firmy AWILUX POLSKA. Koszt całego przedsięwzięcia to 20 milionów złotych. Tereny

Strefa Biznesu 0 Comments

Poznański Lider Przedsiębiorczości – weź udział w Konkursie

Do 28 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje kandydatury do IV edycji Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Nagrody przyznawane będą w 4 kategoriach: mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa oraz start-up.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź