ODPOWIEDZĄ ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

ODPOWIEDZĄ ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rogoźnie wspólnie z policjantami Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole zatrzymali 3 osoby podejrzane o posiadania narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia.

12 sierpnia br. tuż przed godziną 17:00 funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole patrolując ulice Rogoźna zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Skutkiem czego policjanci podjęli czynności legitymowania. Już podczas pierwszych słów jeden z zastanych osób zaczął się nerwowo zachowywać.  W związku z powyższym mundurowi dokonali jego sprawdzenia pod kątem posiadania przedmiotów prawem zabronionych. W trakcie przeszukania portfela należącego do 19-latka, policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Późniejsze badanie wykazało, iż jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Niemalże 30 minut później w tym samym miejscu do kontroli drogowej zatrzymany został 22-letni kierowca osobowego Opla. Policjanci z Rogoźna przystąpili do legitymowania, a następnie sprawdzenia mężczyzny. Z uwagi na jego nerwowe zachowanie funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić zarówno kierującego jak i samochód.  W trakcie przeszukania pojazdu w jego wnętrzu mundurowi znaleźli susz marihuany, amfetaminę i tabletkę ekstazy. Ustalono także, że mężczyzna kierując Oplem najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem narkotyku. Ze względu na powyższe pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych, a pojazd odholowano na parking strzeżony. Chwilę po zatrzymaniu został osadzony w policyjnej celi.

Tego samego dnia przed godziną 23:00 dzielnicowi z Ryczywołu patrolując teren Rogoźna zauważyli 4 mężczyzn, którzy na widok radiowozu próbowali się schować za jednym z budynków. Policjanci niezwłocznie przystąpili do czynności legitymowania i sprawdzenia zastanej grupy mając na względzie przedmioty prawem zabronione. Podczas kontroli 19-latka policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością amfetaminy oraz woreczek z zawartością tabletek ekstazy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków wszyscy trzej podejrzani mogą trafić nawet na 3 lata do więzienia. Ponadto dla jednego z podejrzanych lista zarzutów w najbliższym czasie może zostać uzupełniona o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Previous Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN
Next POLICJANCI NA OBCHODACH ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Może to Ci się spodoba

Poznań 0 Comments

Policja poszukuje 21-latki z Poznania

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginioną 21-letnią Michaelle Pawelczyk. Osoby posiadające informacje na temat jej miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Policją. Policjanci z Poznania poszukują

Wiadomości 0 Comments

Swarzędz – Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na terenie ETC Swarzędz

27 czerwca na terenie ETC w Swarzędzu doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy. Ofiarę przygniotły szyby, które spadły z samochodu. Tragedia rozegrała się podczas rozbiórki sklepu. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa

Wielkopolska na Sygnale 0 Comments

NIETRZEŹWI NA DROGACH

Powtarzane policyjne apele o trzeźwość za kierownicą niestety nie docierają do wszystkich użytkowników dróg. Część kierowców w dalszym ciągu lekceważy obowiązujące przepisy. Jednym z nich był 62-letni kierowca renault, który

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź